«Не турбуйтеся, ми їй працювати не дамо!»

Минає рік і ми згадуємо пережите, і підсумовуємо зроблене. Газета – це дзеркало сьогодення, тож багато публікацій у ній було присвячено висвітленню подій, які так чи інакше стосувалися непростих кроків становлення новоствореної Якимівської об’єднаної територіальної громади.

На превеликий жаль ці кроки можна охарактеризувати словами одного з новообраних депутатів селищної ради. Він у приватній розмові заявив деяким прихильникам колишнього кандидата на посаду селищного голови Олександра Правосуда, який програв вибори: «Не турбуйтеся, ми їй працювати не дамо!». Прикро констатувати факти, але, ігноруючи волю більшості виборців, депутатська група «За розвиток Якимівської громади» крок за кроком втілювала сказані слова, що стали для них своєрідним гаслом, в життя. Як саме це було, розповідала наша газета.
Так, у першому номері за 5 січня 2018 року у статті «Чи можна зупинити реванш?» під рубрикою «Точка зору», йшлося про п’яте пленарне засідання першої сесії селищної ради Якимівської ОТГ. Тоді на чергу денну було винесено лише два питання – затвердження бюджету Якимівської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік і обрання секретаря селищної ради. Проте депутати не вирішили жодного з них! Бо для початку роботи необхідного кворуму (14 депутатів) ледве досягли, оскільки більша частина обранців, які входять до групи «За розвиток Якимівської громади», не з’явилися на це засідання з невідомих причин.
Далі, при затвердженні черги денної, депутат Олексій Сидоров запропонував винесені на розгляд питання поміняти місцями – спершу обрати секретаря селищної ради, а вже потім затвердити бюджет громади на наступний рік. Аби згуртувати депутатський корпус, Валентина Громихіна , користуючись своїм законним правом, виявила готовність до компромісу і запропонувала на посаду секретаря кандидатуру Максима Забари, якого весь час, з початку першого пленарного засідання сесії,наполегливо рекомендувала депутатська група «За розвиток Якимівської громади». Але коли при таємному голосуванні для обрання цього єдиного кандидата на посаду секретаря селищної ради не вистачило одного голосу, деякі депутати з групи «За розвиток Якимівської громади», які на початку засідання демонстрували свою згоду на консолідацію, без будь-яких пояснень залишили зал засідань і, таким чином, відмовились приймати бюджет громади на наступний рік, оскільки кворуму для прийняття цього рішення вже не було.
У приватних розмовах численні представники новоствореної громади наголошували на тому, що планомірно зриваючи майже всі пленарні засідання першої сесії селищної ради Якимівської ОТГ, депутати групи «За розвиток Якимівської громади» намагаються взяти реванш за поразку на виборах свого кандидата на посаду селищного голови. Мовляв, вони хочуть будь що взяти гору над нинішнім головою Валентиною Громихіною і для цього вимагають, аби і посаду секретаря селищної ради, і всіх заступників голови, посіли виключно ті кандидатури, які пропонують саме вони, інакше зриватимуть всі пленарні засідання і надалі. Їх намір – перетворити чинного селищного голову на таку собі «англійську королеву», яка б не мала ніяких важелів впливу на хід подій, а лише «уособлювала» собою видимість влади, а насправді вони б керували усім, як і раніше – як заманеться.
Непросту ситуацію, що склалася в ході п’ятого пленарного засідання, прокоментувала тоді у соціальних мережах депутат обласної ради від нашого виборчого округу Людмила Любім: «Акимовская громада может «благодарить» за новогодний «подарок» депутатов группы «За развитие Акимовской громады». Не интересует их никакое и ничье развитие и благополучие. Ни громады, ни избирателей. Только свои корыстные интересы. Жаль. И стыдно пред людьми.»
Підсумовуючи побачене і почуте, автор публікації зазначає, що запитання, чи можна зупинити цей реванш, напевне, риторичне, тобто таке, що не потребує відповіді, бо все і так зрозуміло.
Тоді, аби змінити дану ситуацію на краще, громадські активісти на сторінках соціальних мереж запропонували розпочати процедуру відкликання депутатів, які ігнорують волевиявлення своїх виборців. Шкода, що цього не зробили. Відтак сьогодні наша громада має черговий «подарунок» під ялинку від депутатів групи «За розвиток Якимівської громади».

Редакційна колегія

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: