Комунальній сфері — сучасний рівень

Напередодні дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення ми взяли інтерв’ю у заступника голови селищної ради Якимівської ОТГ Сергія Селевича, яке пропонуємо вашій увазі.

— Сергій Вікторович, розкажіть, в якому стані знаходиться комунальне господарство, яке дісталось громаді у спадок?

— Стан інженерних мереж, як і всього комунального господарства дуже складний. Більшість цих мереж побудовані ще за радянських часів більше, ніж 40 років тому і, як наслідок, розрахунковий термін їх експлуатації давно вже минув. Тож назріла необхідність повної їх заміни або ж проведення капітального ремонту. Це стосується, в першу чергу, водопровідних мереж та систем опалювання. Стан дорожнього покриття в населених пунктах та за їх межами теж залишає бажати кращого. З року в рік на цих об’єктах проводились тільки поточні ремонти. У багатьох випадках вони робились лише при виникненні аварійних ситуацій і майже ніколи – за планом, оскільки коштів на це було недостатньо, та і зараз у селищної ради для радикального вирішення цих питань їх немає. Але ми робимо все для того, щоб у найближчі терміни запровадити нові відносини у комунальній сфері і підняти її на більш сучасний рівень.

— Крім якимівських, послуги сільському населенню надають ще й інші комунальні підприємства, чи достатньо у них засобів та ресурсів, щоб надавати свої послуги в повному обсязі?

— Більшість підприємств, які надають послуги у сфері ЖКГ – приватні. В Якимівці це ТОВ «Якимжитлосервіс» та ТОВ «Якимтеплозбуд». В багатьох старостинських округах ці послуги надає теж приватне підприємство – «Радивонівський райсількомунгосп», але в нашій громаді є і свої комунальні господарства, такі, як «Довіра» у Володимирівці, «Надія» у Чорноземному. Вовчанський комунгосп обслуговує села Давидівського старостинського округу. Їх матеріальна база розрахована не більш, як на забезпечення ліквідації аварійних ситуацій, що виникли на комунальних мережах. Надання послуг у повному обсязі на базі цих підприємств майже неможливе. Але тим не менш, завдання, які на них покладені – виконуються.

— Які ваші уявлення щодо перспективи розвитку ЖКГ? Що, за Вашою думкою, потрібно зробити в першу чергу?

— На мою думку, для надання якісного житволо-комунального обслуговування по-перше, треба мати сучасну матеріально-технічну базу: треба мати сучасні трактори, автовишку, машини для вивозу сміття, прибиральну техніку, техніку для прибирання снігу та інше. Наразі ми вивчаємо можливість придбання такої техніки, у тому разі – за рахунок грантів. Також ми вивчаємо можливість організації у нашій громаді міні-підприємства, яке зможе здійснювати ремонт асфальтно-дорожнього покриття з використовуванням сучасних інноваційних технологій.
За останні 2 місяці замінено більше 30 вуличних світильників та встановленно більше 100 світлодіодних ламп, які дозволять зекономити електроенергію більш, ніж в 10 разів порівняно з лампами розжарювання.
Відрадно, що з мертвої крапки зрушилось питання будівництва очисних споруд у Якимівці. Правду кажучи, наразі йдеться тільки про етап узгодження цього проекту (від редакції – у всьому світі 80 відсотків стічних вод потрапляють у водойми та підземні джерела без попереднього очищення). Будівництво очисних споруд – це екологія нашого краю. Від цього залежить здоров’я і якість життя наших людей.
Але позачерговим, навіть стратегічним завданням, на мою думку, є забезпечення населення якісною питною водою. Значною мірою, забруднення води, яку ми вживаємо, виникає від самих водопровідних закоксованих сталевих або чавунних труб, але найчастіше – від поривів на них, внаслідок зношеності. Вважаю за необхідне почати процедуру повної заміни водопровідних мереж на сучасні, з використанням довговічних поліетиленових виробів. Маю надію, що у цьому нас підтримають депутати селищної ради і громада. Бо тільки за підтримки і активної участі населення у цьому процесі можна досягнути прогресу.

— До речі, про воду.
До нашої редакції звернулись мешканці вулиці Центральна, які проживають у приватному секторі, розташованому за спортивно-культурним комплексом «Скіф». У своїх поштових скриньках вони знайшли припис, підписаний директором «Якимжитлосервісу» В.Субботіним наступного змісту: «У зв’язку з тим, що по вул. Центральна буде відключена стара водопровідна магістраль, яка не підлягає реконструкції, вам терміново необхідно отримати в ТОВ «Акімжилсервіс» Технічні умови на прокладку водопроводу з нової водопровідної магістралі на територію Вашого домовладіння та провести водопровід зі встановленням приладу обліку води на врізці до центральної магістралі до 01.07.2018 року…»* Наскільки мені відомо, на засіданнях виконкому чи профільної депутатської комісії це питання не піднімалось. Як це Ви можете прокоментувати?

— По цьому питанню в мене була розмова з начальником «Якимжитлосервісу» В.О. Субботіним. За домовленістю, відповідь на нього надійде у понеділок, 19 березня.

Про це, шановні читачі, ми повідомимо вам у наступних номерах нашої газети.

Володимир Милосердов

*Текст надано мовою оригіналу

Користуючись нагодою, вітаємо всіх працівників житлово-комунального господарства з професійним святом. Сьогодні важко уявити життя без роботи ваших служб. Комунальні блага стали настільки звичними, що ми не замислюємось, якою важною працею вони забезпечуються. На ваших плечах лежить величезна відповідальність за забезпечення нормальної життєдіяльності громади і це в той час, коли комунальна сфера знаходиться в ненайкращому стані.
Бажаємо доброго здоров’я, душевного тепла та нових професійних здобутків.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: