Свято, якого немає

Готуючи матеріал до Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, я звернув увагу на те, що в цей день, 18 березня, в Україні відзначається ще одне професійне свято – День працівників податкової та митної справи України. Про це повідомляють всі календарі. Тож, користуючись нагодою, поспішив привітати всіх знайомих податківців, з якими протягом багатьох років мав справу, як приватний підприємець, а також знайомих, які в різні часи працювали в митній службі. Але тим, що почув від них у відповідь, був розчарований – виявляється ніякого свята в цей день не буде і коли саме буде – досі невідомо. Кажуть, що десь там, у верхніх ешелонах влади, нині вирішується питання переносу цього професійного свята на іншу дату, може, десь на травень.
Слід зазначити, що «День податкової служби України» існував ще з 2000 року, коли згідно Указу Президента Леоніда Кучми він відзначався 30 жовтня. Президент Віктор Ющенко у жовтні 2005 року відмінив попередній Указ і встановив, що День податкової служби треба відзначати другого липня. Але 11 жовтня 2013 року Президентом Віктором Януковичем був підписаний новий Указ на підтримку ініціативи Міністерства доходів і зборів, яка мала на меті забезпечення єдності і цілісності податкової та митної політики держави. Згідно цього Указу, починаючи з 2014 року, встановлена нова дата і нова назва цього професійного свята – 18 березня «День працівника податкової та митної справи України».
І ось тобі чергова новина: чинна влада, а може і сам діючий Президент Петро Порошенко, зажадали внести в цю епопею перенесення професійного свята і свою лепту. Цікаво, з чиєї подачі? І кожного разу, коли змінювались дати святкування в Указах зазначалось, що вони, ці дати, встановлювались, враховуючи значну роль державної податкової служби в забезпеченні податкової політики держави. Мабуть це — тільки гарні слова, адже як зрозуміти, що думкою самих податківців з цього приводу ніхто ніколи не цікавився. Мої знайомі податківці звикли відзначати своє свято 2-го липня, а знайомі митники 25-го червня. Може, до тих, «хто зверху» нарешті це дійшло, або, сподіваюсь, дійде, що треба повернутися до тих дат, які влаштовують працівників цих двох професійних груп.
Кожна держава повинна дотримуватися спадкоємності навіть у таких питаннях, незалежно від того, хто прийшов до влади. Бо тільки у державі, де є повага до людей, як до людей, а не як до певного державного механізму, яким треба управляти, може бути побудоване демократичне суспільство, в якому люди будуть поважати цю саму державу.

Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: