Природа і вода

Щорічно, 22-го березня відмічається Всесвітній день водних ресурсів. Згідно рішення Генеральної асамблеї ООН кожного року цей день проходить під певним девізом. Девізом 2018 року визначено «Природа і вода». Дійсно природні фактори значною мірою впливають на стан водних ресурсів.
Господарська діяльність людства за роки індустріалізації привела до значних змін в екосистемі планети. Деградація ґрунтів і рослин, річок та озер спричиняють або засухи, або повені, призводять до забруднення водоймищ. В результаті цього майже 700 млн. населення не мають джерел питної води поблизу місця проживання і вимушені або купувати її в крамницях, або доставляти з інших місць, на що потрібно багато часу. Якщо взяти до уваги, що прісні води, придатні для пиття, становлять менше 2,5% від загальної кількості води на Землі (70,9%), то стає зрозумілим, чому їй приділяється така увага.
Вода – одна з найголовніших речовин, потрібних для життя поряд з вуглеводами, білками, жирами, вітамінами і мінералами. Усі процеси травлення і засвоєння їжі людиною і твариною відбуваються у водному середовищі. Надмірна втрата води організмом може призвести до його загибелі.
Рослинам вона потрібна для розчинення поживних речовин ґрунту. Її нестача в ґрунті призводить до погіршення живлення рослин і зниження врожаю сільськогосподарських культур.
Крім того, вода відіграє важливу роль і в природі. Процеси кругообігу води, яка випаровуючись переноситься на величезні відстані і випадає у вигляді дощу та снігу, регулюють клімат і погоду. Від цього залежать умови життя людини.
Визначаючи те, що вода (як вважали і древні греки, і вважає сучасна наука) – це першооснова усього живого на Землі, людство робить все можливе для її збереження.
На цю тему в мене відбулась бесіда з ведучим інженером – гідротехніком відділу водокористування міжрайонного управління водного господарства (МУВГ) Наталією Василівною Соколовською. З її слів, водні ресурси пресної води в нашому районі складаються з чотирьох малих рік загальною довжиною 131 км. (р. Великий Утлюк – 67,5 км., р. Малий Утлюк – 34 км., р. Атманай – 10 км., р. Тащенак – 19,6 км.) і одинадцяти ставків.
Щорічно фахівцями відділу водокористування МУВГ проводяться обстеження рік, водоймищ і ставків. Так, у 2017 році обстежено 110,8 км., у тому разі по р. Великий Утлюк – 63,7 км., р. Малий Утлюк – 47,1 км., 21 гідротехнічну споруду, 4 ставка, впорядковано 2 джерела.
Постійно здійснюється контроль за рівнем води в малих річках, обстежуються природні джерела, робляться аналізи води.
— «На жаль, каже Наталія Василівна, управлінню залишили тільки функції обстеження водних об’єктів. Раніше ми виконували ще й контролюючі функції. (Наприклад, контролювали процес забору води з річок, який влітку робити заборонено) Зараз цим займаються екологи, прокуратура, лабораторні центри тощо. Вважаю, що захист водних джерел має бути завданням не тільки водогосподарських організацій і контролюючих органів, а й кожного небайдужого пересічного громадянина».

Володимир Милосердов

Від редакції

В продовження теми, що стосується приписів, які були надіслані жителям вулиці Центральної щодо отримання технічних умов на прокладку водопроводу з нової водопровідної магістралі, до селищної ради надійшло роз’яснення від директора ТОВ «Якимжитлосервіс», яке свідчить про те, що вони носять рекомендаційний характер.
Для більш якісного и безперебійного водопостачання рекомендовано всім бажаючим підключитися до водопровідної мережі з протилежної частини вулиці. Відключення діючої водопровідної магістралі не передбачається.

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: