Криниця родоводу

Рідне село. Воно зігріває душу кожного. Це тепло глибоко проникає до серця, і де б ми не були, а невидимі промінчики притягують до себе, кличуть із далеких доріг до рідного села, до отчого дому. Здається, немає нічого кращого на світі за побачення з рідними вулицями, батьківською хатою та школою.

Зранку до ночі гуляло село Володимирівка, відзначаючи 158-му річницю з дня свого заснування. Вік, погодьтесь, поважний, і хоча ця дата зовсім не ювілейна, святкувалася вона з розмахом. Здається, організаторів цього свята не дуже хвилювало — ювілейна ця дата, чи ні. Вони кожного разу проводять день села, як найкраще свято, додаючи з кожним роком щось нове та оригінальне. Цього разу на майданчику біля сільського будинку культури, у зручному «симбіозі», зранку розгорнулися і ярмарок, і ігровий сектор, і зона відпочинку із застіллям, і глядацька зона. Хазяйновиті селяни діловито торгувалися з продавцями сільгосппродукції і несли та везли додому хто капусту, хто яблука, хто кукурудзу, хто щось інше. Зі слів Віктора Макарика, який привіз цілий самоскид насіння кукурудзи, на 10-ту годину майже вся продукція була розкуплена. І це завдяки тому, що ціни не були такими кусючими, як, за звичаєм, на базарі та й їхати за продукцією за кілька кілометрів не було потреби. Окрім сільгосппродукції, підприємці пропонували селянам придбати всілякі сажанці, особливо великим був асортимент осінніх квітів, які можуть прикрасити яку завгодно присадибну ділянку. Були тут і вироби з хутра та шкіри на любий смак.
Під колонадою будинку культури свої твори демонстрували Якимівський художник Микола Соловйов та місцева майстриня-вишивальниця Тетяна Стручкова (на фото справа). Дивлячись на витвори Тетяни, не відразу помічаєш, що це — вишивка, тільки зблизу стає видно, що це не картина, намальована фарбами. Диву даєшся, наскільки це філігранна робота. А на вході до клубу чудовий концерт для Володимирівців підготували гості з Охрімівки. Вокально-інструментальний ансамбль сільського будинку культури дав такий концерт, що його прибігли подивитися любителі поласувати шашличком, яким пригощали із зовсім іншого боку будинку культури.
Подбали організатори і про дітей: тут працювали атракціони – батути для стрибків, надувні батути для ковзання зверху донизу, діти розважалися, катаючись на чотириколісних вело-байках, у конкурсах на спритність. Уродженець села, майстер спорту міжнародного класу Дмитро Макаров, провів сеанс одномоментної гри у шашки, де більшістю його конкурентів теж були діти. Учні місцевої школи організували виставку-продаж смаколиків, які вони виготовляли за допомогою батьків.
По обіді відбувся товариський футбольний матч між місцевою футбольною командою та футболістами з Вовчанського. Матч проведено завдяки старанням спортінструктора Давида Георкяна. Основний час гри переможця не виявив, тому головний суддя призначив пенальті. Володимирівські футболісти зробили подарунок вболівальникам, отримавши перемогу 4:3.
Увесь час, поки працювали ярмарок та атракціони, ведучі анонсували подальшу програму святкування. А надвечір глядацька зала будинку культури була заповнена глядачами, які гучними оплесками супроводжували кожний виступ аматорів сцени і своїх місцевих улюбленців, і гостей із села Фруктове Мелітопольського району, делегацію яких очолила уродженка Володимирівки Любов Снегірь. У концерті під назвою «Моє рідне село», який був присвячений ще й Дню захисника України та Дню українського козацтва, прийняли участь солісти Іван Улянич та Володимир Круть, Наталя Зозульська, Володимир Бражко, Христина Круть, учасник шоу Х-фактор Роман Зануда, хореографічний колектив «Дружба» під керівництвом Оксани Халецької, тріо «Козаченьки» та інші. Під час святкового концерту селян вітали виконуючий обов’язки Володимирівського старостинського округу Андрій Азаренков та голова первинної ветеранської організації Михайло Кирпик. Закінчилося свято танцювальною програмою та чудовим салютом.
Спілкуючись з жителями Володимирівки, з вуст майже кожного з них ми почули слова вдячності Андрію Азаренкову. Кожен впевнено казав, що тільки завдяки йому вдаються такі гарні свята, як цей День села. А в.о. старости, у свою чергу, передає слова вдячності всім тим, хто допоміг організувати та провести це свято. Фінансову допомогу надали місцеві фермери Сергій Чорний, Леонід Чередниченко, Віктор Парій, Петро Овечко, Олександр Оболенцев, депутат від Володимирівського округу Віктор Макарик, директор фірми «Азовінвестпром» Влад Козак. Андрій Миколайович завдячує Наталі Зозульській, директору СБК, і всім тим, хто допомагав їй у проведенні святкових заходів. А Наталя Зозульська, у свою чергу, дякує за організаційну допомогу відділу культури і туризму Якимівської селищної ради на чолі з Іриною Цуркіною та колективу Володимирівської середньої школи за чудові ідеї залучення школярів до програми святкування.
Закінчити свою розповідь про святкування Дня села Володимирівки я хочу словами ведучої концертної програми:

  • Село наше, то велика дружна родина. Це наші славні земляки, які живуть з нами або в інших місцях, але тут пройшло їх дитинство, незабутня юність. Бережімо ж славні традиції, звичаї та свята нашого села. Примножуймо здобутки його на радість дітям та онукам нашим, бо село — це криниця нашого родоводу, це наша велика родина.

Ірина Милосердова
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: