Тетяну Белименко попросили не писати брехню

В середу, 30 жовтня, в приміщенні районної ради відбулось пленарне засідання тридцять першої сесії селищної ради Якимівської ОТГ сьомого скликання. На порядку денному було вісімдесят питань. Всі вони розглядались на профільних постійних комісіях і були рекомендовані на розгляд сесії. Питання з першого по одинадцяте депутати розглядали окремо, а з дванадцятого по восьмидесяте проголосували пакетно. Щодо результатів голосування, то майже всі питання були прийняті одноголосно і спокійно. Більшість з них стосувалися приватизації земельних ділянок.
Враховуючи конфлікт інтересів, декілька депутатів не приймали участь в голосуванні.
Сесія пройшла швидко, на позитиві, не порушуючи регламенту роботи.
В питанні «різне» виступив Валентин Наприклад, який звернувся до редактора газети «Слово трудівника» Тетяни Белименко і попросив не писати брехню на сторінках газети. Він вказав на те, що на минулій позачерговій сесії вони з Валерієм Строканем оприлюднили інформацію, яка була оголошена Мелітопольською госпітальною радою, але не Якимівською ЦРЛ. Це, передусім, стосувалось закриття певних відділень ЦРЛ. А «Слово трудівника» повідомило, що відтепер ми працюватимемо лише до 16.00. Відтак, дякуючи цій неправдивій інформації, до адміністрації лікарні масово звертаються люди з питанням, що їм тепер робити, коли лікарня працює до 16.00. Валентин Наприклад наголосив, що така інформація повинна була бути перевірена та погоджена з керівником лікарні. На що редактор газети завірила всіх, що дані, вказані в газеті «Слово трудівника», записані на диктофон, а потім прослухані та викладені на папері. А лікарня повинна була надати точну і правдиву інформацію для друку. На що генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Якимівська ЦРЛ» Валерій Строкань пояснив, що вони не повинні надавати інформацію для друку, якщо її ніхто не запитує. Ситуацію, яка склалась, прокоментував секретар селищної ради Максим Забара. Він наголосив на тому, що мав розмову з обома редакторами газет, як «Слово трудівника» так і «Грані життя», і наголошував при цьому на перевірці даних, які їх газети публікують.
Сесія не могла завершитись без обговорення питання, яке турбує сьогодні багатьох жителів громади та деяких депутатів. Це будування вітряних електростанцій на територіях громади. Депутат Олександр Чкан розповів учасникам сесії про робочу поїздку до Приазовського району і висловив свої страхи стосовно наслідків такого будівництва, експлуатації готових об’єктів та недовіру тому, що роблять компанії, які будують вітряки. Він наголосив на тому, що на громадські слухання, які проходили минулого тижня, прийшло всього 15 осіб, тож виходить, що люди зовсім не знають про те, що вони відбуваються. І взагалі про вітряки, плюси і мінуси їх будівництва та подальшого використання, їх впив на довкілля також мало хто знає. Він запропонував всім депутатам не залишатись байдужими до долі людей у нас на території і всім разом зустрітись із представниками ТОВ «ENBITI Украіна» та запропонувати їм своє бачення благоустрою території і задати запитання, які їм задають люди, що обирали їх на посаду депутатів.
Максим Забара на це сказав, що готовий надати ТОВ «ENBITI Україна» План соціально-економічного розвитку для втілення в життя. Така відповідь не що інше, як банальна відмовка і небажання цього посадовця вникнути в конкретну ситуацію. Питається, чому лише План соціально-економічного розвитку повинні виконувати люди, які можуть зробити для громади набагато більше? Як наголошував Олександр Чкан, коли вже вищевказана компанія зайшла на нашу територію і буде тут працювати, то, цілком закономірно, що ми всі повинні з цього мати добру вигоду для нашого краю.
Цю тему доповнив Олександр Чекір. Він розповів про те, що сам уродженець села Дунаївка, де будуються вітряні станції. І ця тема йому достатньо знайома. Американська компанія, яка займається будівництвом вітряків, зайшла на територію на цілком законних підставах. Зі всіма людьми велись переговори, вони дали добро на будівництво, їм компенсували шкоду. Він навів приклад своїх батьків. По їх земельному паю проходить лінія електропередачі, але компанія їм відшкодувала збитки за те, що вони розриють і реставрують земельну ділянку, 18 тисяч гривень. Враховуючи це, він не вважає роботу тієї компанії незаконною чи шкідливою. В Приазовському районі, зазначив Олександр Чекір, проводились громадські слухання і ті території, які не дали згоди на будівництво вітряних станцій, там вони і не будуються. Але, попри це, він погодився з тим, що з представниками компанії, яка буде будувати вітряки у нас, необхідно зустрітись і вияснити всі обставини справи та внести конкретні пропозиції щодо благоустрою територій, на яких вони будуть розташовані. Звісно, констатував він, вони, скоріше за все, таки будуть у нас працювати, але не так швидко, як вони себі це планували та обов’язково з урахуванням наших конкретних пропозицій щодо благоустрою відповідних територій громади.
На цьому всі питання черги денної були вичерпані і сесію закрили. Але розмови депутатів та учасників засідання про вітряки, їх будівництво та наслідки для екології краю певний час ще продовжувалися у коридорі.


Наталя Солодка-Могилевська

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: