Паліативному відділенню бути!

Звичайне людське життя, на жаль, не завжди протікає впевнено та благополучно. Бувають ситуації, коли просто нікому та й нічим допомогти своїм рідним та близьким, що мають тяжкі захворювання. Вони кричать серед ночі у ві сні, заважають вам відпочивати, а головне – спричиняють відчуття повного безсилля перед хворобою. Людство дедалі частіше стикається із цією проблемою. Кричать від нестерпного болю і старі, й молоді. В останній час симптоми сильного болю відчуває й молоде покоління, про що свідчать дані Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Зменшити нестерпний біль, застосовуючи додаткову медичну допомогу професіоналів з використанням нових знеболюючих препаратів — це і є паліативна допомога. Для гуманітарного вирішення цієї проблеми в розвинених країнах вже досить тривалий час існують паліативні відділення. Що ж це таке паліативна допомога, навіщо вона потрібна? По-перше, паліативна допомога визначена як така, що надається державою безкоштовно – відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». По-друге, досвід спілкування з лікарями, досвід пацієнтів та їх близьких, свідчать про досі, на жаль, глибоке нерозуміння паліативної допомоги в Україні представниками медичної системи, а також більшості населення. Паліативна допомога — це вид медичної допомоги для людей із серйозними хворобами. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми і зменшити страждання від невиліковної хвороби. Мета – покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких. Паліативна допомога – це додатковий рівень, або ж шар медичної допомоги, який може надаватися громадянам будь-якого віку, наголошую – будь-якого, паралельно із радикальною терапією. Її має надавати спеціально підготовлена команда лікарів, медсестер та інших фахівців, що працюють разом з іншими лікарями пацієнта.
З досвіду розвитку паліативної допомоги в інших країнах, команди фахівців з паліативної допомоги мають на меті підвищити якість життя, полегшити симптоми та страждання, спричинені серйозними хворобами, такими як: злоякісні новоутворення, хронічна серцева недостатність, хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), хвороби нирок, діабет, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, багато інших.
У 2018 році на одній із сесій Якимівської селищної ради була запропонована ідея створення на базі терапевтичного відділення, що знаходилось в одній з будівель ЦРЛ, паліативного відділення. З бюджету громади для цього було запропоновано виділити на 2018 рік кошти в розмірі 199 тисяч гривень. Вже в цьому році на сесії Якимівської селищної ради вирішили для завершення ремонту будівлі під паліативне відділення виділити ще 199 тисяч гривень, а також залучити для цього надходження від благодійників. Велика заслуга щодо самої ідеї створення паліативного відділення належить саме молодій Якимівській територіальній громаді на чолі з її головою Валентиною Громихіною та ініціативній групі на чолі з Валентиною Овсянниковою.
На момент написання цієї статті підготовчі роботи у виділеному для цього відділення приміщенні виконані, на мою думку, на 70-80%. Стіни та стеля оновлені, вікна, двері також, завершується монтаж електричної мережі, майже закінчено укладання нового покриття підлоги. Відвідання майбутнього паліативного відділення справило на мене приємне враження. Просторі світлі палати, високі стелі приміщень, широкий коридор, наявність ванної кімнати – все це не може не радувати відвідувачів.
Передбачається, що програма розвитку паліативних відділень в Україні буде закінчена у 2023 році. Як бачимо, наша громада тут попереду і це дуже добрий знак. Редакція планує в наступних своїх публікаціях, вже після відкриття паліативного відділення, більш детальніше розповісти про його функціонування. Про це ви дізнаєтеся з перших вуст і від головного лікаря ЦРЛ, і від автора ідеї, голови благодійного фонду «Благочинність»
Всі ми оптимістично дивимось на розбудову системи охорони здоров’я. Особливо цим переймаються люди з тяжкими захворюваннями, адже окрім чисто людського співчуття їм потрібна професійна медична допомога та догляд. Це необхідно саме тим сім’ям, які, на жаль, мають тяжких хворих. То ж з нетерпінням чекаємо на якнайшвидше відкриття паліативного відділення!

Сергій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: