Без віри життя не повноцінне

Проходячи повз будівлю Якимівського Православного Храму, неодноразово ловив себе на думці, що тут весь час щось невловимо змінюється. Вже й вигляд самої будівлі, і прилегла до неї територія віддають свіжістю та охайністю, бо тут відчувається щоденне втручання людських рук та любов до Господа. А там, трохи далі, вже замайоріли обриси нового Храму – йдуть будівельні роботи. А що ж всередині існуючого храму, яке джерело живить його і яке світло він випромінює для всіх віруючих? На ці та інші запитання я хотів почути відповідь саме в Храмі. 
Напередодні одного з великих свят православного календаря – Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначає весь православний світ 14 жовтня, мені пощастило зустрітися з протоієреєм Української Православної Церкви при Храмі на честь Казанської ікони Божої Матері, яка підпорядковується Бердянській єпархії, отцем Димитрієм Арабаджі. Наша зустріч відбулася в понеділок, 7 жовтня, в Якимівському Православному Храмі.

На моє запитання – як давно отець Димитрій проводить службу та який у нього церковний сан, він відповів – проводить службу в Якимівському Православному Храмі з 25 грудня 2016 року, вже майже три роки і що сан в нього – протоієрей. Розмова протікала в невимушеній, приємній обстановці, було видно обізнаність та культурний рівень отця Димитрія. Взагалі, для мене особисто, це вперше, коли я беру інтерв’ю в церковного діяча. 
Далі отець Димитрій розповів про церковні будні Якимівського Православного Храму. «Відносно нашої православної церкви треба сказати, що Центр її управління знаходиться в Києві і функціонує з 1992 року з правами широкої автономії. Відносно вікової категорії віруючих, то тут більшість людей середнього та похилого віку. На жаль, молодь не так часто відвідує наш храм.»
Коли я запитав його про функції церкви окрім богослужіння в храмі, він розповів про те, що з 2017 року відкрита і функціонує «недільна» школа для дітей, церква збирає для нужденних категорій людей одяг, побутові речі, а також надає матеріальну допомогу дітям з тяжкими формами ДЦП. Окрім того, з настанням холодів, організовує благодійні обіди для 10-15 осіб кожну середу, в палатках, що монтують прямо на подвір’ї Храму.
Отець Димитрій розповів про те, що в Якимівському Православному Храмі кожну неділю, а також в дні великих церковних свят, проходить літургія, що церква в будь- який день проводить обряд хрещення. Відносно обряду церковного вінчання отець Димитрій сказав, що цей обряд йому довелося проводити лише декілька разів. Для мене ця відповідь стала несподіванкою – невже церковні традиції вінчання нашого православного люду відійшли на другий план? Але факт є факт – ми ще тільки на півдорозі до істинної віри в бога. Це підтвердив в невеличкій дискусії і отець Димитрій. Він сказав, що більше, ніж 70 років руйнування Православної церкви за часів радянської влади та насильницьке скалічення людських душ, не пройшли безболісно. Відродження істинної віри проходить поступово, цей процес не потребує насильницького втручання.
Розмова дещо затягнулася, та воно і не дивно, адже такі питання, як духовність та пов’язана з нею віра, не можуть бути висвітлені в декількох словах. Як зазначив отець Димитрій – віра змінила його в кращу сторону. Особисто він відкрив для себе багато чого нового. Що ж стосується віруючих, то це потрібно спитати у них – що дала їм віра в Бога! Були й інші теми нашої бесіди, як, наприклад, стосовно тих подій, що проходять на сході нашої країни. Моя думка про те, що якби люди були більш віруючими, як кажуть, істинними вірянами, то може б і не було тих подій на Донбасі, не було б так званої «гібридної» війни, наслідком якої є загибель людей, теж знайшла своє підтвердження в спілкуванні з отцем Димитрієм.
Нашим шановним читачам хочу ще раз нагадати, що в понеділок 14 жовтня – Велике Православне свято — Покрова Пресвятої Богородиці. Його повна назва — Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Свято Покрови вважається найважливішим релігійним святом осені. Воно було встановлене церквою на честь події, яка відбулася у 911 році в Константинополі. Тоді віруючі зібралися у Влахернському Храмі на всенощну, щоб вимолити у Бога позбавлення від ворогів – сарацинів, які взяли в той момент місто в облогу. Юродивий Андрій і його учень Єпіфаній під час спільної молитви побачили Пречисту Діву в оточенні пророків, апостолів і ангелів. Разом з простими людьми Богородиця молилася за звільнення Константинополя. Згодом Діва Марія зняла зі своєї голови омофор і простягнула його над присутніми в храмі, знаменуючи всьому світу захист від видимих та невидимих ворогів. Покрову завжди широко святкували в Україні – вважалося, що Богоматір захищає українське воїнство – козаків. Разом з ним вся Україна відзначає і День захисника України та День Українського козацтва. І це символічно!
В мене є передчуття, що майбутнє свято Покрови Святої Богородиці в наступному році наша громада буде відзначати вже в новому Храмі і для цього є всі підстави! Запамятайте – Андрій Васильович Біба – меценат і підприємець. Саме завдяки йому, як сказав отець Димитрій, і продовжується будівництво майбутнього Храму. Андрій Васильович виділив 123 тис. штук цегли та організував будівельну бригаду за свої кошти. Ще двоє фермерів з Якимівщини закупили 5 тонн цементу, а управління зрошувальних систем допомогло автомобільним краном. Ось так би завжди! На жаль, більше семи років (з 2012 по 2019) простояв фундамент майбутньої церкви і ось тільки зараз продовжилося будівництво. Долучитися до будівництва майбутнього Храму треба не тільки вищевказаним меценатам, а й усій громаді – хто як зможе. Для цього відкрито розрахунковий рахунок в Якимівському відділенні «Альфа – Банк». Тож, шановні, долучайтесь до благодійності – хто як зможе. Ще раз нагадуємо реквізити банку та номер рахунку:
р/р 26004029711901, МФО 300346 в Якимівському відділенні «Альфа – Банк».
З вашою допомогою будівництво Якимівського Православного Храму прискориться і, можливо, вже зовсім скоро ми одержимо новий Православний Храм, на який, без винятку, заслуговують всі члени нашої громади і якого так довго ми вже зачекалися!

Матеріал підготував Сергій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: