Хто «хресні» батьки нинішньої пертурбації*?

16 січня у Якимівській селищній раді пройшли засідання постійних депутатських комісій, на яких обговорювалися питання порядку денного двадцять першої сесії Якимівської селищної ради, яка відбулася вчора. Детальніше про її роботу ми розповімо у наступному номері, але вона мало чим відрізнялася від того, як проходили засідання і які рішення приймалися на них. Із 57 питань порядку денного 16 – земельні, серед яких найбільш важливим є проект рішення «Про затвердження програми раціонального використання території та комплексного містобудівного розвитку села Богатир та про розробку містобудівної документації «Генеральний план села Богатир».

Загалом депутати без заперечень рекомендували включити до порядку денного сесії питання про клопотання перед Запорізькою обласною радою щодо додаткового перерозподілу ендопротезів, закуплених за бюджетні кошти, а також щодо внесення змін до рішення третьої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання «Про затвердження цільової Програми «Цукровий діабет» в Якимівському районі на 2018-2019 роки». Крім того, без заперечень були рекомендовані для внесення до порядку денного сесії питання про затвердження передавального акту необоротних матеріальних активів та майна комунального некомерційного підприємства «Якимівського центру первинної медіко-санітарної допомоги (ЦПМСД)» Якимівської районної ради до правонаступника — комунального некомерційного підприємства «Якимівського ЦПМСД» Якимівської селищної ради, а також про затвердження Статуту цього комунального некомерційного підприємства у новій редакції, питання щодо затвердження фінансового плану на 2019 рік цього підприємства, де було вказано, на які програми та заходи підприємство просить виділити певні кошти. Загалом, всі питання стосовно діяльності і програм медичних установ, про які доповідали їх головні лікарі, були рекомендовані на розгляд сесії.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Микола Альохін запропонував винести на розгляд сесії і затвердити проект рішення «Про затвердження умов проведення конкурсу з визначення опорного навчального закладу». Мова йдеться про закриття малокомплектних шкіл і визначення тих навчальних закладів, де будуть навчатися діти з цих шкіл. Обговорення цього питання було дуже емоційним. Всі депутати зійшлися на тому, що закриття шкіл – це наступна сходинка до знищення села. З цією думкою Олександра Чкана були згодні всі присутні, але, як зазначив доповідач, від цього нема куди дітися, цей процес із освітньої реформи — незворотній. А в.о. старости Наталя Паничева навпаки запевнила усіх присутніх, що так буде навіть краще.

Питання про безоплатну передачу майна із власності відділу освіти молоді та спорту у власність комунального закладу «Фізкультурно-спортивний комплекс Якимівської об’єднаної територіальної громади» викликало певні суперечки між працівниками цих двох закладів. Бухгалтер ФСК була проти того, щоб приймати це майно тому, що їх підприємству при цьому необхідно буде додатково наймати працівників для прибирання і охорони території.

Найбільш бурхливо обговорювалося питання про упорядкування умов оплати праці посадових осіб та службовців Якимівської селищної ради та її виконавчих органів. Депутати погодились із певними розмірами окладів посадових осіб та службовців місцевого самоврядування, з доплатами за ранги, надбавками за вислугу років, але не погодились із розмірами надбавок за високі досягнення у праці, преміювання та надання матеріальної допомоги селищному голові. Питання про умови оплати праці секретаря Якимівської селищної ради на період тимчасового виконання ним повноважень селищного голови у більшості депутатів не визвало заперечень і було рекомендовано на розгляд сесії. Але тут необхідно звернути увагу на норми закону. Згідно ч. 2. ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» секретар сільської, селищної, міської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови і до моменту початку повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових місцевих виборах. Отже, оплата праці секретаря селищної ради здійснюється за займаною посадою (секретаря) без установлення доплати за виконання повноважень селищного голови.

Найбільш обговорюваним було питання «Про внесення змін до рішення першої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання від 14.12.2017 р. №8 «Про затвердження структури виконавчих органів Якимівської селищної ради, загальної чисельності апарату селищної ради та її виконавчих органів на 2017-2018 роки». У обговоренні цього питання брали участь і депутати, і виконуючі обов’язки старост. Виконуючі обов’язки старост вказували на те, що їх працівники роблять «як воли», а у апараті селищної ради деякі спеціалісти «б’ють баклуші». В.о. старости Таїсія Кофанова навела приклад щодо першого заступника голови, який, за її словами, нічого не робить, крім того, що підписує документи під час відсутності голови, а тому ця посада не потрібна селищній раді. І посада заступника із гуманітарних питань та соціальної політики також, на її думку, не потрібна в селищній раді. Дуже цікаво, але більшість депутатів, які свого часу за це голосували, тепер підтримали її пропозицію. Ще було запропоновано перетворити відділ економічного розвитку та інвестицій, відділ житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою, а також сектор містобудування та архітектури у відділ економічного розвитку, інвестицій, житлово-комунального господарства, транспорту, благоустрою, містобудування та архітектури. Надійшла пропозиція перетворити і відділ організаційно-кадрової роботи та загальний відділ у один відділ організаційно-кадрової роботи та документування. Цікаво знати, хто до такого додумався? Невже спеціально створена для цього депутатська комісія, яку очолив Василь Цап?

Слід зазначити, що такого раніше ніколи не було, щоб в.о. старости зі своїми дорадчими голосами «правили балом» на засіданнях комісій замість депутатів. І працівники апарату селищної ради мабуть мало розуміються на тому, що і як їм треба робити, якщо по багатьох питаннях доповідачами були в.о. старост. Хочу нагадати, що структуру і загальну чисельність апарату селищної ради свого часу рекомендували фахівці Якимівської районної ради та райдержадміністрації, до яких «більшість» депутатів селищної ради постійно прислухається. Чому ж знову такі пертурбації, невже радникам не сподобалися їх же пропозиції? А відповідь лежить на поверхні – скоріше за все, це робиться не для чогось, а під когось, і найближчим часом ми про все дізнаємося.

Наталя
Солодка-Могилевська

*Пертурбація – від латинського розлад, сум’яття. Раптове порушення нормального процесу, перебігу чогось, що призводить до хаосу, безладу. Переносно – раптові, часом протилежні зміни напряму діяльності, складу апарату управління.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: