Ні ігрового майданчика, ні пішохідної доріжки, ні жодної відповіді від посадовців

Розпочинаємо низку публікацій про депутатську діяльність депутатів Якимівської об’єднаної територіальної громади.
Першою ластівкою цьогорічної серії публікацій буде депутат селищної ради по виборчому округу за №6 – Людмила В’ячеславівна Старик. Для її виборців нагадуємо, що до її округу за №6 входять будинки за №109-№113 по вулиці Центральній (до перейменування Леніна), а також вулиця Широка (раніше Щорса), будинки №52-№131, №134 та вулиця Зелена, будинки №103- №119, №119-№236.

Вже багато років Людмила В’ячеславівна очолює Якимівське відділення Альфа-банку і саме ця стабільність говорить про її високі професійні якості. Як ви вже знаєте, а для тих, хто не знає й не пам’ятає, шановні читачі, то згадайте – 31 жовтня 2017 року громадою були обрані депутати селищної ради об’єднаної територіальної громади в кількості 26 чоловік, з них – 12 депутатів були обрані саме в межах округів нашого селища, серед яких і наша сьогоднішня героїня. Вона й новообрані депутати, чи не вперше за всю історію незалежної України, стали працювати в новому, більш демократичному форматі, і що з цього вийшло зараз узнаєте.
Час швидко плине, пролетіло майже 2 роки з моменту обрання депутатів нашої селищної ради і, як кажуть, пора вже й звітувати перед виборцями.
7 серпня о пів на десяту я зустрівся з депутатом Якимівської селищної ради Людмилою В’ячеславівною. Наша зустріч відбулася в офісі Альфа-банку, в її кабінеті. На моє перше запитання, як часто зустрічається зі своїми виборцями – вона відповіла, що більше всього зустрічей провела з власниками багатоквартирного будинку №109 по вулиці Центральній (більше десятка разів, скільки, точно не пам’ятає), а також із власниками сусідніх будинків за №111-№113 та інших в межах її територіального округу. Я поцікавився стосовно проблем, які існують на території її округу та що більш за все турбує її виборців, про що вони клопочуться при зустрічі з нею.

 • Це, передусім, питання благоустрою територій,- сказала, відповідаючи на запитання Людмила В’ячеславівна, — наприклад, стан під’їзних шляхів в деяких будинках, особливо в будинку №109 по вулиці Центральна. Хвилює людей неякісна каналізація, вимощення навколо будинків, надання матеріальної допомоги хворим та людям, які цього потребують.
  За словами Людмили Старик, вона навіть із власних статків надавала матеріальну допомогу тим, хто до неї звертався, і неодноразово, адже бюджетних коштів, що виділяються кожному депутату(приблизно 500 гривень), для цього не вистачає. Також вона відзначила свою особисту участь в спонсорстві деяких культурно-освітніх та спортивних програм, що впроваджуються в Якимівській об’єднаній територіальній громаді.
  – Чи виносили Ви особисто деякі з проблем, що існують у Вашому окрузі, на сесійні засідання селищної ради?
 • Ні, всі проблеми, про які говорили мої виборці при зустрічі зі мною, ми вирішували самостійно.
  – Чи існує у Вас якесь місце для зустрічі з виборцями, або приймальня?
  – Мій робочий кабінет і є приймальнею. Всі знають, де він знаходиться. Окрім того, багато хто з моїх виборців мають мій номер мобільного телефону. Я відкрита для людей, навіть серед депутатів я завжди говорю про все відкрито – подобається це комусь, чи ні!
  Після цього я подякував Людмилі за досить лаконічне інтерв’ю та вирішив зустрітися з деякими виборцями її рідного округу. І ось що з цього вийшло:
  Перш за все я пішов до «проблемного», за словами Людмили, багатоповерхового будинку по вулиці Центральній №109, щоб поспілкуватися з його жильцями. На мій подив, там я зустрів свою давню знайому Лідію К., яка проживає в цьому домі. На моє запитання, чи знає вона свого депутата селищної ради, відповіла ствердно та назвала його ім’я, та ще й місце роботи і повну адресу. Вона розповіла мені, що на перших порах, особливо в 2018 році, Людмила В’ячеславівна доволі часто проводила зустрічі з виборцями, що проживають в їхньому будинку, але вже в цьому, 2019 році, таких зустрічей було значно менше. Від себе додала, що одна із головних проблем їхнього будинку до цього часу так і не вирішена, а саме: відновлення пішохідної доріжки від вулиці Центральна до будинку. Я й сам бачив цей проблемний прохід – дорожнє полотно зовсім просіло і має вигляд корита та ще й заповнене наполовину багнюкою. До цього Лідія К. повідомила мені, що з цього приводу особисто писала листа ще у вересні 2018 року до керівництва селищної ради, але відтоді ні відповіді, ні ремонту!
  Коли я підійшов до будинку №131, що по вулиці Широка, там побачив двох жінок. Одна з них навідріз відмовилася назвати своє ім’я, мотивуючи це тим, що не вірить вже ні в що. Але при цьому додала, що знає, хто є депутатом по їхньому округу, але особисто з ним не зустрічалася. Друга жінка виявилася більш балакучою, та ще й, до того ж, моєю знайомою. Олена Г. відповіла, що не пам’ятає, чи була зустріч із депутатом, але не буде стверджувати, що такої зустрічі зовсім не було в їхньому будинку. Головною ж проблемою вона назвала відсутність дитячого ігрового майданчика, при цьому додала, що свого часу жителі їхнього будинку надсилали щодо цього колективного листа на ім’я голови Якимівської районної державної адміністрації, але і досі не отримали ні відповіді, ні допомоги.
  Вже повертаючись, завернув у будинок №134, що на перехресті вулиць Широка та Пушкіна, але на подвір’ї побачив лише дітлахів та «зелену» молодь, яка розбіглася, як тільки я запитав їх про те, чи знають вони свого депутата.
  Добре знаючи проблеми депутатського корпусу в реальному повсякденному житті, доводиться констатувати – депутати реально мають дуже мало повноважень, а ті, що мають, не відчутно впливають на покращення якості життя самої громади. Але в цьому винні й самі виборці – чому майже скрізь відсутні накази депутатам, чому громада не ставить нагальні питання на порядок денний сесій селищної ради через самих же депутатів?
  Те, що депутат селищної ради по шостому виборчому округу Людмила Старик сумлінно виконує свої обов’язки депутата в мене, особисто, не викликає сумнівів. Але всі ми з вами повинні знати, що головне завдання депутата, це впроваджувати в життя ваші накази, шановні читачі. Накази депутатам всіх округів саме і є тією рушійною силою, яка може покращити наше життя. Бо на основі ваших наказів Якимівська селищна рада об’єднаної територіальної громади має розробляти програму соціально-економічного та культурного розвитку Якимівщини.

Сергій Білецький

Від редакції

Депутати Наталя Солодка-Могилевська, Наталя Каравічева та Володимир Милосердов торік звітували про свою роботу у нашій газеті. А читачам газети «Слово трудівника» запам’ятався детальний звіт депутата Юлії Гожиєнко.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: