Хапонули і зникли

Таку назву мали матеріали, які були надруковані раніше у нашій газеті стосовно робіт з демонтажу недобудови, розташованої на Центральній вулиці біля податкової служби. І це відповідало дійсності, адже ні представникам місцевої влади, ні поліції, ніяких дозвільних документів на проведення цих робіт на той час ніхто не надав. 15 серпня наша редакція звернулася до Якимівської селищної ради з офіційним запитом про надання публічної інформації і наступного дня отримала копії документів, які проливають світло на цю справу.
Все почалося у квітні 2007 року, коли Якимівська селищна рада, яка була не в змозі самостійно завершити будівництво 60-ти квартирного житлового будинку по вулиці Леніна, підписала договір про передачу функцій замовника. Цим документом визначалося, що ці функції селищна рада з себе знімає і передає товариству з обмеженою відповідальністю «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій». Якимівська селищна рада передала цьому товариству проектно-кошторисну та виконавчу документацію на вже виконані роботи, продовжила технічні умови на будівництво, продовжила дозвіл від державної архітектурно-будівельної комісії. У свою чергу, товариство зобов’язалося після завершення будівництва будинку передати селищній раді безкоштовно квартири на суму 378 216,0 грн. Як на мене, цей договір трохи дивний і викликає більше запитань, ніж відповідей. Наприклад, у ньому немає пункту «Форс-мажор». А що буде з будинком, якщо він не добудується? Яка у цьому випадку частина селищної ради? Якщо товариство стане банкрутом, то хто виконуватиме функції замовника? Чи буде будівництво продовжуватися і таке інше.
Але сталося, як сталося. У червні 2018 року Господарський суд Київської області у зв’язку з банкрутством Броварського домобудівного комбінату, призначив особу-ліквідатора. Особа-ліквідатор у липні 2019 року заключає договір з ТОВ «СІОН ПЛЮС», яке зобов’язується здійснити дії щодо утримання та приведення об’єкта незакінченого будівництва площею забудови 1342 м², що має ознаки аварійного стану, до безпечного стану, розбирання завалів, обламків будівельних матеріалів та розчищення земельної ділянки від будівельного сміття. Згідно п.2.3 договору ТОВ «СІОН ПЛЮС» має право здійснювати розбирання будь-якої частини цієї недобудови для забезпечення усунення аварійного стану та порушень правил безпеки. Ці роботи вони можуть виконувати самостійно або із залученням третіх осіб. Цей договір також викликав деякі запитання. Перше. Чому демонтажем займається саме ТОВ «СІОН ПЛЮС», Київське підприємство, основним видом діяльності якого є неспеціалізована оптова торгівля? Так, у його Статуті є такий вид діяльності, як складське господарство, тобто вони мають право зберігати та складувати майно, у тому разі і конфісковане. Але при чому тут демонтаж недобудови? Друге. Чому ліквідатор, з метою вирішення подальшої долі недобудови, не звернувся до Якимівської селищної ради? Можливо, у цьому випадку було б прийняте інше рішення.
Але маємо те, що маємо. ТОВ «СІОН ПЛЮС» звернулося до Мелітопольського ТОВ «Стройград Стар», яке має ліцензію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на проведення архітектурно-будівельних експертиз. Згідно звіту цієї організації про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж незавершеного будівництва 60-ти квартирного житлового будинку, встановлено «невідповідність його вимогам надійності, неможливість продовження незавершеного будівництва, рекомендується демонтаж будівельних конструкцій». Але звертають на себе увагу деякі розбіжності. Наприклад, у договорі між ліквідатором і ТОВ «СІОН ПЛЮС», датованому 11 липня 2019 року, у п.1.1 вказується, що недобудова має ознаки аварійності, а заключення експерта щодо цього датовано місяцем пізніше, 14.08.2019 року. Однак розбирати та вивозити будматеріали почали набагато раніше.
Щось підказує мені, що тут не все законно. Як би там не було, а з бесіди із заступником селищної ради Дмитром Кириловим (на фото зверху), стало відомо, що і селищну раду непокоять справи навколо цієї недобудови. Тому селищна рада з цього питання готує документи до суду. Що з цього вийде — покаже час.

Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: