Виробнича практика на сучасній техніці

Вибір професії для сучасної молоді є одним з ключових моментів, що вирішують майбутнє людини. Адже ще з дитинства в нас питають: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?» Нині в нашій державі відчувається гостра нестача саме якісних робітничих кадрів, а особливо в аграрній сфері.
ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» (ЯПАЛ) готує робітничі кадри для галузі сільськогосподарського виробництва, яка є пріоритетною для нашого краю. За роки існування цього навчального закладу створено матеріально-технічну та методичну базу, яка дозволяє якісно підготувати майбутніх робітників під керівництвом освічених викладачів та майстрів виробничого навчання. Вони мають необхідний практичний досвід, знання та бажання працювати і навчати цьому молоде покоління.
На теперішній час у ліцеї навчаються 144 учні за напрямками «Слюсар з ремонту сільського господарських машин та устаткування (2 розряду); тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», « В1»); водій автотранспортних засобів (категорія «С»)» та «Кухар» (4 розряду) на базі базової загальної середньої освіти; «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (4 розряду); водій автотранспортних засобів (категорія «С»)» на базі повної загальної середньої освіти.
Підготовка майбутніх кваліфікованих робітників проходить у сучасних майстернях та лабораторіях на території ліцею. Юнаки набувають знань та навичок під керівництвом майстрів виробничого навчання з ремонту сільськогосподарської техніки, тракторів та автомобілів, а також вчаться працювати в умовах реального виробництва на власних полях ліцею. Жодні польові роботи не проводяться без активної участі ліцеїстів.


Учні проходять виробничу практику на сучасний техніці в діючих підприємствах Якимівського та сусідніх районів, серед яких ПП «Аскон», ТОВ «Прогрес-Сі», ТОВ «Хвиля», КП «Згода», ТОВ «Орхідея», ТОВ «Україна», ТОВ «Таврія», Якимівська дослідна станція, ДПДГ «Мелітопольське» МДСС імені М.Ф. Сидоренко та інші. Після проходження практики учні Артур Бардаков, Віктор Фастовець, Олександр Нестерук, Нікіта Танасійчук, Данило Новохатько, Іван Мусафіров отримують позитивні відгуки від підприємств.
Нерідко випускники свою трудову діяльність продовжують на підприємствах, де успішно проходили практику, такі як Микола Жадан, Владислав Чеботарьов, Максим Балута, Кирило Бєляєв та багато інших.
Багато колишніх учнів ліцею продовжують отримувати освіту у вищих навчальних закладах та коледжах за обраною спеціальністю.
Наші майбутні кухарі під керівництвом майстрів виробничого навчання відточують кулінарну майстерність на святкових заходах, які влаштовує ліцей і які вже стали доброю традицією в Якимівському районі – Свято українського борщу та виставка пряникових будиночків.


ДНЗ «Якимівський ПАЛ» пишається щорічними досягненнями наших учнів на конкурсах та спортивних змаганнях під наставництвом їх викладачів. Так, цього року, команда ліцею зайняла І місце з настільного тенісу на обласних змаганнях, а учениця І курсу Дар’я Щербина – ІV місце на Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості. В найближчому майбутньому планується участь учнів ІІІ курсу в обласному конкурсі професійної майстерності під керівництвом майстрів.
Окрім навчання в житті учнів ліцею завжди є місце для розваг та дозвілля. Для цього на території навчального закладу працює Wi-Fi, влаштовуються святкові вечори в оновленій актовій залі.
Для мешканців гуртожитку є не тільки гарні умови для проживання та безкоштовне триразове харчування, але й все для саморозвитку – працює музичний гурток, спортивна секція, бібліотека.
Сучасність ліцею нерозривно пов’язана з його історією, яка починається з 1930 року. Тоді він носив назву «Однолітня школа ударників механізації сільського господарства».
Школа входила до складу дослідницької станції, як відділ підготовки сільськогосподарських кадрів.
Згодом вона стала самостійним навчальним закладом – школою механізації зі своєю матеріально – технічною базою, яка нараховувала два комбайни «Комунар», два комбайни «Сталінець», два плуги, дві сівалки, два культиватори та двох коней. З державного фонду для закладу було виділено 10 га. землі. У 1936-1937 рр. тут збудовані майстерні, у яких налагодили виробництво плугів різних профілів, які реалізовували на МТС.
Під час Великої Вітчизняної війни навчальний корпус та майстерні були зруйновані, і лише у 1946 році почалося відродження навчального закладу. У цей час школа механізації почала готувати спеціалістів широкого профілю: комбайнерів, трактористів, бригадирів тракторних бригад, заправників машино– тракторних станцій для всієї республіки.
Один із перших випускників післявоєнних років В.П. Добришин за трудові здобутки на збиранні врожаю був удостоєний найвищої нагороди країни – Ордена Леніна.
З роками мережа навчальних закладів розширювалася, і у 1958 році школа механізації була реорганізована в технічне училище механізації сільського господарства та передана обласному управлінню трудових резервів.
Майже ціле століття тривав розвиток навчального закладу: школа механізації, технічне училище механізації сільського господарства, Якимівське СПТУ-1, Якимівське СПТУ-51 і врешті – ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей».
Ліцей щороку розвивається, підтримуючи старі традиції та створюючи нові, оновлює матеріально-технічну базу, підбираючи найкращий персонал. Наступного року планується відкриття нових спеціальностей, орієнтованих на курортну зону району, — «Покоївка» та «Адміністратор».
Тож запрошуємо на навчання до ДНЗ «Якимівський ПАЛ». Ласкаво просимо!

Дмитро Губін
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: