Як і з чиєю допомогою стати президентом?

Як передає інформаційне агентство «Главред» у четвер стало відомо, що Служба безпеки України розкрила ще один механізм підкупу виборців: у виборчих округах розроблявся проект «Піраміда». Щоб отримати перемогу, штаб одного з кандидатів (його поки що не називають) мав на кожній виборчій дільниці відповідальну особу, яка формувала «десятки», котрі повинні забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата. В той же час інформаційне агентство «УНІАН» оприлюднило інформацію, що СБУ проводять понад 30 обшуків у різних регіонах у зв’язку зі створенням так званих «виборчих пірамід» під керівництвом одного з народних депутатів. За словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, під час обшуків 21 лютого вилучені десятки тисяч доларів, звітну документацію, розписки про вручення та отримання коштів та інші матеріали, які підтверджують протиправну діяльність. При цьому він зауважує, що в жодному партійному окрузі жодної політичної сили ніяких обшуків не проводилось.
Хоча прізвище нардепа СБУ не називає, але «УНІАН» з’ясувало, що він має відношення до ВО «Батьківщина». По інформації «УНІАН – Запоріжжя» обшуки пройшли у кількох волонтерів кандидата у президенти України Юлії Тимошенко. Слідчі дії проводили співробітники СБУ та Державного бюро розслідувань. За словами голови Запорізької міської організації ВО «Батьківщина» Віталія Рябцева, слідчі дії проводилися на підставі постанови Печерського районного суду міста Києва.
В цей же день, 21 лютого, Українські націоналісти оприлюднили інформацію, що завтра, у неділю 24 лютого, на Майдані Незалежності їх об’єднані сили проведуть «Віче гідності за чисті вибори». Цим вони планують відкрити масштабну кампанію протидії підкупам під час виборів.
– Ми будемо жорстко переслідувати тих, хто організовує масову скупку голосів…, зазначили організатори «Віча гідності».
Нагадуємо, що і міністр МВС Арсен Аваков попередив українців про кримінальну відповідальність за підкуп голосів, зазначивши, що тюремний термін у 3 роки поширюється і на тих, хто дає гроші (або товари чи послуги) і на тих, хто їх бере.
І на останок ще про чисті вибори. Наразі повним ходом йде агітаційна робота, яку на місцях проводять виборчі штаби кандидатів у президенти. Звісно, що ця робота повинна проводитися з дотриманням положень Закону України «Про вибори Президента України». Одне з таких положень регламентує діяльність місцевих органів самоуправління у виборчому процесі. Виконуючи норми закону, виконком Якимівської селищної ради прийняв рішення, у якому чітко прописав місця і умови проведення передвиборчої агітації. Для цього по кожному старостинському округу вказав адреси і заклади, де цю роботу можна проводити, місця, де можна встановлювати агітаційні намети, розклеювати агітаційні матеріали, а також місця, де можна проводити зустрічі з виборцями. До речі, сільські будинки культури є у переліку приміщень, де на рівних умовах мають проводитися зустрічі з виборцями всіма суб’єктами виборчого процесу. Але того ж 21 лютого, директор Радивонівського будинку культури за усним наказом в.о. старости Наталі Паничевої заборонив проводити таку зустріч у приміщенні, яким він опікується. Але це не його ініціатива, і навіть не ініціатива в.о. старости, команда заборони надійшла особисто від секретаря селищної ради Максима Забари. З цим посадовцем я, як керівник районного виборчого штабу кандидата у Президенти Олександра Вілкула, зустрівся з цього питання особисто. Мова йде про те, що згідно рішення виконкому, між відділом культури Якимівської ОТГ і кандидатом на пост Президента України Вілкулом Олександром Юрі йовичем в особі розпорядника поточного рахунку виборчого фонду кандидата 12 лютого був складений договір оренди з метою проведення зустрічей з виборцями у п’яти будинках культури Якимівської громади на платній основі. А 21 лютого цей відділ просить розірвати договір, посилаючись на частину 20 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України». Під час мого візиту до секретаря селищної ради він надав вказівки юристу селищної ради перевірити законність цього договору. І ось вердикт: необхідно припинити дію договору на підставі вище вказаної статті Закону: «Забороняється використання приміщень органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування для проведення заходів передвиборної агітації», що в свою чергу веде за собою адміністративну відповідальність відповідно до статті 212 Кодексу про адміністративні порушення, а саме: «Накладання штрафу на громадян від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 80 неподаткових мінімумів доходів громадян.»
Цікаво, чому будинок культури у місті Токмак – центрі виборчого округу №81 або Палац спорту «Юність» у Запоріжжі, які не є приватними і належать громаді, можуть орендуватися для зустрічі з кандидатами, а будинки культури Якимівської громади – ні? З якого такого «переляку» приміщення будинків культури Максим Забара зарахував до рангу приміщення органів місцевого самоврядування, яким є тільки те приміщення, де він всідає у кріслі, яке не так давно критикував.
Ось такі чисті виборі у Якимівській ОТГ. А у радивонівців зустріч все ж таки відбулася, але не у глядацькій залі, як планувалося, а у фойє. І сталося це завдяки наполегливості самих виборців, які впевнили посадовців, що, між іншим, і ця споруда, яка зветься «будинок культури», належить не їм, а громаді.

Інформацію підготував
Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: