Читати – значить бути освіченим

Нещодавно я зустрілася з дівчинкою, мама якої була однією з моїх найкращих учениць. Вона вчилася на відмінно. І найголовніше, їй з легкістю вдавалося виконувати творчі завдання на ту чи іншу тему з літератури. І добре знаю, що все це завдяки її любові до читання, і гарний наслідок постійного відвідування нею бібліотек. Тому я була дуже вражена від зустрічі з її дочкою, яка в розмові зі мною сказала буквально таке:
— Яка тепер благодать — не треба ніяких книг та читань, не треба напружуватися при написанні шкільних творів. Зайшов в інтернет і переписуй з готового все, що завгодно.
Ні для кого не секрет, що сучасна молодь зовсім не любить читати. Книжки дітям замінили комп’ютери та мобільні телефони. Це зовсім непогано, що з останніми досягненнями техніки наші діти з ними на «ти», але жоден з цих дарів цивілізації не здатний збагатити духовний світ дитини, розвинути в неї естетичні смаки, сформулювати моральні якості особистості. І тут я особисто згадую про найкращого друга – книжку. Це вона вже багато століть супроводжує людство на шляху його розвитку. Здавалося, що зовсім нещодавно велику державу під назвою «СРСР» увесь світ признавав, як найбільш читаючу країну. І це дійсно так — головною прикметою того часу були черги до кіосків, де продавалися газети і журнали, та читаючі пасажири у громадському транспорті. А який ажіотаж виникав, коли у книжкових магазинах з’являлися у продажу книги відомих авторів. А для того, щоб оформити передплату на багатотомники майстрів художнього слова, люди днями і ночами чергували біля книжкових магазинів та поштових відділень. Кожна родина передплачувала по декілька періодичних видань, як для дорослих, так і для дітей, на відміну від нашого сьогодення, коли багато людей не тільки не передплачують або не купують періодику, а навіть забули дорогу до бібліотеки. Моє покоління читало багато, тому було грамотним. Грамотна людина, крім того, що правильно пише, ще й правильно викладає свої думки. Освічена людина постійно поповнює свої знання.
Мені хочеться бачити нашу молодь працелюбною, освіченою, тільки така людина може бути по справжньому щасливою. Відвідуйте бібліотеки, книгарні, читайте, виховуйте в собі сучасну людину.
Бажаю всім читачам газети «Грані життя» багато читати, а ще — міцного здоров’я, миру і щастя.

З повагою,
Антоніна Строганцева

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: