Історію створюють люди, і нам є чим пишатись

Історія кожної країни безпосередньо пов’язана з історією її населених пунктів, а історію останніх створюють люди, які в них живуть і працюють. З маленьких історій кожної вулиці, підприємства, установи, складається загальна історія сіл, селищ, міст, країн. На жаль, не всюди є люди, які цю історію фіксують, пишуть, передають нащадкам. У таких випадках на пам’ять приходять безсмертні рядки з пісні до кінофільму «Офіцери»: «От героев былых времен не осталось порой имен…»

Сьогодні ми пропонуємо вам історію Якимівської центральної районної лікарні (ЦРЛ), яку по крихтах збирає її бібліотекар з багаторічним стажем роботи Галина Андріївна Таранова. Треба зауважити, що ця історія носить дуже тезисний характер. Галина Андріївна має настільки добірну інформацію, що це – формат окремого видання. Але про все це – згодом, а зараз розповідь про ЦРЛ.

«За деякими відомостями, що збереглися в бібліотеці районної лікарні, своє існування лікарня почала з 1925 року з 20 ліжок. В лікарні працював один лікар, два фельдшери і акушерка, які обслуговували 23 тисячі населення.

Першим лікарем Якимівської волості був Петров (на жаль ім’я та по батькові не збереглося). Фельдшерами були Михайло Мойсейович Андреєв і Найдьонов (ім’я та по батькові також не збереглося). Фельдшери вели прийом самостійно, а також обслуговували терапевтичних та інфекційних хворих.

В 1933 році Михайло Мойсейович Андрєєв очолив райздороввідділ. В цьому ж році керував лікарнею головний лікар А.В. Бондарчук. Він же працював і операційним хірургом, асистентом був І.В. Кривошеєв. Крім того в лікарні працювали: дитячий лікар Т.П. Кривошеєва, венеролог Б.Г. Богусловський, гінеколог Ю.І. Депхошат.

Будівлі лікарні, які датувалися 1925-1929 роками та 1933 роком, під час Великої Вітчизняної війни були зруйновані. Кілька будівель залишилося в експлуатації. Вони збереглися і по теперішній час. Це будівлі колишнього дитячого та хірургічного, гінекологічного відділень, де в 50-60 роках було і приймальне відділення, і швидка медична допомога, а також будівля адміністрації, де в 1938 році розташовувалась медична школа (директором цієї школи була М.Н.Бондарчук, а потім очолювала М.І. Власенко). Випускники медичної школи влаштовувались працювати в поліклініку і стаціонари і, в подальшому, працювали вже в нових будівлях поліклініки та стаціонару: хірургічному, терапевтичному, неврологічному чи дитячому відділеннях.

Долі цих людей пов’язані з районною лікарнею навіки. Під час війни багато хто з них пішов на фронт, багато хто загинув, а ті, хто повернувся — продовжували працювати. Доля багатьох не відома, але вони назавжди залишилися в нашій пам’яті.

Ще живі учасники війни, які відновлювали районну медицину після фашистської навали. Їх залишилося мало і ми дуже цінуємо цих людей, адже це – історія нашої лікарні.
Змінювалися часи, змінювалися відносини, але не змінювалося ставлення людей до своєї професії, які віддавали свій час і знання улюбленій справі. Вони трепетно ставилися до пацієнтів, відвідували їх вдома по всьому району, адже тільки зі створенням колгоспів, радгоспів в селах почали відкривати лікарні, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти. Медичні працівники добирались до пацієнтів на конях, а іноді і пішки, не дивлячись на погодні умови.

В період з 1957 — 1963 роки Якимівська лікарня втратила статус районної: її передали в Мелітопольський район. В Якимівці був райздороввідділ, який очолювала Ірина Артемівна Мясоєдова.

У 1963 році лікарню знову передали в Якимівський район і вона знову стала районною та існує по теперішній час. Очолив її тоді Володимир Ілліч Кордубан, який працював головним лікарем до 1982 року. Потім головним лікарем став Валерій Іванович Кучеренко, а з 1984 року – Юрій Миколайович Панфьоров.
З 2011р. і по теперішній час головним лікарем Якимівської центральної районної лікарні є Валерій Вікторович Строкань.

За його ініціативи, зусиллями медичних працівників, співробітників районної лікарні та небайдужих людей, був зроблений ремонт у будівлі стаціонару, де розміщені приймальне, пологове, дитяче, хірургічне, терапевтичне відділення, реанімація, операційний блок, які облаштовані новітньою апаратурою та обладнанням. В даний час є можливість проводити складні операції, які раніш проводилися тільки в спеціалізованих клініках Запоріжжя.

Приходить на зміну нове покоління, а старше передає їм свій величезний досвід. Багато лікарів, медсестер продовжують свою трудову діяльність. Багато хто пішов на заслужений відпочинок, але співробітники лікарні завжди пам’ятають своїх товаришів, намагаються ставитися до наставників з любов’ю, а вони завжди раді нашим візитам. Багато поколінь змінилося і ще буде змінюватись у медицині, але любов медичних працівників до своєї роботи завжди буде служити прикладом для інших.»

Галина Таранова,
завідуюча бібліотекою Якимівської ЦРЛ

ВІД РЕДАКЦІЇ

Наразі медицину лихоманить чергова реформа, яка розділила її на дві ланки – первинну і вторинну. Що з цього вийде – покаже час, але на прикладі єдиної, в недавньому минулому Якимівської центральної районної лікарні, це і зараз єдиний колектив, хоча і має окремі адміністрації. Первинну ланку районної медицини, яка тепер називається «Комунальний заклад «Якимівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», очолює з 2014 року Валентина Петрівна Борисенко.

Нагадуємо вам, шановні читачі, що тільки від вас і тих, хто вас оточує, залежить існування первинної ланки медицини в районі шляхом укладення договорів із сімейними і дільничними лікарями та педіатрами. Від цього залежить не тільки утримання медичного персоналу, а й майбутнє сільських ФАПів та амбулаторій.

З нагоди Дня медичного працівника щиро вітаємо всіх людей у білих халатах з професійним святом. Ми вдячні всім представникам найгуманнішої професії в світі за те, що, не жаліючи зусиль і часу, ви приймаєте на себе важкий тягар людського болю і страждань і оберігаєте найцінніше, що є у людини – життя.

Прийміть побажання благополуччя вам, вашим рідним та близьким. Нехай збудуться всі ваші задуми, а віра і оптимізм завжди супроводжуватимуть вас. Міцного вам здоров’я.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: