Громадський моніторинг

28 листопада на базі Мелітопольського міського товариства осіб з інвалідністю відбувся обласний семінар, на якому обговорювався стан доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури в районах області. На цей захід прибули представники з п’яти організацій осіб з інвалідністю. Серед запрошених – представники управлінь соціального захисту населення, депутати, фахівці обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Основний лейтмотив семінару – прийняття необхідних заходів задля забезпечення доступності особам з інвалідністю. Це один з багатьох елементів, які надають таким особам можливість вести незалежний спосіб життя та брати участь у всіх його аспектах на рівні з іншими. Ці заходи повинні усувати перепони і бар’єри, які перешкоджають доступу до транспорту, комунальних, державних та інших установ. Діяльність організацій, які об’єднують людей з інвалідністю і, зокрема, такі заходи, як цей, привертають увагу влади і громадськості. За останні роки питання доступності затверджені на законодавчому рівні. Як приклад, забороняється проектування будівель загального користування (торгівельних, розважальних комплексів, адмінбудівель та інших) без обладнання пандусів.
Учасники семінару поділилися досвідом у цьому напрямку і відмітили, що питання доступності найкраще вирішуються у містах та районних центрах. У населених пунктах з малою чисельністю населення та одною-двома адмінбудівлями, ця робота майже не проводиться. Але й там відбуватимуться такі зміни, бо там теж живуть люди, які цього потребують.

Сергій Бондарчук, голова Запорізького регіонального осередку Всеукраїнської організації «Союзу організацій осіб з інвалідністю України»

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: