Поетичний ранок

В ньому взяли участь любителі поезії і місцеві шанувальники мистецтва слова, які пробують свої сили на поетичній ниві. Ведучі тематичної зустрічі Олена Михайлівна Подзолкова і Галина Федорівна Здрала розповіли присутнім про історію виникнення свята, ознайомили з книжковою виставкою «Перлини рідного краю» і представили земляків, які пишуть вірші.
Жителька Трудового Валентина Василівна Коваленко прочитала власні вірші, присвячені рідному селу — «Степовички», «Помирає село» та інші. Щирі, проникливі і зболені душею поетичні рядки зачепили у душах учасників цієї зустрічі найпотаємніші струни і вони вітали щирими оплесками кожен вірш авторки. Валентина Василівна дещо соромилася такого визнання, адже, не дивлячись на те, що вірші вона пише давно, це її перший виступ перед глядачами. Такій підтримці своєї творчості вона щиро раділа.
У сім’ї колишньої вчительки Ганни Броніславівни Юрченко всі шанують поезію і

пишуть вірші – і вона сама, і донька Тетяна, і син Володимир. Ганна нині пенсіонерка, Таня працює вихователькою у дитячому навчально-виховному закладі «Росинка», а Володя зараз тимчасово не працює, тож вільний час присвячує поезії. Молодий чоловік порадував присутніх чудовою, артистичною декламацією не тільки власних віршів, а й своїх улюблених відомих поетів Володимира Маяковського, Едуарда Асадова, Сергія Єсеніна. Його сестра, Тетяна Деменко, теж крім власних віршів прочитала ще й вірші Миколи Гумільова, творчістю якого вона захоплюється з юних літ, бо вражена його громадянською позицією і силою духу.
Творчими доробками поділилася з учасниками поетичного ранку і журналістка Антоніна Букреєва. До речі, деякі її вірші покладені на музику, а на пісню «Поздняя клубника» вона має авторські права. Гімн Якимівського краю Володимир Гура теж написав на слова Антоніни Букреєвої. На цій зустрічі прозвучала пісня Іллі Попова на її слова «Ничего не изменишь», у виконанні коханої молодого композитора із Бердянська.
Свято поезії у «Літературній вітальні» вранці у середу вдалося на славу. Щира, тепла атмосфера безпосереднього спілкування полонила всіх присутніх. Вірші читали навіть ті, хто, прямуючи на цю зустріч, робити цього зовсім не збиралися. Голову Якимівської ОТГ Валентину Громихіну проникливе поетичне слово спонукало згадати корені свого роду з Полтавщини і патріотичні та іронічні вірші земляка і друга сім’ї, які вразили її настільки, що вона запам’ятала їх відразу і тепер згадала і поділилася ними з любителями поезії. Своїми поезіями «із шухлядки», які жили там довгі роки, поділилася і Тетяна Нічебай, завідуюча відділом культури райдержадміністрації. Їх вітали і оплесками, і усмішками. Всі учасники поетичного ранку щедро ділилися одне з одним душевним теплом.
На закінчення цієї зустрічі голова Якимівської ОТГ Валентина Громихіна вручила місцевим поетам Подяки відділу культури і туризму та невеличкі подарунки – блокноти, ручки і чашки для чаю. Творчим людям це завжди стане в нагоді, зазначила вона. Любителів поезії також вітали начальник відділу культури і туризму Якимівської селищної ради Ірина Цуркіна та директор КЗ «Якимівська централізована бібліотечна система» Вікторія Солтис.
Поетичний ранок затягнувся майже до обіду, бо за чаюванням із солодощами всі говорили і не могли наговоритися, читали вірші і свої, і улюблених поетів. Напевне, всі учасники цієї зустрічі скучили за таким щирим спілкуванням, яке зцілює наші душі.

Дмитро Губін
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: