Жінки на парламентських виборах

У Запорізькій області на виборах до Верховної Ради України на мажоритарних округах обрано дві жінки – найбільше за всю історію Незалежності України.

Протягом трьох років проводилася кампанія щодо обрання жінок, підвищення їх видимості. Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» підготував цікаві факти про жінок на парламентських виборах:
Жінки складали 11% серед кандидатів, 22% серед обраних депутатів.
За 6 попередніх скликань було обрано на мажоритарних округах Запорізької області лише одну жінку в другому скликанні, що складало 1,5% від обраних депутатів за всі скликання.
На цих парламентських виборах 43% жінок йшли від партій, 57% жінок – як самовисуванці. Обрали 100% представниць партії.
Партії, що висунули жінок: «Слуга народу» – 2 жінки висунули – 2 жінки були обрані (100% результат), «Європейська солідарність» – 2 жінки, «Голос» – 1 жінка, «Свобода» – 1 жінка.
Найбільше жінок-кандидаток було на 79 окрузі (м.Енергодар, Василівський, Велико-Білозірський, Кам’янко-Дніпровський, частина Оріхівського районів) — 29% від загальної кількості кандидатів. На цьому окрузі перемогла Юлія Яцик, керуюча власним адвокатським бюро, живе у Запоріжжі, членкиня партії «Слуга народу». Їй 40 років. Має кваліфікацію спеціаліста з міжнародної економіки та господарського і корпоративного права. З 2002 по 2006 роки – на державній службі, працювала у Головному управлінні Державної інспекції контролю за цінами у Запорізькій області. З 2006 по 2008 роки директор юридичного департаменту ЗАТ «ІТЦ «АТП». З 2008 по 2011 роки – заступник голови правління з правових питань ВАТ «НДІ «Перетворювач». З 2011 по 2018 роки – гендиректор ТОВ «Юридична фірма «Діксі». На виборах 2012 року кандидат у народні депутати від Радикальної партії Ляшка.
На цих виборах на 79-му окрузі балотувалося 15 кандидатів, з них 4 жінки – вона та три самовисуванки, а також депутат Верховної Ради Володимир Бандуров, який був обраний від цього округу. Юлія Яцик отримала в 1,6 разів більше голосів, ніж Володимир Бандуров (був народним депутатом два скликання підряд).
На 82-му окрузі (Запорізький, Вільнянський, Гуляйпільський, Оріхівський та Пологівський райони) перемогла Марина Нікітіна від партії «Слуга народу». Живе у м. Гуляйполе, тимчасово не працює, безпартійна. Їй 33 роки. Ніколи не займала державних посад, не має великих статків. Ніколи не цікавилася політикою, під час президентських виборів була волонтером ЗЕ-команди. Юрист за фахом. Займається благодійністю, надає безкоштовні юридичні консультації.
Н цих виборах на 82-му окрузі балотувалося 16 кандидатів, з них 2 жінки (вона та самовисуванка), а також депутат Верховної Ради Вадим Кривохатько, який був обраний від цього округу. Марина Нікітіна отримала вдвічі більше голосів, ніж Вадим Кривохатько.
Жінки-самовисуванки були представлені на 5 із 9 округах. Жінки від партій були представлені на 5 із 9 округах. На 4 округах 1 жінка-кандидатка, на 3 округах – 2 жінки-кандидатки. Лише на 80 окрузі не було жодної жінки-кандидатки.
До Верховної Ради України обрано 87 жінок, що складає 21% депутатів від фактичної кількості депутатів, що в 1,8 разів більше, ніж у попередньому скликанні.
27% (60 жінок) пройшли за партійними списками, 13,5% (27 жінок) на мажоритарних округах.
Найбільше представництво жінок (кількісно) у парламенті від політичної партії «Слуга народу» – 55 жінок (22%). Найбільше представництво жінок (пропорційно чоловікам у партії) у партії «Голос» 45% та «Європейська солідарність» 36%, вони отримають додаткове фінансування 10% за представництво жінок 30% і більше. Минулого скликання таке фінансування отримала лише партія «Самопоміч». Найменше жінок – в партії «Опозиційна платформа – За життя» – 12%.

Міжнародний досвід представництва жінок у парламентах: Швеція – 47%, Фінляндія – 42%, Іспанія – 41%.

За матеріалами «Благодійного фонду «Єдність» за майбутнє».

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: