Хто дає право залякувати людей та чи зможуть вони жити без води?

У четвер, 21 лютого, відбулась зустріч із виборцями с. Радивонівка. Дуже сумно з приводу того, що мені, як депутату селищної ради, довелося зустрічатися з людьми на вулиці, бо виконуюча обов’язки старости Наталя Паничева заборонила директору будинку культури впускати мене до зали, посилаючись на те, що на цю зустріч повинні бути дозвільні документи. Але слід спитати: які такі дозвільні документи потрібні депутату селищної ради, щоб зустрітись зі своїми виборцями в приміщенні, яке належить громаді, тобто громадянам цієї громади. Дуже цікавий той факт, що згідно рішення виконавчого комітету Якимівської селищної ради саме сільський будинок культури відведено для проведення зборів, агітації та різноманітних зустрічей із громадянами села. Коли я зайшла до кабінету директора будинку культури, то він навідріз відмовив мені в місці проведення зустрічі з виборцями, пояснивши це тим, що він та його колектив може завтра залишитись без роботи.
Нагадаю, що згідно зі ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов’язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їх зустрічей з виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату місцевої ради, на прохання депутата здійснювати інші заходи, пов’язані з проведенням його зустрічі з виборцями. Допомоги в організації цієї зустрічі мені не треба було, але використання приміщення селищна рада повинна була надати. Але виходить так, що виконуюча обов’язки старости не сприяє роботі депутата, а навпаки — ставить перешкоди.
Жителі села не захотіли розмовляти на вулиці і увійшли до приміщення будинку культури в фойє, де продовжили спілкування з певних проблем, вирішення яких їх хвилюють. Люди задавали питання по благоустрою території, а саме: ремонт дороги, ремонт водопровідних мереж, встановлення автобусних зупинок в селі та інші. На деякі з них я змогла дати відповідь, але зараз людей найбільше турбує загроза термінового відключення населення від водопостачання комунальним підприємством. Щоб детально прояснити ситуацію, на зустріч приїхав директор комунального підприємства Василь Петенко, який на запитання «Чи правда, що завтра населення Радивонівки залишиться без води?» відповів, що це правда. Люди були в шоці, не розуміючи причини цього відключення. Василь Петенко розповів про ситуацію, яка склалася. Виявилось, що термін оренди комунального підприємства з територіальною громадою на водопровідні мережі закінчився 15 лютого, і виходить, що на сьогоднішній день вода подається з порушенням закону. Директор комунального підприємства пояснив, що неодноразово звертався до секретаря Якимівської селищної ради М.С. Забари з метою продовжити договір оренди, але той його не підписав, пославшись на те, що це питання потребує вивчення. Жителі села не погодились з тим, що залишаться без води на невизначений час і склали звернення на ім’я депутата селищної ради для того, щоб цю проблему негайно усунути. Це звернення я зареєструвала у селищній раді і зустрілась із секретарем ради особисто. Вислухавши і прочитавши звернення мешканців села Радивонівка, Максим Сергійович пообіцяв знайти вирішення цієї проблеми найближчим часом. Тепер постають запитання: «Чи бути воді в Радивонівці? Чи зможуть люди без води?».
До відома секретаря селищної ради мною було доведено про проведену зустріч із виборцями і поведінку Наталі Паничевої у відношенні до директора будинку культури і його підлеглих (залякування перевірками з прокуратури, СБУ та звільненням з роботи). Закрадається питання: «Хто дає їй право принижувати та залякувати людей?» Адже вона найнятий громадою працівник, а я обраний людьми депутат.

Наталя Солодка-Могилевська 

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: