У нас новий народний депутат

Минулої неділі відбулися позачергові вибори депутатів Верховної Ради України, на яких партія новообраного президента Володимира Зеленського «Слуга народу» отримала перемогу з великим відривом від своїх політичних конкурентів. За неї віддали голоси 42,96% виборців. Цей показник дозволяє зайти до Верховної Ради 124 депутатам. Ще 129 депутатів від цієї партії зайдуть від мажоритарних округів. Загалом команда «ЗЕ» у кількості 253 чоловік має абсолютну більшість і може не створювати коаліції з іншими політичними силами.
Всього 5%-ий бар’єр подолали п’ять партій. Окрім «Слуги народу» до Ради увійшли «Опозиційна платформа – «За життя» (12,91% — 37 місць + 7 від мажоритарників, всього 44), «Європейська солідарність» (8,12% — 23 місця + 2 мажоритарника, всього 25), «Батьківщина» (8.18% — 23 місця + один мажоритарник, всього 24), «Голос» (5,84% — 17 місць + 3 мажоритарника, всього 20). Крім того, до Верховної Ради по мажоритарних округах пройшли 47 самовисуванців, 6 представників партії «Опозиційний блок» та по одному від «Самопомочі», «Свободи» та «Єдиного центру». Загалом у Верховній Раді працюватимуть 424 народні обранці.
Якщо вдатися до чистої арифметики і скласти відсотки прохідних партій, то вони далеко не «дотягують» до 42,96%, які набрала партія «Слуга народу». Це цілковитий розгром. Але цього можна було уникнути, адже президент пропонував депутатам провести голосування по пропорційній системі, використовуючи закриті списки. Була і пропозиція знизити прохідний бар’єр до 3%. Це б дало змогу пройти до Верховної Ради більшій кількості партій, зокрема, таку можливість мали б «Радикальна партія Ляшка», «Сила і честь» та «Опозиційний блок». Але опоненти Зеленського на цю пропозицію не погодилися, що і дало змогу партії «Слуга народу» і її мажоритарникам отримати повну перемогу. Ось, що про це каже інтернет-портал «Акценти»:

 • Супротивники діючого президента якщо і планували хитрий тактичний хід, явно прорахувалися. По- іншому, самі себе перехитрили. А у них був реальний шанс зменшити вплив Зеленського у стінах Українського парламенту. І як же бездарно ця можливість була втрачена. Це може означати повну неспроможність Української політичної еліти (як вона себе любить називати). Якщо вони не передбачили подібний варіант розвитку подій, то як же вони можуть будувати стратегічні плани розвитку країни. І чи хочуть вони взагалі її розвивати?
  Слід зазначити, що переможний марш кандидатів від «Слуги народу» і самої партії пройшовся і по Запорізькій області. У всіх чотирьох округах обласного центру жодна партія та жодний кандидат не змогли обійти пропрезидентську силу. По Запорізькій області за партію «Слуга народу» проголосували 48,36% виборців. На другому місці «Опозиційна платформа – «За життя» (21,73%), 3 і 4 місця розділили «Європейська солідарність» (5,2%) та «Опозиційний блок» (5,07%). По 81-му виборчому округу, до якого входить і Якимівський район, за «Слугу народу» проголосувало 44,43% виборців. «Опозиційна платформа – «За життя» набрала 21,73% голосів. На 3-му місці «Опозиційний блок» з 6,13%. Виборці Якимівського району віддали партії «Слуга народу» 43,25% голосів, «Опозиційній платформі – «За життя» 29,44%, на 3-ій сходинці «Опозиційний блок» з 5,69% голосів.
  У мажоритарному виборчому окрузі №81 депутатський мандат виборювали 13 кандидатів. Серед них чотири кандидати набрали понад 93% голосів, а переміг теж кандидат від «Слуги народу» Павло Мельник, набравши 33,13% голосів, що майже на 3% більше, ніж у народного депутата України Сергія Валентирова. Кандидат від «Аграрної партії України» Олег Каліман набрав 25,06% голосів, Олександр Рєпкін від «Опозиційного блоку» — 4,92%.
  У нашому районі участь у виборах у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі прийняли участь 13357 виборців (48,8%), що майже на 10% менше, ніж на президентських виборах. В одномандатному виборчому окрузі за кандидатів-мажоритарників проголосував 12171 виборець. Різниця у 1186 голосів свідчить про те, що ця кількість громадян змінила місце голосування. Більшість з них (майже 1000) голосувала за партії у Кирилівці.
  Вибори у нашому районі пройшли спокійно, майже без порушень, якщо не вважати порушенням білборди без назви партій, але з кольорами і девізами від «Опозиційної платформи – «За життя», «Слуги народу» та Сергія Валентирова. Напередодні виборів, в день тиші, коли заборонена всіляка агітація та й у неділю, 21 липня, жителів багатоповерхівок закидали пачками газет від Валентирова та Калімана. Такі ж пачки були понатикані між штахетами парканів майже у всіх селах. Але, як ми вже знаємо, така вседозволеність з боку цих кандидатів успіхів не мала.
  Що ж, у нас вже є новий народний депутат. І він — з команди президента.

Інформацію підготував Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: