Краще, гірше або ніяк?

Що змінилося після впровадження медичної реформи в Якимівській об’єднаній територіальній громаді

Як вже відомо з попередніх наших публікацій, медична реформа для первинної ланки медичних працівників в Україні розпочалася ще в квітні 2018 року – це принцип «коли гроші ходять за пацієнтом». Для всіх нас це означало, що всі ми, починаючи з 1 квітня минулого року, повинні були знайти для себе сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ними договір.
Пройшов вже майже рік з моменту впровадження цієї медичної реформи. У багатьох з наших читачів виникають запитання – як це позначилося на якості медичного обслуговування пацієнтів нашої громади, чи всі пацієнти знайшли для себе сімейного лікаря та підписали з ним договір, як позначилася нова реформа на медичному обслуговуванні громадян з віддалених сіл нашого району, які територіально входять до нашої громади?
Тема охорони здоров’я, якості медичного обслуговування населення є однією з найважливіших в суспільному житті держави. Вже не секрет, що за рівнем тривалості життя наша країна займає одне з останніх місць у Європі. Зубожіння значної частини населення, особливо серед людей пенсійного віку, не дозволяє останнім в повній мірі користуватись аптечними закладами. У людей просто не вистачає коштів на купівлю потрібних медикаментів для лікування, навіть по рецепту. До цього треба ще додати неякісне медичне обслуговування, погані умови знаходження в стаціонарах, нестачу лікарів, особливо у сільській місцевості.
Для того, щоб дізнатися, що ж таки змінилося після впровадження медичної реформи для первинної ланки медичних працівників в об’єднаній територіальній громаді нашого селища та району, редакція звернулася до керівництва некомерційного комунального підприємства «Якимівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги (ЯРЦПМСД)» з проханням надати нам інформацію про зміни, що відбулися з втіленням медичної реформи.
Згідно цієї інформації «Станом на 01.03.2019 року в Якимівському центрі ПМСД працює 10 сімейних лікарів, з ними укладено 14555 декларацій.
Наприкінці 2018 року розпочали свою трудову діяльність сімейні лікарі в Шелюгівській, Радивонівській та Новоданилівській амбулаторіях загальної практики/сімейної медицини (ЗП/СМ). Тим громадянам, які попередньо уклали декларацію із сімейними лікарями смт. Якимівка, є тепер можливість переукласти її з лікарем за місцем проживання:
— Шелюгівська амбулаторія ЗП/СМ – сімейний лікар Мельник Валентина Михайлівна (жителі села Шелюги та М.Тернівка);
— Новоданилівська амбулаторія ЗП/СМ – сімейний лікар Литвиненко Ольга Геннадіївна (жителі с.Новоданилівка, с. В.Тернівка,с.Ганнівка, с.Єлизаветівка);
— Радивонівська амбулаторія ЗП/СМ – сімейний лікар Борисенко Еліна Євгеніївна (жителі с. Радивонівка, с.Мирне, с.Богатир, с. Перемога).
Кампанія по укладанню декларацій із сімейними лікарями ще продовжується, для цього при собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, номер мобільного телефону, для дітей до 14 років посвідчення про народження.
Окрім того, з десяти сімейних лікарів в цілому по району, у самому селищі працює шість:
— Сімейний лікар Тетяна Павлівна Скрипник (каб. №201, другий поверх); сімейний лікар Наталія Василівна Панфьорова (каб. №202, другий поверх); сімейний лікар Наталія Вікторівна Наприклад (каб. №211, другий поверх); сімейний лікар Надія Олександрівна Запекла (каб.№215, другий поверх); лікар загальної практики-сімейний лікар Людмила Іванівна Кара (каб.№221, другий поверх); сімейний лікар Олена Миколаївна Тюріна (каб.№214, другий поверх)».
13 березня мені вдалося поспілкуватися з кількома пацієнтами, які чекали на прийом до сімейних лікарів у вестибюлі другого поверху нашої поліклініки. Відвідувачів у цей день, на мій подив, було небагато. На моє запитання до однієї з пацієнток, звідки вона та до якого лікаря йде на прийом, почув відповідь – «я з села М.Горького, звуть мене Аня і я сьогодні приїхала, щоб підписати декларацію». Пізніше виявилося, що в реєстратурі її не до того лікаря направили і вона була помітно знервована.
Під час розмови з іншими відвідувачами я не відчув, щоб щось докорінно змінилося із втіленням медичної реформи. Як сказала мені в невеличкому інтерв’ю сімейний лікар Наталія Василівна Панфьорова, працюють вони як і раніше 4 години на прийомі, пацієнтів кожен день вистачає, буває більше, а буває й менше. Головне, що приймають всіх до останнього. Випадків коли б когось не прийняли ще не було. Також багато пацієнтів приїздить з навколишніх сіл (всі вони закріплені за певними сімейними лікарями, про що свідчить на дверях табличка). Тож проблем з цим немає. Коли я її запитав про кількість декларантів (пацієнтів) вона відповіла, що на сьогодні має вже 1934 пацієнта при нормі 1800. На моє запитання – «а як же гроші ходять за пацієнтом» — відповіла: «поки що зростання заробітної плати практично немає». Наталія Василівна наостанок попросила мене через газету попередити всіх, хто ще не підписав декларацію з сімейним лікарем про те, що починаючи вже з 1 квітня, вони (пацієнти) не зможуть одержати рецепт тому, що він буде видаватися вже в електронному вигляді при наявності декларації з сімейним лікарем. Тож, дорогі наші читачі, запам’ятайте це і попередьте своїх знайомих тих, хто ще не вибрав для себе сімейного лікаря.
Наша редакція постійно проводить моніторинг втілення медичної реформи для первинної ланки медичних працівників, зокрема в Якимівській об’єднаній територіальній громаді, а також по району в цілому. У своїх публікаціях ми намагаємось висвітлити проблеми, які з’являються разом з новими реформами, шукаємо шляхи їх подолання і щиро сподіваємось, шановні читачі, на вашу допомогу. Пишіть, дзвоніть, розповідайте!

Матеріал підготував Сергій Білецький
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: