Більшість вирішила….

18 січня цього року відбулася двадцять перша сесія Якимівської селищної ради. До порядку денного було внесено 60 питань.
На початку сесії секретар Якимівської селищної ради Максим Забара повідомив, що два питання недоопрацьовані і запропонував виключити їх з порядку денного та включити більшість питань, які на комісіях не виявили суперечок, до пакетного голосування. За порядок денний в цілому проголосувало 20 депутатів, один проти. Депутат Олександр Андраш на початку сесії вніс пропозицію щодо виключення з порядку денного питання стосовно змін до структури апарату селищної ради та її виконавчих органів, вказавши на те, що депутати суперечать своїм же рішенням, прийнятим на попередніх сесіях. Так, на грудневій сесії 2018 року затверджено комісію, яка повинна була вивчити всі питання щодо структури виконавчих органів селищної ради і доповісти про необхідність її оптимізації. Головою цієї комісії був обраний депутат Василь Цап, який планував надати висновки до 1 березня і навіть раніше, але ні на засіданнях постійних комісій, ні на сесії він по цьому питанню не доповідав. За його відсутності «більшість» проголосувала за включення до порядку денного цього питання, а пропозицію Олександра Андраша підтримали тільки депутати від опозиції.
Суперечним стало питання про роботу виконавчого комітету Якимівської селищної ради за 2018 рік. Депутат Алік Шуляков запропонував визнати роботу виконавчого комітету незадовільною, пояснюючи це тим, що роботи по ремонту даху колишньої школи у селі Петрівка виконані неякісно, заміну водопроводу у селі М.Тернівка також виконано неякісно. Він та депутат Людмила Старик заявили про те, що Програма надання матеріальної допомоги громадянам для обладнання індивідуального опалення не що інше, як розкрадання двох мільйонів гривень з бюджету ОТГ. Зверніть увагу, цю Програму прийняли депутати, а виконком зробили винним у тому, що він допомагав малозабезпеченим громадянам обладнати теплом свої помешкання. Мабуть, це правда, що деякі якимівці не використали надані їм кошти за прямим призначенням, але це їх турбота. Мої колеги, депутати Олександр Андраш і Володимир Милосердов таких випадків на своїх виборчих округах не фіксували. Принаймні, у тих квартирах, які вони обстежили для складання акту матеріально-побутових умов проживання, теплове устаткування встановлено. На розгляд депутатів було запропоновано два варіанти рішення. Перший — визнати роботу виконавчого комітету селищної ради задовільною, другий – визнати її незадовільною. По цьому питанню жодне з рішень не було прийнято. Секретар селищної ради запропонував прийняти інформацію про роботу виконавчого комітету до відома, депутати підтримали його пропозицію.
Але повернемося до питання щодо внесення змін до структури виконавчих органів. Воно викликало суперечки серед депутатів. На їх розгляд було винесено три проекти: діюча структура, пропозиція в.о. старост і пропозиція від депутатської групи «За розвиток Якимівської громади». Згідно пропозиції в.о. старост у структурі повинно було залишитись 96 штатних одиниць зі 113. А за пропозицією депутатів від більшості — 93. В.о. старост пропонували вивести зі структури посади першого заступника селищного голови та заступника селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики; перейменувати посаду заступника селищного голови з питань житлово-комунального господарства та земельних відносин на посаду заступника селищного голови; реорганізувати відділ житлово-комунального господарства, транспорту, комунального майна та благоустрою, сектор містобудування та архітектури, відділ економічного розвитку та інвестицій шляхом об’єднання їх у відділ економічного розвитку, інвестицій, житлово-комунального господарства, транспорту, комунального майна, благоустрою, містобудування та архітектури та визначити штатну чисельність цього відділу у 7 одиниць; реорганізувати відділ організаційно-кадрової роботи, загальний відділ, архівний сектор шляхом об’єднання їх у відділ організаційно-кадрової роботи та документування та визначити штатну чисельність цього відділу у 31 одиницю; ліквідувати центр надання адміністративних послуг; вивести з відділу державної реєстрації одну одиницю державного реєстратора; ліквідувати сектор з питань надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи; перейменувати посаду електрика на посаду електромонтера з обслуговування електроприладів в адміністративно-господарській службі; вивести в адміністративно-господарській службі по одній одиниці охоронця та інспектора. В.о. старости Таврійського старостинського округу Тетяна Зологіна пояснила, що, враховуючи досвід своєї роботи у сільській раді, вони з колегами визначили таку структуру виконавчих органів найбільш актуальною і практичною.
Але депутати від «більшості» вирішили по-іншому. Ними була запропонована така структура: перейменувати посади першого заступника селищного голови; заступника селищного голови з питань житлово-комунального господарства та земельних відносин, заступника селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів; реорганізувати фінансове управління та відділ бухгалтерського обліку та звітності шляхом об’єднання їх у відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності та визначити штатну чисельність відділу у 7 одиниць; реорганізувати відділ житлово-комунального господарства, транспорту, комунального майна та благоустрою, сектор містобудування та архітектури, відділ економічного розвитку та інвестицій шляхом об’єднання їх у відділ економічного розвитку та інвестицій, житлово-комунального господарства, транспорту, містобудування та архітектури, та визначити штатну чисельність відділу у 5 одиниць; реорганізувати відділ організаційно-кадрової роботи, загальний відділ та архівний сектор шляхом об’єднання їх у відділ організаційно-кадрової роботи та документування та визначити штатну чисельність відділу у 29 одиниць; ліквідувати центр надання адміністративних послуг; реорганізувати відділ освіти, молоді та спорту та відділ культури і туризму шляхом об’єднання їх у відділ освіти, молоді, спорту, культури і туризму, та визначити штатну чисельність відділу у 3 одиниці; вивести з відділу державної реєстрації одну одиницю державного реєстратора; ліквідувати сектор з питань надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи; перейменувати посаду електрика на посаду електромонтера з обслуговування електроприладів в адміністративно-господарській службі; вивести зі структури адміністративно-господарської служби по одній одиниці охоронця, інспектора і спеціаліста І категорії. Цей проект структури був поданий під час роботи сесії і депутати не мали можливості з ним детально ознайомитись. Їм знову необхідно було приймати рішення «галопом по європам». Стосовно прийняття цього рішення виступив депутат Олександр Чкан. Він зазначив, що такі рішення, як скорочення робочих місць, реорганізація та оптимізація відділів селищної ради, потребують обговорення і не можуть вирішуватися поспіхом. Але його і депутата Олександра Андраша ніхто не почув. «Більшістю» це рішення було прийнято. Вона так вирішила, і з цим нічого не вдієш.
Я навмисно так детально розповіла про зміни у структурі, щоб читачі, які добре розуміються на роботі виконавчих органів, змогли дати оцінку цим рішенням. Як на мене, те, що було зроблено, приведе до хаосу. Не можна об’єднувати те, що не об’єднується. Крім того, авторам «структурної перебудови» мабуть ніхто не розтлумачив, що від цього нововведення бюджетні витрати не зменшаться. Тим, хто підпадає під скорочення, керівництво селищної ради повинно надати роботу з не меншим посадовим окладом. А якщо цього не відбудеться, то селищна рада виплачуватиме відповідні суми цим посадовцям, але вже через центр зайнятості.
Звертаю увагу на те, що реорганізація торкнулася відділів, які очолювали посадовці, котрі прийшли сюди, отримавши перемогу у конкурсах на заміщення цих посад. У конкурсах, а не по дзвінку чи по блату. Але для «більшості» і їх «батьків» з райдержадміністрації – це люди Громихіної і їх треба позбавитися.
Напрошується й інший висновок: «більшість» не стала чекати результатів роботи комісії на чолі з депутатом Василем Цапом, бо їй потрібно було дуже поспішати. Незабаром мають відбутися суди за позовом Валентини Громихіної. У разі признання рішення селищної ради про її відсторонення неправомірним, вона повернеться на своє робоче місце. А команда посадовців — вже не та. Лозунг «Ми їй працювати не дамо» — в дії.

Наталя Солодка-Могилевська

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: