Все законно і прозоро

«Депутатський фонд – реальний інструмент розвитку територій області»
Єгор Семенков, перший заступник голови Запорізької обласної ради

Деякі українські політологи називають депутатські фонди корупційним злом. Вони вважають, що, насправді, депутат заробляє на цьому політичні бонуси, купуючи лояльність виборців¸ роздаючи незаможним сотні тисяч гривень на матеріальну допомогу і вкладаючи ще більше сотень тисяч гривень у благоустрій територій.
Запорізька обласна рада своїм рішенням встановила розмір депутатського фонду, рівний 1 млн. грн. на кожного епутата обласної ради. З них 300 тисяч — це витрати для надання матеріальної допомоги особам, що опинилися у важких життєвих ситуаціях, а 700 тисяч йдуть на витрати, пов’язані з благоустроєм територій. Ці гроші розподіляються саме так, як сказано вище. Вони, ні в якому разі, не йдуть на зарплату депутатові або його помічникам, вони не йдуть на утримання громадських приймалень або транспортних засобів, не призначені для купівлі житла або канцелярських товарів.
Якщо із 300 тисячами все зрозуміло, то про 700 тисяч треба розповісти детально. Ці кошти можна розподіляти на капітальні ремонти будівель, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, благоустрій парків і скверів, озеленення вулиць, придбання обладнання для шкіл, садків, закладів культури і на багато інше, не заборонене законом.
На одній з останніх сесій Якимівської селищної ради начальник фінансового управління Наталя Морохіна озвучила перелік об’єктів, які через депутатський фонд депутата Запорізької обласної ради Людмили Любім планувалися зайти в наш район.
Це було 26 червня, а минулого тижня плани перетворилися на реальність: на суму 400 тис. грн. у Якимівському районі придбані воркаут – майданчики для сіл Атманай і Давидівка, радіо-мікрофони для Чорноземненського будинку культури та вуличний тренажер для цього села, для сільського будинку культури села Таврійське придбано проектор з великим екраном, а в дитячому садку «Ведмежатко» встановлені 3 нових металопластикових вікна. Для дитячого садка «Колобок» села Вовчанське придбані дитячі меблі, для відділу культури Якимівської селищної ради придбано дитяче ігрове обладнання. Якимівські середні школи, гімназія та дитсадок «Топольок» придбали плазмові телевізори. Для сільського будинку культури села Петрівка придбана оргтехніка (ноутбук, мікрофон – караоке, МФО і телевізор). Паліативне відділення оснащене додатковими меблями і спеціальним медичним обладнанням. Дитячий майданчик по вулиці Широкій, 136 в Якимівці буде доповнений качалкою-балансиром.
Зі слів Наталі Морохіної, залишилося придбати 10 шкільних дошок для Якимівських середніх шкіл. Мають місце складності з установкою двох альтанок у Володимирівці (постачальник вимагає повної передоплати), а встановлення зупиночного комплексу у Радивонівці потребує узгодження з Державтоінспекцією. Раджу керівникам установ, які чекають на замовлені товари, поквапитись з їх оприбутковуванням.
Минулого року за рахунок депутатського фонду Людмили Любім був проведений ремонт стелі у Новоданилівському будинку культури. Аби внутрішнє приміщення засяяло яскравими кольорами, на цей рік заплановані кошти для оздоблення сцени цього осередку культури. Гроші незабаром надійдуть.
Ще одна добра справа втілюється у життя. Завдяки коштам з депутатського фонду Людмили Любім виконуються побажання на місцях.
І де тут корупція? Де тут політичний піар депутата обласної ради? Зверніть увагу на географію наданої допомоги. Тут не тільки територія, де було обрано Людмилу Любім. Села Атманай, Чорноземне, Петрівка, Таврійське, Давидівка, Новоданилівка – це ті населені пункти, де депутатом обласної ради був обраний Геннадій Шевченко. Яку лояльність чи голоси виборців може отримати Людмила Любім на територіях, де вона не обиралась і не буде балотуватись на наступних виборах?
Повертаючись на початок цієї статті, зроблю висновок: у нашому випадку – все законно і прозоро.

Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: