Воля народу для них не Закон

7 березня відбулась чергова сесія Якимівської селищної ради. На порядку денному було 64 питання, які детально обговорювались на засіданнях профільних постійних комісій. Запропоновані проекти рішень не викликали у депутатів суперечок, але по двох питаннях «Про надання дозволу на укладання прямого договору на розробку проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі нежитлової будівлі Петрівського сільського клубу філія № 6 Чорноземненського старостинського округу» і «Про внесення змін до рішення четвертої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання від 30.03.2018 № 5 «Про затвердження Регламенту Якимівської селищної ради» виникли дебати. Депутатам не сподобалася дуже висока вартість проектно-кошторисної документації покрівлі Петрівського клубу, тому вони запропонували знайти проектну організацію, яка зробить цю роботу за меншу суму. При цьому ніхто не казав, що не треба робити покрівлю, адже це єдине місце відпочинку в цьому селі, але наполягали, що питання необхідно доробити.
Стосовно Регламенту: з 19 присутніх депутатів всього два не погодились із внесенням змін до нього, я та Наталя Каравічева. Наталією Каравічевою запропоновано додати до проекту цього рішення наступне: «Про дострокове припинення повноважень голови із зазначенням об’єктивних причин, по яких ці повноваження припиняються, оголосити у друкованих засобах масової інформації, у соціальних мережах та на сайті селищної ради за 10 днів до сесії». На цю пропозицію депутати від більшості відповіли, що такої вимоги немає ні в яких законах, але при цьому впевнені, що запропоновані ними зміни відповідають законним нормам. Виходить, що для більшості депутатів Якимівської селищної ради їх думка має вищу силу, ніж Конституція України. Згідно ст. 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Виходить, що норма Конституції для них – не закон. Я, як помічник депутата Запорізької обласної ради, а також виконуючи свої депутатські повноваження, проводжу прийоми громадян і зустрічі з виборцями по всій території району. Виборці обурені рішенням депутатів про дострокове припинення повноважень голови селищної ради Валентини Громихіної. Вони вказують на те, що її обирали жителі громади, і запитують – чому депутати 19 голосами прийняли рішення за всіх виборців. Але депутат Алік Шуляков сказав на це, що коли у Верховній Раді буде прийнято закон «Про референдум», тоді моє побажання вислухати думку виборців, які згідно Конституції є джерелом влади, і буде враховано. Виходить, що нині воля народу для них не закон. Дуже прикро стає за таке ставлення депутатів до думки виборців, яких вони обирали також, як і голову ОТГ.
Депутати так званої більшості роблять стільки помилок, виконуючи вказівки «зверху» і приймаючи потрібні замовникам рішення, що незабаром будуть ходити до прокуратури і суду, як на роботу.

Наталя Солодка-Могилевська
Фото Ірина Милосердова

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: