Свавілля секретаря селищної ради та його оточення

В середу, 24 липня, в приміщенні районної ради відбулось пленарне засідання двадцять сьомої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання. На порядку денному було 57 питань. П’ятдесят чотири розглядались на профільних постійних комісіях, а три з них були внесені в порядок денний за пропозицією Максима Забари, секретаря селищної ради. Це земельні питання і питання надання допомоги комунальним підприємствам. Питання з першого по двадцять друге депутати розглядали окремо, а з двадцять третього по п’ятдесят сьоме проголосували пакетно, враховуючи те, що вони детально обговорювались на комісіях.
Всі питання були розглянуті спокійно, крім кількох – це допомога комунальним підприємствам, надання дозволів на укладення прямих договорів на проведення поточних ремонтів в школах та дитячих садках, надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Якимівської селищної ради певним громадянам, з числа діючих депутатів селищної ради та членів їх сімей (Анатолій Дєдушев, Ірина Забара, Людмила Старик, Володимир Цап, Олександра Боркович).
Щодо комунальної установи, то тут було багато питань, але її представники детально надали всю необхідну інформацію і питання було вирішено.
Учасник АТО Олег Кочев, попросив дозволу у головуючого на сесії на виступ і депутати своїм рішенням, згідно Регламенту, надали згоду. Він звернувся до депутатів з конкретною вимогою про виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, що викликало бурю незадоволення в учасників засідання. Обурювалися тим, що нині розглядають питання надання дозволів на земельні ділянки депутатам та їх оточенню, а не учасникам бойових дій (афганцям та учасникам АТО).
У своїй заяві Олег вказав на площу в 104 га. на території Якимівки, яка є комунальною власністю селищної ради. Також він зазначив, що всі учасники бойових дій неодноразово звертались до земельного відділу, кадастру та до селищної ради з цим питанням, але ніхто їм не допоміг у його вирішенні. Він подякував депутатам, завдяки клопотанням яких декільком учасникам АТО було надано земельні ділянки, але це не всі, підкреслив він, хто має на це законне право.
У своєму зверненні Олег Кочев вказав на те, що учасник АТО Валерій Яковенко неодноразово звертався до селищної ради, але питання виділення йому земельної ділянки і досі залишається не вирішеним.. Учасник АТО Едуард Дегтярьов особисто звертався з питання надання йому земельної ділянки до селищної ради, зокрема до посадових осіб селищної ради Ігоря Михайлова, Гульнари Перетятко, Максима Забари. Але окрім відмови та стандартних відписок, ніяких дій у вирішенні цього питання не було зроблено. Зараз Едуард Дегтярьов веде безрезультатну переписку з геокадастром, звернувся до землевпорядника старостинського округу щодо наявності земельної ділянки і знову чекає.
Багато афганців та учасників АТО навіть не хочуть звертатися з цього приводу до селищної ради, бо знають, що все марно. Дружина одного загиблого учасника АТО, не дочекавшись тут відповіді про надання земельної ділянки та довгих обіцянок, звернулася з цим проханням в інший район і чомусь там їй землю відразу надали.
Не можуть отримати землю не лише ветерани АТО, більш серйозні проблеми з отриманням земельних ділянок виникають у ветеранів війни в Афганістані та інших локальних військових конфліктах, які в переважній більшості є інвалідами війни, людьми похилого віку і заслуговують на повагу і шану.
Ось такі слова від імені учасників бойових дій зачитав Олег Кочев: «Ми запитуємо у вас, панове депутати та посадові особи місцевого самоврядування, чому ви знущаєтесь над власними виборцями, такими ж громадянами України? Ви знаходитесь в місцевій раді для вирішення власних питань? Не за землю і не за президентів воювали ветерани війни різних часів і поколінь, кожен з нас виконував конституційний і військовий обов’язок. Не ми просимо вас виділити нам земельні ділянки, як учасникам бойових дій – це гарантує держава. Та чомусь так виходить, що це стосується, в переважній більшості, лише тих, хто має депутатський, прокурорський, суддівський або інший мандат, або ті, хто не приймав участь у безпосередніх бойових діях.
Ми закликаємо вас повернутись до учасників бойових дій обличчям, вимагаємо виконувати повноваження перед виборцями, бо терпець наш увірвався. Ваші дії та бездіяльність ображають гідність учасників бойових дій, порушують вимоги чинного законодавства, провокують нас до вжиття адекватних заходів, бо ми для вас поза законом».
Згідно статті 118-122 Земельного кодексу кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки: для ведення фермерського господарства; ОСГ, садівництва, для будівництва та обслуговування житлового будинку, для індивідуального дачного будівництва, для будівництва власних гаражів.
На захист депутатів стала Світлана Бондаренко, депутат селищної ради, яка сказала, що 15 років назад отримала пай в розмірі 2 га. І тільки в тому році змогла його переоформити і отримати у власність, а пай вона отримала, коли працювала вчителем, а не депутатом. Олександр Чкан також вказав на те, що багато років після розвалу колгоспу обробляв земельні ділянки, на яких збудував своє господарство і тільки в цьому році зміг довести його до логічного кінця, і земля стала власністю. Їх підтримав і депутат Алік Шуляков, який саме і посилався на статтю Земельного кодексу, де сказано, що кожна людина має право на безоплатне отримання земельної ділянки: для ведення фермерського господарства та ОСГ. Він вказав на те, що всім учасникам бойових дій слід написати письмову заяву з необхідними додатками до селищної ради і депутати будуть розглядати можливість надання їм земельних ділянок.
Вислухавши виступаючих, депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Всі спірні питання про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Якимівської селищної ради громадянам Анатолію Дєдушеву, Ірині Забарі, Людмилі Старик, Володимиру Цапу, Олександрі Боркович та іншим громадянам України були задоволені.
Питання щодо надання землі учасникам бойових дій взято депутатами на контроль, тому будемо сподіватись на те, що вони в недалекому майбутньому таки отримають земельні ділянки, які гарантовані їм державою.

Наталя Солодка-Могилевська

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: