«Я завжди прислухалася до своїх батьків»

31 жовтня, в четвер, наша ОТГ вже відзначила символічні два роки свого волевиявлення при виборі голови та депутатського корпусу, яке відбулося, нагадаю, в неділю, 31 жовтня 2017 року. Чи мало це, чи багато, щоб зробити якісь аналітичні висновки? З одного боку цього часу замало, якщо брати нове об’єднання в сенсі його розбудови, з іншого ж – цілком достатньо, щоб вже зараз судити – яке «дитя» ми народили два роки тому — «зріле» чи, образно кажучи, «недоношене». Головними ж «героями» або діючими обличчями цього громадського утворення є депутати, про діяльність яких ми вже неодноразово писали на сторінках нашої газети. Продовжуючи цю тему, хочу познайомити вас із діяльністю депутата від виборчого округу №1, що включає територіально селище «Опитне» — Світланою Іванівною Шайхутдіновою. Наша зустріч відбулася о 10-ій годині ранку 29 жовтня в приміщенні районної організації ветеранів війни і праці, де вона працює заступником голови цієї організації.

На мою пропозицію розповісти нашим читачам про себе, я почув таке:

 • «Народилася 1-го лютого 1956 року в селі Новоданилівка. Моє дівоче прізвище Пінчук. Батько працював слюсарем в МТС, мати – агрономом в колгоспі. Змалку любила разом з батьками працювати в полі. Любов до землі та до людей я взяла від них. Я завжди прислухалася до порад своїх батьків. Головним напрямком у моєму житті були й є людські відносини. Для мене – це головне. Мабуть тому я працювала, починаючи з 1992 року в територіальному центрі соціальної допомоги на дому. З 1976 року перебуваю у шлюбі з моїм чоловіком, Віктором Шайхутдіновим. Маю двох дітей – сина та дочку, 1977 та 1981 року народження, п’ятьох онуків, одна з яких — онучка».
 • Чи були Ви раніше депутатом, коли та з ким доводилось працювати?
 • Депутатом селищної ради я була з 2006 року, ще коли головою був Юрій Олександрович Роговий. Потім була депутатом, коли головою селищної ради був Михайло Євгенійович Чишко, також працювала з Миколою Івановичем Захаровим. І ось тепер знову працюю, вже будучи депутатом Якимівської ОТГ.
 • З утворенням ОТГ депутати стали працювати краще, ніж до її створення, чи ні? На особистому прикладі розкажіть.
 • Особисто я великої різниці не бачу в своїй роботі, однаково, що тепер, що раніше. Для мене завжди було і є головним- це увага до людей та допомога соціально незахищеним.
 • Розкажіть, будь ласка, яку роботу Ви проводите у своєму територіальному окрузі.
  – Як я вже казала, була депутатом багатьох попередніх скликань, тож робота в моєму окрузі, що територіально охоплює селище «Опитне», для мене далеко не нова. Багато працюю з молоддю, з підлітками аграрного ліцею, що знаходиться в нашому селищі. Проводжу різні святкові заходи – це і міжнародний жіночий день 8 березня в аграрному ліцеї із залученням групи «Сузір’я», яку в свій час створив Віктор Олексійович Чугрєєв. З моєї ініціативи проводили мітинг-реквієм, а також святкові заходи до міжнародного дня захисту дітей. До нас приєднуються не тільки дітки, що проживають територіально в нашому окрузі, але й з інших округів. Їх у нас вже більше 80-и. Вже в якості помічника голови районної організації ветеранів, разом з територіальним центром соціальної допомоги, організувала проведення 1 жовтня цього року Дня людей поважного віку – це солодкий стіл біля будинку №14 в селищі та залучення до святкування хору «Господарочка».
 • Що ще, Світлано Іванівно, окрім організації та проведення святкових дат Ви робите для свого територіального округу?
  – В тісному зв’язку з Василем Олексійовичем Субботіним допомагаю вирішувати питання водопостачання для домогосподарств. Нещодавно також відремонтували дорогу (ямковий ремонт), що проходить біля аграрного ліцею та продовольчого магазину. З допомогою Якимівської газової дільниці, при особистій підтримці її керівника Богдана Миколайовича Крилика, виконали монтаж газової труби для опалення будинків і тепер проблем з опаленням не маємо. При цьому я завжди співпрацюю зі спонсорами, такими, як Петро Єфимов, Віктор Макарик, Юлія Гожиєнко та іншими доброчинними громадянами нашої громади. Для прикладу, саме при допомозі Петра Єфимова і екс-депутата Сергія Валентирова були придбані спортивні снаряди для створення спортивного комплексу та тенісний стіл.
 • Як Ви ставитесь до того факту, що саме при існуванні ОТГ знищено централізоване опалення в селищі Якимівка та висловіть своє відношення до факту припинення теплопостачання по вулиці Комунальна в односторонньому порядку?
 • Як я знаю, ще в 2018 році керівником «Якимтепломережа» Олександром Шахмаєвим було офіційно повідомлено про закінчення теплопостачання будинків по цій вулиці. Отже, люди про це знали і повинні були підготуватися, як, наприклад, ми, жителі селища «Опитне». Ми самі, своїм коштом робили індивідуальне опалення. Скільки всього пережили і вистраждали.
  – Вибачте, по Вашому нехай і вони відчують те, що відчули Ви – ті ж страждання і біль? Адже там в основному живуть люди пенсійного віку?
 • Ні, я маю на увазі, що в них був час, щоб підготуватися до цього, а в нас його не було.
 • Світлано Іванівно, як Ви вважаєте, чи правильною була процедура висловлення недовіри більшістю депутатів голові Якимівської ОТГ Громихіній Валентині Миколаївні, адже її обирав народ. Висловіть свою думку.
 • Депутати мають на це право, бо вони представляють інтереси своїх виборців.
 • Даруйте, де це занотовано, що виборці хотіли переобрання голови ОТГ? Я особисто не бачив протоколів зборів виборців ні в кого з депутатів!
 • Депутати мають на це право, що ж буде, якщо всі виборці прийдуть натовпом?!
 • Яке Ваше ставлення до введення ринку землі, адже те, що твориться зараз в земельних відносинах – це повний хаос, бо багато земельних паїв до цього часу офіційно не оформлені, є випадки не врахованих земельних ділянок за які не сплачується податок.
 • Ще з дитинства мої батьки мені казали, що земля — це головне багатство і її продавати ні в якому разі не можна. Це одне, а інше це те, що ще зарано – потрібно підготувати законодавчу базу, якої ще не створено.
 • Як Ви, Світлано Іванівно, спілкуєтесь зі своїми виборцями та де проводите зустрічі з ними?
 • Я завжди сама перша йду до людей, знаю, де хто проживає, тож і спілкуюся в основному по місцю їх проживання.
 • Як я зрозумів, окремого кабінету для прийому своїх виборців Ви не маєте і не приймаєте навіть тут, у службовому кабінеті?
 • Так, це правда. Моє спілкування в основному на місцях.
 • І останнє запитання — які плани у Вас на майбутнє та чи збираєтесь знову на депутатство?
 • Так, я маю ще сили і буду працювати з людьми та планую на майбутнє знову балотуватися депутатом.
  Не мені судити, а вам, дорогі наші читачі, про депутатську діяльність Світлани Іванівни. Хотілося б тільки зауважити, що нині депутатські обов’язки набагато складніші від обов’язків депутатів попередніх скликань, коли ще не було створено ОТГ. Головною ж відмінністю сьогоднішнього депутата є не просто піднімати руку, щоб проголосувати за те чи інше рішення, але й приймати участь в розробці цих самих рішень, посилаючись при цьому на думку і потреби громади, чого, на жаль, немає в багатьох з депутатів.

Сергій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: