Розперезалися…

Декілька прикрих подій сталося в Якимівці напередодні Нового Року.

Згубили і вкрали рідкісне дерево — бальзамічну ялицю*

Як повідомив у соціальних мережах Олександр Федорищев, в ніч з 20 на 21 грудня на території інформаційно-консультаційного центру Якимівського міжрайонного управління водного господарства невідомі особи зрубали і вкрали рідкісне дерево – бальзамічну ялицю. В наших кліматичних умовах це дерево зазвичай не росте, оскільки не переносить повітряної засухи і високих температур, але завдяки зусиллям працівників управління і спеціальним агротехнічним заходам вона прижилася і радувала своєю красою не тільки співробітників управління, але й жителів Якимівки. Щорічно на екскурсії у чудовий зелений куточок міжрайонного управління водного господарства (див. фото зверху), щоб подивитися на незвичні для нашого краю дерева і рослини, на екскурсії приходили школярі і вихованці дитячих закладів. І ось, знайшлися покидьки, які заради задоволення на декілька днів згубили таке рідкісне для нашого краю дерево. Ці варвари повинні бути покарані за сподіяне, допоможіть їх знайти.
* Бальзамічна ялиця (пихта) – вид хвойних дерев родини соснові. Дерево росте у Північній Америці, є найпоширенішою ялицею північноамериканських тайгових лісів. Це струнке дерево заввишки до 15-25 метрів, з правильною, конусоподібною або вузько пірамідальною, щільною кроною, що спускається у поодиноко стоячих дерев до землі, з червонувато-сірою корою. Темно-зелена, ароматна хвоя зверху блискуча, з двома білими смужками знизу.

Обідрали ялинку

Традиційно у всіх містах і великих селищах напередодні нового року на центральних площах встановлюють символ зимових свят — ялинку. Кажуть, що цього року найкращою в Європі стала ялинка, встановлена у Києві на Софіївській площі.
Останніми роками у нас у Якимівці цього не робили, а натомість прикрашали живу, що знаходиться біля входу в кафе «Зустріч». Але вона, у сусідстві з іншими лісовими красунями, росте збоку нашої центральної площі, тому й не зовсім підходить на роль центральної святкової ялинки. Жителі нашого селища неодноразово нарікали з цього приводу. Отож, з огляду на це, у селищній раді вирішили відродити багаторічну традицію і на площі біля універмагу для святкового настрою якимівчан встановили і прикрасили велику ялинку. Але вона не довго радувала жителів і гостей селища. В ніч з 23 на 24 грудня якісь вандали обідрали на ній іграшки і гірлянди. Ялинка висока, тож щоб зробити подібне неподобство потрібна неабияка сила і фізична підготовка. Кажуть, що в ніч, коли невідомі хулігани вчинили цей акт вандалізму, камера спостереження зафіксувала на місці події машину, яка належить одному з колишніх претендентів на пост голови Якимівської ОТГ. У приватних розмовах, із вуст в уста, люди називають і прізвище цього колишнього кандидата і припускають, що саме він підвозив тоді хуліганів до центральної ялинки. Але, як кажуть, не пійманий – не вор. Якимівчани дуже сумніваються, що хулігани, які познущалися над ялинкою, будуть спіймані і покарані. Звичайно, наступного дня селищна рада відновила прикраси на центральній святковій ялинці, але гіркий присмак від цієї прикрої події залишився.

Від погроз до справи

В ніч з 28 на 29 грудня минулого року у нашому селищі сталася ще одна прикра подія, яку вже ніяк не можна назвати просто рядовим хуліганством, бо це цілеспрямований злочин, який планували і до якого готувалися заздалегідь. Такі висновки можна зробити і не спеціалісту з карних справ, оскільки при огляді місця події було видно, що для того, щоб вчинити подібне злочинці використовували спеціальні знаряддя. А сталося ось що – невідомі в цю ніч з допомогою лому вирвали ролети у магазині «СД», що належить В’ячеславу Андросовичу, і розбили всі три скла у вхідних дверях. По даному факту написана заява в поліцію. Ведеться слідство. Хто знає, чи знайдуть зловмисників, які таким чином хотіли залякати власника магазину за його активну життєву позицію.

Редакційна колегія

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: