Рукотворне диво

Паліативна допомога — підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів (дітей та дорослих) і їх сімей, які зіштовхнулися з проблемами, пов’язаними з небезпечним для життя захворюванням, шляхом запобігання та полегшення страждань за рахунок раннього виявлення, ретельної оцінки, лікування болю та інших фізичних симптомів, а також надання психосоціальної і духовної підтримки.

Багатьом пацієнтам з невиліковними захворюваннями потрібен постійний догляд, який по ряду причин не завжди можна здійснити вдома. Відділення, яке надає паліативну допомогу, почало працювати в Якимівці 11 листопада, у структурі центральної районної лікарні. Ідейним ініціатором його створення стала Валентина Овсянникова, яка за допомогою власного благодійного фонду «Благочинність» та за підтримки небайдужих людей, зібрала кошти на відкриття цього відділення. Ще у 2017 році вона приступила до збору необхідних документів. А спонукала її на цей вчинок хвороба чоловіка.
На урочистості завітало дуже багато гостей, серед них — представники місцевої та районної влади, працівники комунальних, державних та приватних закладів і підприємств, представники ЗМІ з усієї області, а також люди, які безпосередньо пов’язані з цією подією, меценати та керівництво Якимівської ЦРЛ. Всіх присутніх привітала Валентина Громихіна, яка разом з Валентиною Овсянниковою розпочала роботу по створенню паліативного відділення, а депутати селищної ради підтримали цю ідею і прийняли відповідне рішення на сесії. До присутніх також звернулися секретар селищної ради Максим Забара, голова районної ради Юрій Шило, директор Якимівської ЦРЛ Валерій Строкань, настоятель храму протоієрей Димитрій Арабаджи, редактор газети «Слово трудівника» Тетяна Белименко. Депутат селищної ради Наталя Солодка-Могилевська передала вітання від депутата обласної ради Людмили Любім.
Валентина Овсянникова щиро подякувала всім, хто вірив у неї та вручила подяки всім небайдужим за допомогу у цій нелегкий справі. «На жаль, мій чоловік не дожив до цього дня, але його ім’я залишиться в пам’яті, ця справа повинна жити, і паліативне відділення має допомагати таким же сім’ям, як наша». Особливо мене зворушила історія мешканки Якимівки з обмеженими можливостями Алли Абдулаєвої, яка кожного місяця жертвувала на відкриття відділення ледве не останні кошти попри те, що сама знаходиться в нелегкому становищі.

Після привітань та перерізання символічної стрічки, настоятель Якимівського храму на честь Казанської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Арабаджи помолився та окропив свяченою водою нове відділення, назвавши його рукотворним дивом і сповістив всім присутнім радісну звістку про те, що за добрі справи, благодійність, за сприяння діяльності церкви, архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем благословив Валентину Овсянникову на відвідування святої землі.
Роман Селищев, голова Новоданилівської сільської ради, мабуть із скромності на урочистому мітингу не виступав, але подарував плазмовий телевізор, який і вручив головному лікареві під час відвідування відділення.
Від ідеї створення цього відділення до її реалізації пройшло майже 2 роки і весь цей час цим проектом опікувалися головний лікар ЦРЛ Валерій Строкань та його заступник Валентин Наприклад. Саме їх наполегливість, аргументи «За» і «Проти», економічні розрахунки, взаємовідносини з підрядниками та інші справи, стали запорукою успіху. Перше паліативне відділення серед сільських районів області – це безперечно успіх.
Відділення розраховано на шість ліжко-місць для невиліковно хворих пацієнтів. Всього у ньому чотири палати: дві одномісні, інші – двомісні. Також є кімната відпочинку для родичів пацієнтів, кімната для персоналу та інші необхідні приміщення. Під наглядом медиків тут будуть перебувати чотири мешканця з Якимівської громади і два мешканця з Кирилівської ОТГ.

Вибиратиме пацієнтів для госпіталізації, за направленням сімейних лікарів, наглядова рада. Заяви на розгляд приймалися до 22 жовтня Якимівської селищною радою. Рішенням наглядової ради від 12 листопада у відділення невдовзі поступлять чотири пацієнти. А першою пацієнткою стала жителька з Таврійського.
Показаннями для перебування у відділенні є захворювання, що не піддаються лікуванню та супроводжуються хронічним больовим синдромом і значними обмеженнями життєдіяльності.
Не зможуть стати пацієнтами відділення паліативної допомоги хворі з гострими інфекційними та психічними захворюваннями, хворі в гострих хірургічних станах і після оперативних втручань, хворі з хронічними захворюваннями в стадії загострення, хворі на туберкульоз і ВІЛ/СНІД.


Для того, щоб у майбутньому потрапити у відділення паліативної допомоги, пацієнтам потрібно мати висновок спеціаліста, який підтверджує наявність у хворого захворювання на останніх стадіях перебігу, що не піддається лікуванню, висновок лікаря загальної практики — сімейної медицини з обов’язковим зазначенням відсутності протипоказань, а також довідки від вузьких фахівців: психіатра, нарколога, фтизіатра та інфекціоніста.
Звертаємо увагу всіх небайдужих, що благодійний фонд «Благочинність» і надалі опікуватиметься паліативним відділенням, яке, окрім кваліфікованої медичної допомоги, повинно постійно забезпечуватися всім необхідним для догляду за невиліковними хворими. Сподіваємося на вашу підтримку. Надати допомогу можна, перерахувавши кошти на картку Приватбанку 5169 3305 1334 7366, директору благодійного фонду.


Дмитро Губін
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: