Жінки – це 50% успіху України

На початку тижня у Запоріжжі відбулося засідання інтерактивного круглого столу, яке відкрила та провела Тамара Огородова – керівник Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє». Темою засідання цього разу було обговорення проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам». Учасники засідання у своїх виступах довели, що жінки – це 50% успіху України. У 25 радах області створені міжфракційні групи «Рівні можливості». Про їх досягнення розповіла Оксана Дроздовська, заступник керівника благодійного фонду у Запорізькій області. За її словами у 18 радах затверджені уповноважені особи з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. За період з 2017 року цими групами запроваджено більше 70 ініціатив. Серед них – проведення бюджетних гендерних аналізів, завдяки яким були створені різноманітні програми в освітній, соціальній, медичній сферах. Ініціативи таких груп сприяли благоустрою населених пунктів, проведенню екологічних акцій, розвитку структури і таке інше.
Про свої досягнення розповіли представниці міжфракційних груп у Василівській, Молочанській, Вільнянській міських радах, голова міжфракційної депутатської групи у Запорізькій обласній раді Тетяна Ковиліна, голова Гнаровської сільської ради Вільнянського району Олександр Доновський, депутат селищної ради Якимівської ОТГ Володимир Милосердов та інші.
Світлана Шраменко, секретар Вільнянської міської ради:
— Першим напрямком роботи нашої депутатської групи стало вивчення і подальше вирішення проблем сімей, які мають дітей з інвалідністю або іншими вадами. Їм не обов’язково потрібна матеріальна допомога. Їм більше потрібна увага суспільства. Кропітка праця депутаток з такими родинами призвела до створення громадської організації «Ми зможемо», яку очолила одна з матусь. Завдяки взаємодії цієї громадської організації з депутатами міської ради у цьому році виділені кошти на відновлення реабілітаційного центру.
Олена Остролуцька, голова міжфракційної групи «Рівні можливості» у Молочанській міській раді:
— Перш за все ми взялися допомогти дітям, які займаються у дитячій музичній школі. Як правило, заняття тут закінчуються у другій половині дня, коли вже темніє, а світла навколо не було. Тож цю проблему ми вирішили. Другим кроком стало відновлення роботи молодіжної дискотеки. Далі – допомога у розвитку дитячого спорту, особливо в організації участі спортсменів у змаганнях за межами міста.
Марина Цинкаленко, депутат Василівської міської ради розповіла про досвід проведення благоустрою міста, яке умовно розділено на міську і сільську зони:
— Плоди нашої роботи – це відновлення тротуарів, відкриття дитячого майданчика, який більше схожий на дитяче містечко. Прийнято програму допомоги онкохворим. Обдарованим дітям виплачуються щорічні стипендії. Створено дівочу футбольну команду і вже проведений перший турнір за участю чотирьох команд області.
Голова Гнаровської сільської ради Вільнянського району Олександр Доновський розповів про взаємодію з міжфракційною групою, до якої входять 8 жінок із 12-ти депутатів:
— Жінки мають дуже багато ідей, тому найважчим у своїй співпраці з ними є узгодження їх пропозицій, які часто-густо бувають захмарними. Такі круглі столи дуже ефективні тому, що дають змогу перейняти досвід інших територій.
Прикладом цього може бути придбання фетальних моніторів для Якимівської центральної районної лікарні. Після оприлюднення, на одному з таких круглих столів цієї новини, депутатом Якимівської селищної ради Якимівської ОТГ Наталією Каравічевою, представниці міжфракційних груп настояли на тому, щоб і в їх ЦРЛ був придбаний такий медичний прилад.
Про досвід роботи міжфракційної групи у Токмакській районній раді розповіла її голова Ірина Лаба.
— До цієї групи, яка створена у січні цього року входять 6 чоловіків та 6 жінок. Перш за все був зроблений бюджетний аналіз, внесені корективи до нього і результат не примусив довго чекати. У селі Новому облаштовано сучасний дитячий майданчик. Багато робиться для розвитку інклюзивно-ресурсного центру, безпрецедентною стала фінансова підтримка дитячо-юнацького спорту. Висновок один, каже Ірина Лаба, – там, де за справу береться жінка – все йде до ладу. Вона має спадкову схильність до зберігання та примноження добробуту, там де жінка – тиша і спокій.
У роботі круглого столу взяли участь представники ЗМІ, з якими співпрацює благодійний фонд. Зокрема, в.о. головного редактора газети «Запорізька правда» Наталія Зворигіна, головний редактор Василівської газети «Нова Таврія» Тетяна Овчиннікова-Руденко, кореспондент Якимівської газети «Грані життя» Ірина Милосердова. Керівництво фонду подякувало всім за співпрацю та вручило грамоти на честь професійного свята, яке відзначалося 6-го червня.
Під час обговорення теми «Роль громадськості в просуванні жінок у радах різних рівнів слово мали Євдокія Бєхова — Паст Президент Ротарі-клубу Запоріжжя, Ігор Зубко – голова ради коаліції громадських організацій «Запорізька рада реформ», та Олександра Шадріна – депутат Запорізької міської ради 6-го скликання. У своїх промовах вони відмітили низьке представництво жінок у радах всіх рівнів і якщо це залишити без уваги, то і на виборах до Верховної Ради України цього року і на місцевих виборах у наступному році ніяких гендерних змін не відбудеться. Прикро й те, що самі жінки на місцях недостатньо інформовані та мотивовані, тому і не йдуть до політики. Це треба міняти, бо ради, де більшість представлена чоловіками, найменше опікуються проблемами, які притаманні жінкам. Це — і якість життя, і догляд за особами похилого віку та інвалідами, це — і все те, на що чоловіки звертають найменшу увагу. Тому про роль жінок у політиці потрібно розповідати у всіх ЗМІ. Але й самі жінки повинні бути більше контактними. Вони повинні розповідати про свої досягнення та про свої успіхи.
Підсумовуючи роботу круглого столу Тамара Огородова зазначила:
— Вже 2 роки працює проект «Просування участі жінок у політиці та протидія гендерним стереотипам», який в першу чергу направлений на надання допомоги жінкам аби вони могли більш активно просуватися у різні структури виборчої і представницької влади.
Учасники круглого столу були єдині у думці щодо встановлення обов’язкової 50%-ї квоти представництва жінок у радах всіх рівнів. Ця тема також обговорювалася на регіональному Жіночому Конгресі фонду «Єдність за майбутнє», який пройшов вчора у Маріуполі. У роботі Конгресу прийняли участь представниці з нашого району. Детальніше про його роботу ми розповімо у наступному номері.

Ірина Милосердова
Фото автора

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: