За кожною обкладинкою книги живе цілий світ…

14 лютого в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день дарування книжок. Його започаткувала американка Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. Це одне з наймолодших свят в календарі.
Цього дня заведено дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати друковані твори бібліотекам. З кожним роком все більше книжок, як уже прочитаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усі куточки світу. Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу до книги. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і добру пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе і своїх рідних.
Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник в усіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, з яких бʾє невичерпне джерело мудрості.
Як можна відсвяткувати цей день:
Подарувати книгу бібліотеці, або другові, родичу, незнайомій людині;
Залучити до цього свята друзів через соціальні мережі;
Приєднатися до бук-кросингу («прочитав – передай іншому»).
Якимівська центральна бібліотека для дітей теж долучилась до цієї акції. Були надруковані рекламні листівки, які наші працівники розмістили у загальноосвітніх школах райцентру, на дошці оголошень селища. Вони розповсюджувались серед батьків, які приводили дітей до школи, в організаціях (селищній раді, на ринках, в магазинах, у центрі зайнятості та у райдержадміністрації), в центрі селища перехожим. До цієї акції приєднались і депутати Якимівської селищної ради Володимир Милосердов, Наталя Солодка-Могилевська, а також депутат Якимівської районної ради Олексій Русін. Вони подарували дитячій бібліотеці книжку для позакласного читання для 2 класу, казку «Три поросёнка», збірник казок Олександра Сергійовича Пушкіна та Братів Грім.
Працівники бібліотеки були вдячні депутатам за їх розуміння та внесок. Вони запрошують всіх юних читачів у дивовижний світ Королеви Книги, бо ж читати – це круто!
Юні книголюбчики сподіваються на підтримку та щедрість жителів селища, та будуть дуже вдячні всім небайдужим людям, які подарували книги.
За державною програмою «Книга України» наша бібліотека отримала нові книги відомих сучасних українських та зарубіжних дитячих авторів, твори яких входять до шкільної програми. Пропоную вам, шановні читачі, невеличкий анонс цих друкованих видань.
Історію про краснолюдків і сирітку Марисю польської письменниці Марії Конопницької ось уже більше ста років із захопленням читають діти і дорослі багатьох країн світу. Краснолюдки – це народ маленьких чоловічків, які живуть поруч із людьми. Це духи землі, в існування яких вірили наші предки, а дехто вірить і сьогодні. Вони потай допомагають тим, хто не лінується і працює. Книга сповнена любові, доброти, милосердя, виховує повагу до праці, небайдужість і віру в справедливість.
Добра й бешкетлива історія про дружбу, свободу і Мрію письменниці Ірини Карпи «День усіх білок», сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої.
Книга Лаймена Френка Баума «Американські казки» занурить нас у чарівний світ, у якому відбуваються неймовірні пригоди і живуть дивовижні персонажі. Серед них – грізні грабіжники, добрі й злі чаклуни, ведмеді, бегемоти, метелик, оживлений манекен, сенатор, король і навіть Батько Час. Тон казок іронічний, іноді насмішкуватий, але кожна з них доброзичлива і повчальна.
Твори сучасної української письменниці Лесі Вороніної набули неабиякої популярності серед дітей. Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — книжка «Пригоди Голубого Папуги» для вас! «Таємне товариство близнюків» та «Таємне товариство ботанів» улюбленої письменниці запросять вас у драйвовий світ фантастики.
Книги Дмитра Білого «Крила срібного Яструба» та «Таємниця кургану Анахарсія» поведуть вас разом з молодим скіфом Атеєм у дивовижний світ небезпечних та карколомних пригод, дозволять познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи.
Неллі Топська у своїй книзі «Сергій Васильківський» розповідає про життя видатного художника.
Книга Неллі Топської із серії «Золота доба української музики» «Максим Березовський» повідає про трагічну долю українського композитора.
Книга Неллі Топської із цієї ж серії «Артем Ведель» розповість про коротке і трагічне життя геніального українського композитора.

Олена Строкань, заступник директора по роботі з дітьми КЗ «Якимівської ЦБС»

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: