Наболілі питання взяті до відома

В середу, 28 серпня, відбулось пленарне засідання двадцять восьмої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання. На порядку денному було 96 питань, які детально обговорювались на засіданнях профільних постійних комісій. Питання стосовно закріплення за комунальним підприємством «Довіра» будівлі та обладнання центральної котельні, а також питання, пов’язане з виділенням коштів для проведення дорожньої розмітки, зняті з порядку денного у зв’язку з їх недостатньою підготовкою.
Дуже активно депутати обговорювали питання щодо внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Якимівської селищної ради на 2019 рік, яке депутат Олександр Чкан запропоновав розглянути першим. Олександр Андраш поцікавився ходом виконання свого звернення, щодо ремонту дороги та капітального ремонту тротуарів по вулиці Мелітораторів, біля дитячих садків. На що головуючий відповів, що ці питання внесені до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Якимівської селищної ради на 2019 рік.
Олександра Чкана цікавило виконання цієї Програми. Він просив доступно розповісти про те, скільки від запланованого виконано. Встановлено, що ця Програма виконана всього на 10%. Олександра Чкана, зокрема, хвилювало проведення реконструкції частини приміщення другого поверху Радивонівської школи під дошкільний навчальний заклад. Виконуюча обов’язки старости Наталя Паничева пояснила, що на цей проект закладено 1450,0 тис. грн., але профінансовано 48,9 тис. грн. Методист відділу освіти, молоді та спорту Марина Сушко доповіла, що днями закінчується експертиза проекту, після чого роботи продовжаться і гроші на це є.
Після обговорення питання оптимізації закладів охорони здоров’я, депутати прийняли рішення про закриття двох фельдшерських пунктів (ФП) в селах Якимівське та Весняне. Тут нема умов для надання медичної допомоги, а головне – ніхто з медиків не хоче працювати у селах, які вимирають.
Всі земельні питання були прийняті одноголосно.
На сесію був запрошений керівник ТОВ «Райсількомунгосп» Василь Петенко, який розставив всі крапки над «і» щодо капітальних ремонтів водогінних мереж у селах Мирному, Малій Тернівці та у Червоному. Два роки тому одна з організацій, без певного досвіду, виконала роботи з прокладки поліетиленових труб у цих селах, але роботи з підключення і введення їх в експлуатацію не виконала. Василь Петенко завірив всіх, що силами свого підприємства завершить ці роботи і забезпечить жителів вказаних сіл водою.
Питання відключення від теплопостачання жителів вулиці Комунальної, що в райцентрі, дуже наболіле. У минулому році підприємство Олександра Шахмаєва відмовилося надавати послуги з теплопостачання від центральної котельні багатоповерховим будинкам, і для того, щоб якось допомогли людям, голова ОТГ Валентина Громихіна запропонувала «Програму надання матеріальної допомоги для переходу на індивідуальне опалення». Цього разу Олександру Шахмаєву стало не вигідно опалювати будинки по вулиці Комунальній. А діючий в.о. керівника громади Максим Забара каже, що нічим не може допомогти і людям прийдеться самостійно вирішувати цю проблему. Жителі вулиці Комунальної, які були присутні в залі, благали знайти вирішення проблеми. Але їм запропонували звернутись до дітей чи родичів для надання допомоги у встановленні індивідуального опалення.
Ще одне питання потребує всебічного вивчення. Мова йде про приміщення сільської бібліотеки, яка розташована у Мирненській школі. Ця школа не має харчоблоку і її директор наполягає на переобладнанні бібліотеки під пункт харчування дітей. В цьому його підтримує депутат Олександр Чкан. Але справа в тому, що бібліотеку перевести нема куди. За словами очільника культури ОТГ Ірини Цуркіної і директора центральної бібліотечної системи Вікторії Солтис, бібліотеку тут ліквідувати не можна тому, що це призведе до порушення постанови Кабінету Міністрів України стосовно забезпечення населення публічними бібліотеками. Згідно цієї постанови в адміністративному центрі кожної громади, в т.ч. об’єднаної, повинна функціонувати як мінімум 1 публічна бібліотека. Зоною обслуговування є 500 – 800 жителів населеного пункту, і відстань до публічної бібліотеки не повинна перевищувати 3 кілометри. Ірина Цуркіна вказала ще й на те, що на сьогоднішній день бібліотекарі в селах працюють на пів ставки, і втрачати своїх підлеглих вона не має наміру, тому просить допомогти у вирішенні цього питання.
Наприкінці сесії я нагадала депутатам про їх обов’язок один раз на рік звітувати перед виборцями. Може після цього ви, шановні читачі, нарешті дізнаєтеся про їх роботу зі сторінок нашої газети.


Наталя Солодка-Могилевська

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: