Прогнози виборців

Робити прогнози на вибори – річ, звісно, невдячна, оскільки підкилимні ігри наших нинішніх політиків настільки втаємничені, що спрогнозувати щось, спираючись на факти, дуже важко. Проте, аналізуючи події і факти політичного життя, відомі із засобів масової інформації, виборці такі прогнози все ж таки роблять. І в близькому колі охоче діляться ними зі знайомими. І чим ближче до виборів, тим більше якимівці переймаються відповідями на запитання — президентські перегони пройдуть в один чи в два тури, якщо в два – то хто буде в цій парі? І, врешті-решт, хто ж із кандидатів таки стане президентом?

Ось що нам вдалося почути від жителів селища останніми днями.

Чоловік зрілого віку на початку розмови відразу зазначив, що він не фанат діючого президента, який вдруге висунув свою кандидатуру на пост глави держави. Бо той, мовляв, за час свого правління не виправдав довіри народу і довів людей до зубожіння. Але, наголосив співрозмовник, на цих президентських перегонах 31 березня переможе саме він, причому у першому турі. Свій прогноз він аргументував використанням адміністративного ресурсу, результатами соціологічних опитувань та великою кількістю так званих технічних кандидатів на президентських виборах. Ви згадайте, сказав він, який рейтинг був у нашого гаранта на початку нинішніх перегонів і подивіться, який він зараз. Не задумувалися над тим, звідки взялося оце друге місце в соціологічних опитуваннях? Люди за час перегонів стали жити краще? Так, ні. До того ж, кожна зустріч президента-кандидата з виборцями обов’язково має якесь непорозуміння з людьми, що, безумовно, не додає бажаних балів гаранту. А де ж взялися тоді оті бали для високого місця у рейтингу? Все дуже просто – результати соціологічних опитувань «малюють» і, таким чином, потихеньку формують у суспільстві думку про те, що, мовляв, кандидатів багато, а президент один. Це перший щабель на шляху до перемоги у президентських перегонах. Другим служать технічні кандидати, завдання яких привести до складу виборчих дільниць своїх людей. Саме вони при дієвій підтримці адміністративного ресурсу і «намалюють» чи «нарахують» перемогу діючому гаранту у першому турі, не дивлячись на те, як ми проголосуємо.

Молоді люди настроєні більш оптимістично. Вони прогнозують перемогу Володимиру Зеленському і готові віддати за нього свої голоси. На нашому політичному олімпі вони хочуть бачити нові обличчя і покладають надії на те, що на посаді президента їх обранець зробить все для того, аби змінити ситуацію в країні на краще. Їх приваблює, що він молодий і завзятий, і зовсім не лякає той факт, що Володимир не має досвіду роботи на державних посадах. Вони впевнені, він розумний і швидко розбереться, що й до чого, не святі ж горшки ліплять!

Зеленський, переконані його прихильники, обов’язково вийде у другий тур і переможе там будь-кого – чи то Порошенка, чи то Тимошенко.
Чомусь ніхто із наших співрозмовників не прогнозував перемогу на цих виборах Юлії Тимошенко, хоча з попередніх спілкувань з виборцями відомо, що багато хто з наших земляків збирається віддати свій голос саме за неї. Їй, переконані вони, в черговий раз не дадуть перемогти силові структури, які націлені на пошук компромату в партійних структурах ВО «Батьківщина».

В прогнозах наших земляків щодо переможця на нинішніх президентських перегонах не фігурували ні Юрій Бойко, ні Анатолій Гриценко, ні Олег Ляшко. Нікого з цих кандидатів вони не бачать лідером держави, здатним навести в країні належний лад і створити умови для економічного зростання і пристойного життя звичайних громадян.
А ось Надія Савченко, яка зараз знаходиться в СІЗО, дала інтерв’ю Дмитру Гордону і спрогнозувала подальшу долю Володимира Зеленського і Юлії Тимошенко. Гадаємо, нашим читачам буде цікаво дізнатися її думку з цього приводу. «Коломойський «обіграє» Порошенко в два прийоми і зробить «хорошого, чесного і доброго хлопця» Голобородько (ред. Зеленського) президентом України. А Юлію Володимирівну він зробить канцлером, як вона і мріяла»,- заявила Надія Савченко.
Подивимося наскільки справдяться всі ці прогнози.

Як повідомлялося раніше, на виборчих дільницях 31 березня українці отримають бюлетені довжиною один метр і 15 сантиметрів. Цьогорічний бюлетень поб’є рекорд 2004 року, коли виборцям видавали «простирадла» довжиною в 67 сантиметрів. Однак, бюлетень ще можуть вкоротити, оскільки до 8 березня кандидати ще матимуть змогу зняти свої кандидатури з виборів і забрати 2,5 мільйона гривень застави. На сьогодні відомо, що Андрій Садовий і Дмитро Гнап свої кандидатури з президентських перегонів вже зняли. Але наскільки саме це вкоротило виборчий бюлетень – невідомо.

Редакційна колегія

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: