«Перебір»… або ринок, від якого смердить звичайною спекуляцією

 • Дожилися! Коли таке було, щоб картоплю продавали по ціні, вищій за ціну яблук? або – «Де та влада? Ніякого контролю над цінами, що хочуть те й роблять!» — чути від людей. Але бувають і більш радикальніші вислови, як наприклад – «Б…ь! Набивають кармани, все їм мало! Щоб вони вже подавилися!» і кивають в сторону «перекупщиків», що тихенько стоять навпроти магазину «АТБ» хто на чому, починаючи від «газелі» та закінчуючи легковиками з причепами. І товар у них – картопля та капуста. Торг йде мляво – покупців майже немає. Підходжу до одного з них, ще й не запитав його про ціну, як почув відповідь – «Якщо будете брати, то беріть, а якщо ні, то ідіть далі, там запитаєте». Вже у іншого менш «досвідченого» продавця, взнаю, що ціна картоплі, в залежності від сорту – від 14 до 16 гривень за кіло! Оце так! Навіть на ринку «Вручий» за цю ціну її можна купити. Тоді який сенс брати у цих «перекупщиків»?
  Ділюся своїми враженнями зі знайомим, той мені каже –«Раніше ми брали на сім’ю 5-6 клунків картоплі десь на 100-120 кіло, тепер взяли два клунки, ну, можливо, ще візьму один, і все. Ціна на базарі така ж сама. Будемо там брати! А там буде видно.»
  Подібних висловів у спілкуванні зі знайомими я чув немало. Дійсно, якщо подивитися на ціни у наших найближчих сусідів — Білорусії та Росії, то ціни там на порядок нижчі. У Білорусі ціни на картоплю в середньому вдвічі нижчі – близько 0,18-0,19 дол. за кг, або 4,50-5,0 грн. На сьогоднішній день українська картопля є найдорожчою в регіоні. За неї українські фермери просять у середньому близько 8,5-9,5 грн.(0,34-0,38 дол.) за кг, в той час, як картоплю в Росії можна купити навіть по 0,15 дол. за кг (близько 4 грн.) тобто, більше, ніж удвічі дешевше. Тому і російську, і білоруську картоплю зараз вигідно завозити в Україну. Про це свідчить інтернет-видання (zaxid.net.). В Україні оптові ціни на картоплю у деяких областях «впали» в кінці жовтня та на початку листопада і становлять від 7 до 9 грн. за кг. Це пов’язано, насамперед, з «перестраховкою» перекупників, які бояться, що не вся картопля буде реалізована, адже, з неофіційних даних, в цьому році продаж картоплі майже на 30% нижчий за минулий рік. Це і зрозуміло — при таких цінниках не кожна сім’я в спромозі закупити вдосталь, але тут є й інша складова таких цін – перекупники так «зжадібніли», або «знахабніли», що перепродають її на 70-80% дорожче. Це вже смердить «пострадянською» спекуляцією, за що тоді навіть термін ув’язнення давали! Але це було колись, а зараз, що хочуть те й роблять! Знали б про таку націнку «кляті» капіталісти з Європи, вже б мабуть давно були тут, адже там, за «бугром», мають 20-30% відсотків «зверху» і радіють немов діти, коли рентабельність сягає 12-15% та ще й податок платять державі, але чомусь живуть набагато заможніше за нас!
  До речі, з інформації народного «радіо», і не тільки, але й з власних спостережень виявилось – картопля в Якимівці найдорожча в регіоні! І це при мізерних пенсіях та невисокій заробітній платі! Навіть у Запоріжжі її ціна на 10-20% нижча! Хто наведе лад в елементарному ціноутворенні? Скільки вже можна терпіти вакханалію цін на продукти харчування? Де хоч якась влада?
  Про проблему високих цін у нашому селищі автор цих рядків на сторінках нашого видання писав вже не раз, та віз і нині там. Для прикладу – навіть ціни на інші товари в порівнянні з містом Мелітополем різняться – звичайна комп’ютерна флешка з пам’яттю – у нас коштує 120 грн., а в Мелітополі аналогічна – 90 грн. Сітка «рабиця» для огорожі – у нас ціна 460 грн. і 310 грн. в Мелітополі; ремонт «москітної» сітки – у нас коштує 150 грн. (сам запитував) і 48 грн. в Мелітополі; звичайна щітка для підмітання в комплекті – у нас коштує від 60-80 грн. і 45-60 в Мелітополі. І ціни на майже ввесь ряд товару першого вжитку в середньому вищі на 20-30%.
  Все просто – поїхали в місто (далеко їхати не потрібно) – закупили оптом і продали набагато вище. І це називається ринком? Я вже мовчу про інтернет-магазини, де купити можна ще на 30-40% дешевше, але, як кажуть, бідний платить більше, адже далеко не у всіх є доступ до інтернет- ресурсу. А що вже говорити про ціни в селах? Купую цукор в одному з сіл (не так вже й далеко від Якимівки) і що ви думаєте – ціна 16 грн. за кіло! Це вже, м’яко кажучи, занадто, адже навіть в Якимівці він по 12,60 грн. Карточним терміном це називається «перебір»! На жаль, що таке «ринок», ділки й приблизно не знають, а «порють» звичайну перекупку, навіть поняття «логістики» для них в диковинку. Ось і викидаємо «зайві» гроші за переоцінений товар! Питається, коли ж справжні ринкові відносини будуть правити бал у нашому селищі, а не звичайна спекуляція? Таке запитання у мене і у багатьох мешканців нашого селища! Хто на це питання дасть відповідь? Влада…?

Матеріал підготував
Сергій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: