Цвях у кришку труни політичної кар’єри Порошенко

До другого туру виборів президента України залишилося трохи менше тижня. Володимир Зеленський і Петро Порошенко підводять свої виборчі кампанії до фінішної прямої.
Дебати, аналізи, загроза Росії — топ-теми у прихильників обох кандидатів. А чи може такий розклад вплинути на фінальний результат голосування і чи вирве Порошенко перемогу — розбирався OBOZREVATEL. Головне:
— виходячи з даних соціології, Володимир Зеленський має суттєвий відрив від свого опонента Петра Порошенка. Правда, це дані або за екзит-полами 31 березня, або перед першим туром;
— свіжих даних у відкритому доступі немає. Але соціологи говорять, що поки не відбулося нічого такого, щоб могло сильно змінити ситуацію навколо виборів;
— гіпотетично вплинути можуть дебати кандидатів. Правда, поки не ясно, коли і в якому форматі вони пройдуть, і хто зможе перемогти.
Про що говорить соціологія?
За підсумками першого туру голосування, Володимир Зеленський набрав 30,26%, його опонент, чинний президент — 15,92%. Різниця між першим і другим місцем просто колосальна, фактично в два рази.
Раніше OBOZREVATEL вже писав про дані відкритої соціології по другому туру. За даними Центру Разумкова, у другому турі Володимира Зеленського готові підтримати 36,5% українців, Петра Порошенка — 22,7%.
При цьому, як повідомляє соціологічна група «Рейтинг», в основному, перетікання голосів до Володимира Зеленського проходить від прихильників Юрія Бойка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, а також Ігоря Смєшка.
На частину голосів Анатолія Гриценка і Руслана Кошулинського може сподіватися Петро Порошенко. Однак, судячи з таких даних, цього буде недостатньо для перемоги у другому турі.
Також в «Зе! Команді» надали OBOZREVATELю дані масштабного соціологічного опитування від 16-17 березня 2019 року. Буквально за два тижні до першого туру виборів. У дослідженні взяли участь 164 590 респондентів, їх опитували 6835 інтерв’юерів.
За цими даними, перетікання голосів у другому турі від основних опонентів діючих двох лідерів гонки виглядає так:
— виборці Юрія Бойко: 25,62% не підуть на вибори, 64,55% перейдуть Володимиру Зеленському, а 9,84% — Петру Порошенко;
— виборці Олександра Вілкула: 25,16% не підуть на вибори, 65,72% перейдуть Володимиру Зеленському, а 9,13% — Петру Порошенко;
— виборці Анатолія Гриценка: 21,83% не підуть на вибори, 48,57% перейдуть Володимиру Зеленському, 29,6% — Петру Порошенко;
— виборці Руслана Кошулинського: 27,3% не підуть на вибори, 37% перейдуть Володимиру Зеленському, 35,7% — Петру Порошенко;
— виборці Ігоря Смєшка: 19,15% не підуть на вибори; 61% перейдуть Володимиру Зеленському, 19,8% — Петру Порошенко;
— виборці Юлії Тимошенко: 28,7% не підуть на вибори, 55,3% перейдуть Володимиру Зеленському, 16,1% — Петру Порошенко.
З урахуванням даного перетікання голосів, у другому турі за Володимира Зеленського можуть проголосувати 70,4% виборців, а за Петра Порошенка 29,6%.
Свої цифри перед другим туром виборів приводить і генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.
«Якщо виходити тільки з передвиборних опитувань, то ми людям задавали питання, як вони будуть голосувати у другому турі. Там розстановка була 40 на 20. Далі ми дивилися, за кого будуть голосувати люди, які в першому турі віддали свої голоси за інших кандидатів. Видно, що до Порошенка переходили електорати трохи від Юлії Тимошенко — близько 10%, до Зеленського — 30%.
Найбільше Порошенку дав Анатолій Гриценко: десь 30% до діючого президента, 50% — до Зеленського. Приблизно розділилися голоси за Ігоря Смєшка. Особливо багато до Зеленського перейшло від Олега Ляшка — десь 60%, до Порошенка — 6%.

Від Юрія Бойка та Олександра Вілкула більшість переходять до Зеленського», — пояснив OBOZREVATELю Паніотто.
Чи є шанси у Порошенка?
Незважаючи на дані соціологічних досліджень, в команді Порошенко впевнені, що ситуація може змінитися і в їхній бік. Ще в день виборів першого туру один із впливових народних депутатів штабу чинного президента в неофіційній бесіді з OBOZREVATELем заявляв: «У першому турі люди голосують емоціями, у другому – раціонально».
На даному етапі штаб Петра Порошенка намагається виконати відразу кілька стратегічних завдань:
— наполягати на проведенні відкритих дебатів. В цьому випадку кандидати будуть один на один, можливості запитати у радників не буде. Тут Петро Порошенко може виграти на досвіді і постаратися забрати собі тих виборців, які ще не вирішили, кого підтримати. Правда, на думку соціолога Дмитра Дмитрука, незважаючи на інформаційний шум навколо дебатів і здачі аналізів, нічого кардинального в розстановці сил між кандидатами не відбулося;
— максимально мобілізувати власний електорат (жителів західних областей) і мінімізувати електорат Зеленського;
— використовувати технологію протиставлення кандидатів.
На цей маневр робить ставку Петро Порошенко. А ось думка з цього питання відомого письменника, блогера та бізнесмена Яна Валетова:
— Я довго терпів вакханалію брехні і поганого смаку, яка наростає день у день. Я знав, що це будуть найдемократичніші, і, значить, найбрудніші вибори в нашій історії. Але я не знав, що за десять днів до кінця другого туру мене почне трясти від огиди до деяких членів команди, за яку я проголосував у першому.
— Кожен крок, який офіційні симпатики Порошенка роблять для його перемоги, викликає у мене бажання вимити руки і проголосувати за Зеленського. Просто для того, щоб не мати нічого спільного з безсовісною брехнею і шахрайськими перекручуваннями.
— Я не фанат Зеленського, я все ще не побачив його першу п’ятірку і не почув розгорнутий концепт. Зате біг-борди з Путіним, свінарчуковське верещання по ТБ, вакханалію під офісом ЗЕ, розповіді про реванш і наркоманію я почув чітко. Це називається дно. Те, що пише Палій про «продажний КМІС Медведчука» — це дно. Те, як поводяться пропорошенковські активісти — це дно. Кожен їх крок — це цвях у кришку труни політичної кар’єри Порошенка.
— Я, як і раніше, вважаю, що він зробив дуже багато хороших справ для країни, і нам ще належить це усвідомити після ейфорійної надії на зміни, але зараз його репутацію і надії на подальше політичне життя просто закопує купка безпросвітних долбо..в. Все, що вони роблять, направлено на те, щоб будь-який порядний чоловік скривився і гидливо відсмикнув руки.
— Навіть програти можна красиво. Це боляче, але в політиці завжди є ті, хто програв. Як і в спорті. Як скрізь. Можна програти, а можна обісратися і програти. Мені здається, що все таки краще не обісратися. Втім, хто мене почує? Є кому голосно кричати і бризкати гарячою слиною. На жаль.
Ось такі висновки і думки відомих соціологів та українських сайтів. Подивимося 21 квітня наскільки вони праві.

Інформацію збирав
Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: