Таки «протягнули»…

16 листопада відбулась позачергова сесія Якимівської районної ради, на якій розглядалося 6 питань. Найголовнішим, на мою думку та більшості депутатів, було питання «Про затвердження районної Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Якимівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Якимівської районної ради на 2018 рік». За це та інші соціально важливі питання проголосували всі 25 депутатів, які прибули на пленарне засідання. А далі представники райдержадміністрації продовжили «протягувати» «Програму підтримки органів виконавчої влади Якимівського району на 2018 рік», яка передбачає витратити для Якимівської районної державної адміністрації кошти на суму 678,8 тис. грн. Нагадаю, що цю програму депутати не прийняли на сесії, яка відбулася 1 листопада.
На моє запитання, на що будуть витрачені ці кошти, начальник фінансового управління повідомив наступне: 200,0 тис.грн. – на утримання управлінь та відділів райдержадміністрації, 140,0 тис. грн. — на розробку сайту центру надання адміністративних послуг, 78,0 тис. грн. — на судовий збір, 105,0 тис. грн. — на встановлення металевих грат у будівлі УСЗН, 150,0 тис. грн. — на висвітлення діяльності райдержадміністрації в ЗМІ (кошти для приватної газети ПП «Медіа–Центр «Слово трудівника»).
Депутати Олександр Зуб та Людмила Янчишина запропонували винести питання стосовно виділення коштів райдержадміністрації та приватній газеті ПП «Медіа–Центр «Слово трудівника» для окремого розгляду.
Депутат Олексій Тимків зробив акцент на тому, що за розпорядження голови райдержадміністрації по виділенню 678,8 тис. грн. треба проголосувати окремо, а кошти приватній газеті «Слово трудівника» взагалі не надавати, посилаючись на те, що останнім часом ця газета друкує, як мінімум, не коректні матеріали стосовно Якимівської громади та працівників селищної ради, використовуючи при цьому фейкові статті фейкових авторів.
Більшістю депутатів було прийнято рішення про виключення з порядку денного питання про надання 150,0 тис. грн. приватній газеті «Слово трудівника».
Нарешті, після тривалих перемовин, райдержадміністрація вирішила розподілити залишок освітньої субвенції, але знову за не зрозумілим принципом… Цього разу для шкіл Якимівської ОТГ додали 130,0 тис. грн, кирилянам -100,0 тис. грн.
Нагадаю, що станом на 1 січня цього року в районному бюджеті залишилось 4,7 млн. грн. освітньої субвенції, які можна було б направити пропорційно на ремонти навчальних закладів! Але райдержадміністрація вирішила поділитися лише крихтами, а точніше – сльозами, та ще й за принципом зрівнялівки: Якимівській громаді, де 14 шкіл – 350,0 тис. грн, Кирилівській громаді, де 3 школи – теж 350,0 тис. грн., зате Новоданилівській сільській раді, де всього 2 школи — близько 3,5 мнл. грн.!
Питається, де справедливість?
Не справедливим є і той факт, що на сесію було винесено питання розподілу резервного фонду. Мабуть можновладці з районної ради та адміністрації сподіваються, що холодної та сніжної зими у Якимівському районі не буде, тому і зменшили резервний фонд на 236,0 тис. грн. З цієї суми – 199,0 тис. грн. піде на ремонт будівлі Якимівської районної ради, 37,0 тис. грн. — на закупку нових меблів також для Якимівської районної ради. Цей проект рішення не підтримала фракція «Опозиційного блоку» разом із «Сильною Україною». Ми вважаємо, що в районі дуже багато не вирішених соціальних проблем, а нові меблі для працівників районної ради почекають!

Віктор Казимиренко

Від редакції: Як повідомили нам учасники цієї сесії, проект рішення про розподіл резервного фонду «протягнули» з порушенням регламенту, адже одна з депутаток при поіменному голосуванні по суті голосувала двічі, причому другий раз під явним тиском головуючих на сесії. Якраз її голос і став вирішальним.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: