«Прокукурікали», а там хоч і не розвидняйся…

Чи покращують імідж нашого селища численні зграї бродячих собак? Звісно, що ні. Але саме вони давно вже стали своєрідною «візитівкою» райцентру, бо десятиліттями цю кричущу проблему місцева влада ніяк не вирішувала. Аж ось, нарешті, 30 березня 2018 року Якимівська селищна рада рішенням №32 затвердила програму «Регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин». На жаль, втілити її в життя голові селищної ради Якимівської ОТГ не вдалося, оскільки більшість депутатського корпусу щоденно і цілеспрямовано заважала роботі службовців громади. В рішенні №30 від 26 грудня 2018 року «Про дострокове припинення повноважень Якимівського селищного голови Громихіної В.М.», прийнятого на другому пленарному засіданні двадцятої сесії селищної ради сьомого скликання, зокрема сказано : «цілком очевидно, що бездіяльність з її реалізації (мається на увазі саме цільова програма «Регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин»)кожного дня все більше загрожує як самим безпритульним тваринам, так і завдає шкоди населенню. Кожного дня тварини продовжують гинути або отримують травми у дорожньо-транспортних подіях, що призводить до надзвичайної ситуації на дорогах, потрапляють в місця, з яких не можуть самостійно вибратись, є носіями таких інфекційних хвороб, як сказ, лептоспіроз та інші. Зростає кількість людей, що постраждали від нападів та укусів тварин.» Далі в цьому рішенні йдеться про те, що не виконання цієї програми «ніяким чином не призводить до підвищення іміджу населених пунктів Якимівської селищної ради, зменшення кількості безпритульних тварин, поліпшення естетичного вигляду території Якимівської селищної ради, зменшення кількості людей, які постраждали від нападів та укусів тварин, підвищення відповідальності власників домашніх тварин, зменшення аварійності на дорогах і т. п.».

З одного боку – тут важко щось заперечити, а з іншого – всі пересічні громадяни добре розуміють, що це лише зручний привід для того, щоб достроково припинити повноваження обраного ними селищного голови. Бо якби депутатська група ЗРЯГ («За розвиток Якимівської громади»), яка складає більшість у нині діючому депутатському корпусі селищної ради, дійсно переймалася проблемою втілення в життя програми «Регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин», то з 26 грудня минулого року у них було досить часу, аби хоч щось зробити у цьому напрямку. Проте «зрягівцям» було не до цього – вони святкували! Спочатку перемогу над всенародно обраним селищним головою, а потім — новорічні свята. А зграї безпритульних собак як бігали по вулицях селища, так і бігають, як загрожували безпеці і здоров’ю жителів, так і загрожують.

Відомий радянський вчений і конструктор в області космонавтики Сергій Корольов говорив: «Критикуєш – пропонуй, пропонуєш – роби, робиш – відповідай!». А тут «прокукурікали», а там – хоч і не розвидняйся! А все тому, що депутатська група ЗРЯГ мала на меті зовсім не вирішення наболілої проблеми з бродячими собаками у селищі, а просто використала це як причину для дострокового припинення повноважень Якимівського селищного голови Валентини Громихіної.

Нашим кореспондентам вдалося поспілкуватися з деякими депутатами селищної ради, які входять до групи більшості, у неформальній обстановці. Коментувати ситуацію, яка на разі склалася у селищній раді і в Якимівській ОТГ в цілому, вони відмовлялися, стенаючи при цьому плечима – мовляв, а при чому тут ми, хай за стан справ у громаді відповідають ті, хто за це гроші отримує, тобто, працівники селищної ради. А те, що останні при цьому виконують рішення, прийняті саме цією депутатською більшістю, їх абсолютно не обходить. Така депутатська «відповідальність» рано чи пізно призведе до деградації, а не розвитку нашої об’єднаної територіальної громади.

На загальний імідж нашого селища і громади в цілому впливають не тільки зграї безпритульних собак, що нині безперешкодно бігають по центральних вулицях, а й імідж безпосередньо органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу селищної ради Якимівської ОТГ. Не можливо сформувати їх позитивний імідж, якщо кожен громадянин, який має з ними справу, не відчує, що вони діють в його інтересах. Адже для отримання результату, в тому числі і для втілення в життя програми «Регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин», необхідна тільки цілеспрямована дія. А нинішній виконуючий обов’язки селищного голови поки що бездіє, принаймні, у вирішенні цієї назрілої проблеми для жителів нашого селища.

Редакційна колегія

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: