«Господарочка» приїхала з нагородою!

24 та 25 листопада пройшов перший фестиваль з фольклору «Євро фольк-Слобожанщина-2018», в рамках якого відбувся перший Національний Чемпіонат України з фольклору «EURO FOLK – Харків 2018». Його мета — популяризація народного мистецтва і підтримка розмаїття основних традиційних цінностей та ідентичності різних національностей. Фестиваль проводився на некомерційній основі, за рахунок добровільних внесків.
У ньому взяли участь 67 фольклорних колективів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва з різних куточків України. Із Запорізької області було 26 колективів.
Наш Якимівський край гідно представив аматорський фольклорний колектив «Господарочка» (керівник Ольга Володимирівна Комарова), який отримав срібну медаль у номінації «Фольклорні пісні у виконанні вокальних ансамблів».
Я був присутній на генеральній репетиції колективу напередодні їх від’їзду до Харкова і, після почутих пісень, був впевнений, що колектив обов’язково отримає нагороду. Тому, відразу після його повернення додому, при першій же нагоді, зустрівся з переможцями, щоб дізнатися про подробиці фестивалю. Керівник аматорського фольклорного колективу Ольга Володимирівна розповіла, як все відбувалося, зазначивши, що журі оцінювало виступи самодіяльних артистів не тільки по співу, а й по артистичності, оригінальності виконання, по костюмах тощо.
— Свій виступ ми розпочали зі слів привітання і вручення журі короваю з такими словами: «Дозвольте піднести вам цей запашний коровай, як запоруку достатку Якимівської громади». Не обійшлося і без курйозів – через чиюсь організаторську помилку наш колектив вимушений був вийти на сцену набагато раніше, внаслідок чого ми не встигли як слід, повністю підготуватись до змагань, але це не завадило нам все ж таки вибороти друге місце та пройти у наступний етап змагань, який відбудеться навесні 2019 року. Ми виконали три пісні, які настільки сподобалися членам журі, що вони запросили нас виступити увечері на гала-концерті.
Ольга Володимирівна каже, якщо і навесні вони знову займуть призове місце, то тоді отримають безкоштовний пропуск на змагання у Болгарії, але, щоб потрапити у наступний етап, потрібні кошти. Зараз колектив дуже сподівається, що до того часу хтось небайдужий таки допоможе їм взяти участь у фольклорному фестивалі і вони надалі зможуть прославляти піснями Якимівський край.
Колектив «Господарочки» висловлює щиру вдячність за допомогу в організації поїздки голові Якимівської ОТГ Валентині Громихиній та депутату селищної ради Володимиру Милосердову.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм творчого натхнення для нових здобутків.
P.S.
Приємний подарунок фольклорному колективу, а точніше його керівнику, піднесли депутати Якимівської селищної ради, які на сесії 28 листопада одноголосно підтримали пропозицію щодо введення додаткової штатної одиниці організатора культурно-дозвільної діяльності територіального центру соціального обслуговування.

Дмитро Губін
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: