Національний з’їзд жінок України

15 березня в Києві пройшов Національний з’їзд жінок України, під час роботи якого були обговорені найважливіші питання соціально-економічного розвитку нашого суспільства, а також роль жінок щодо встановлення миру, взаєморозуміння та благополуччя в країні.
Делегати з’їзду представляли інтереси понад 150 тисяч жінок, які приєднались до Національної платформи «Жінки за Мир».
«Сьогодні наші жінки займають активну позицію, розробляючи рекомендації Уряду, щоб допомогти повернути в Україну мир, стабілізувати систему соціального захисту, знизити градус напруги в суспільстві, поліпшити якість життя українців, захистити дітей та людей похилого віку.
Кожна учасниця Національної платформи «Жінки за Мир» — лідер з величезним досвідом, знаннями і розумінням того, як змінити країну. І для нас, жінок, на відміну від Кабміну і депутатської коаліції, безпека вимірюється не кількістю танків, ракет і боєприпасів, а теплими школами з якісною освітою, пенсіонерами, які живуть, а не виживають, адекватними тарифами і соціальними виплатами, та впевненістю людей у тому, що в потрібну хвилину держава прийде на допомогу, захистить і підтримає. Саме для цього ми об’єднали зусилля і заручилися підтримкою понад 150 тисяч жінок» — зазначила, виступаючи на з’їзді, Наталія Королевська, ініціатор Національної платформи.
Жінки з різних регіонів країни дали на з’їзді детальну, здебільшого критичну, оцінку першим підсумкам реформ, які запроваджує наш уряд, та їх впливу на українське суспільство.
Серед делегатів з’їзду, що проходив цього дня в «Українському домі», були і представниці нашої територіальної громади Наталя Солодка-Могилевська, Ірина Милосердова та Тетяна Солодка.
«Вимоги, спрямовані на збільшення державних видатків на освіту і медицину, збільшення виплат при народженні дітей, повернення допомоги по догляду за дитиною, зниження тарифів ЖКГ, ціни на газ та інші питання, що увійшли до рішень з’їзду, передані керівництву країни, зокрема, до Кабінету Міністрів», — розповіла делегат з’їзду, співзасновник Національної платформи Наталя Солодка-Могилевська.
Під час роботи з’їзду відбулась благодійна акція «Подаруй весну і турботу». Її мета — надання гуманітарної допомоги жінкам, які проживають у «сірій» зоні Донбасу. Ця акція стала продовженням місії, розпочатої напередодні 8 Березня. Тоді активістки платформи «Жінки за Мир» вручали квіти і весняні подарунки жінкам, які пересікали лінію розмежування. Під час з’їзду для цієї категорії жінок зібрана гуманітарна допомога, яку незабаром відправлять до «сірої» зони.
«Нас, жінок, – мам, бабусь, дружин і сестер, обурює позиція окремих чиновників, які генерують безглузді ідеї щодо скасування в Україні свята 8 Березня. Ми домовилися докласти максимальних зусиль для того, щоб захистити від подібних посягань цей світлий, теплий і приємний, для всіх жінок нашої країни, день» — наголосила Наталія Королевська під час проведення благодійної акції.
Після закінчення роботи з’їзду, його учасники попрямували мирною ходою до Кабінету Міністрів України з дитячими горщиками в руках, які символізують попередження нинішнім можновладцям про недолугість реформ, які вони намагаються втілити в наше життя.

З резолюції з’їзду

СТВЕРДЖУЮЧИ важливу роль жінок у досягненні миру в Україні, її духовного відродження та те що Соціальна та Гуманітарна сфери є базисом для миротворення в Україні
ЗВЕРТАЮЧИСЬ до Президента України, Прем’єр-Міністра, спікера українського Парламенту, членів Уряду та народних депутатів України,
ЗАКЛИКАЄМО
• до співпраці всіх небайдужих людей, для яких майбутнє наших нащадків, їх фізичне і духовне здоров’я і благополуччя є основною цінністю;
• докласти усіх зусиль задля правової підтримки соціального захисту материнства та дитинства;
• забезпечити усім дітям, що постраждали внаслідок бойових дій на сході України, необхідного відповідного статусу допомоги та соціального захисту;
• гарантувати повноцінну соціальну підтримку найбільш вразливим категоріям громадян, дітям-сиротам, особам з інвалідністю, неповним та багатодітним сім’ям;
• зупинити злочинний «медичний та пенсійний геноцид», розробити та обговорити з громадянським суспільством модернізацію системи охорони здоров’я та пенсійного забезпечення;
• забезпечити якісний стрибок в освіті та право здобувати освіту всіх рівнів.

Ірина Милосердова
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: