«Боюсь, що при відкритті ринку землі держава просто зникне»

Ми продовжуємо висвітлювати на сторінках нашої газети діяльність депутатів Якимівської ОТГ. На часі – інтерв’ю з депутатом від виборчого округу №20, в межах села Мирне, с. Богатир, с. Тимофіївка, с. Перемога – Чканом Олександром Вікторовичем.
Зустрівся з ним після телефонної домовленості, 27 листопада в сесійній залі Якимівської районної ради після закінчення чергової сесії Якимівської ОТГ. Не дивлячись на втому, Олександр Вікторович погодився надати мені інтерв’ю.

 • Коротко розкажіть про себе.
 • Народився я 12 січня 1960 року в селі Кучугури (нині Лиманське). Закінчив Азовську середню школу, а в 1982-му — закінчив Мелітопольський інститут механізації та електрифікації сільського господарства, за фахом – інженер-механік. Дружина – Тетяна Анатолівна, за фахом зоотехнік. Маю двох дітей, сина Віктора та дочку Ірину, відповідно 1984 та 1985 років народження, та вже двох онук.
  До цього треба додати, що Олександр Вікторович — голова фермерського господарства «ВіТа».
  – Ваша робота в окрузі?
 • Сфера моєї діяльності в якості депутата розповсюджується на вищевказані села, що входять до Радивонівського старостинського округу, де обов’язки старости нині виконує Наталія Юріївна Паничева. До речі, я тісно з нею співпрацюю. Що стосується питань, які мені доводиться вирішувати, то це в основному матеріальна допомога. Її просять різні категорії людей, навіть молоді сім’ї, їх навіть більше, ніж людей пенсійного віку.
  – Олександре Вікторовичу, скажіть, будь ласка, а на які потреби в основному просять матеріальну допомогу?
  – В основному на лікування.
  – Як виконуєте депутатські обов’язки в селищній раді об’єднаної територіальної громади?
 • Беру активну участь у вирішенні питань з наповнення місцевого бюджету, прагну до того, аби дотримувалися соціальної справедливості при встановлені земельного податку. Так, з моєї ініціативи в нашій ОТГ встановлена єдина ставка земельного податку незалежно від категорії фермерських господарств та їх привілеїв (тут маються на увазі особливі стосунки фермерів з керівництвом району). Я за соціальну справедливість! Окрім цього, за моєю участю, разом з радою ветеранів, в цьому році вперше в селі Мирне був проведений день села. Також приймаю активну участь в організації роботи спортивних секцій з футболу, волейболу. Допомагаю, чим можу. Але є й проблеми, які, на жаль, до цього часу не вирішені — це відсутність будинків культури в моєму територіальному окрузі (с. Мирне, с. Богатир, с. Перемога, с. Тимофіївка)
  – Як Ви ставитесь до впровадження ринку землі в Україні?
 • Негативно. Особливо я боюсь, що при відкритті ринку землі держава просто зникне. Продаж землі вигідний насамперед крупним землевласникам, таким як агрохолдинги, а також закордонним інвесторам. Дрібним фермерським господарствам це невигідно, бо у багатьох з них на це просто немає коштів. Для цього потрібно було б вже давно запровадити земельний банк України.
  В розмові зі мною Олександр Вікторович також наголосив на тому, що він бере активну участь у збереженні екології нашого регіону. Він бореться проти будівництва вітрогенеруючих станцій у нашому районі, в тому числі і в межах територіального виборчого округу, бо це, на його погляд, несе загрозу для довкілля. Нагадаю, що у попередніх номерах наше видання вже друкувало матеріал про виїзд представника редакційної колегії Наталії Солодкої-Могилевської разом з Олександром Вікторовичем на місце будівництва вітряків у сусідніх районах. Щоправда, на цю проблему у мене є свій, дещо відмінний від позиції Олександра Вікторовича, погляд, але про це поговоримо пізніше.
  Що ж до діяльності у аграрному секторі і політичних уподобань, то зі слів Олександра Вікторовича, він після перебування в лавах КПРС став членом Аграрної партії України і більше свій вибір не змінював. Це багато про що каже.
  Була у нас і невеличка дискусія з питань децентралізації, хоча це запитання я й не ставив перед депутатом. Але точка зору співбесідника з цього приводу заслуговує на увагу. Тож мені цікаво було її почути. Гадаю, про це буде цікаво дізнатися і нашим читачам. На мій подив, Олександр Вікторович негативно ставиться до впровадження децентралізації в Україні:«Вона вбиває невеликі громади. Краще б її не проводили». Він навів приклад сусідньої Веселівської громади, яка ледь виживає в умовах децентралізації, а також зазначив про досить невисокий рейтинг (41 місце) нашої ОТГ серед 96 громад.
  На моє п’яте запитання – про його ставлення до проведення депутатським корпусом процедури дострокового припинення повноважень голови Якимівської ОТГ Валентини Миколаївни Громихіної, Олександр Вікторович відповів, що вважає це рішення правильним, адже з боку Валентини Миколаївни, як він сказав, було багато помилок, вона все брала на себе, мало з ким радилася. Тепер, з його слів, все набагато краще, і що Максим Забара більш-менш справляється з питаннями керівництва ОТГ.
  В контексті мого п’ятого запитання я хотів почути від Олександра Вікторовича більше конкретики, адже голову ОТГ вибирала громада, а звільняв — депутатський корпус. Це як? Особисто я не розумію – де тоді протоколи виборців про відкликання голови? Їх немає. А якщо громада, наприклад, захоче звільнити декого з депутатів, то як це зробити? Механізму відкликання теж немає. Ото й виходить, що механізм дострокового припинення повноважень голови громади «винайшли», а механізму відкликання депутата громади – немає! Отаке недолуге у нас законодавство, яке, нібито, стоїть на сторожі народовладдя, але насправді дуже далеке від цього.
  Заради справедливості зазначу, що Олександр Вікторович розповів, що особисто він підтримував рішення Валентини Миколаївни в питанні переходу селища на індивідуальне опалення.
  Вже наприкінці нашої співбесіди Олександр Вікторович додав відповідь до другого мого запитання, про роботу в окрузі. Він сказав, що на цей час займається створенням генерального плану в селі Богатир (колишній Алтагир), а також встановленням територіальних меж села Мирне, бо їх відсутність створює багато проблем для жителів цих населених пунктів.
  На моє запитання, як він ставиться до створення громадських комісій до уже створених депутатських, які, насамперед, контролювали б якість при будівництві об’єктів на території ОТГ, а також використання бюджетних коштів, Олександр Вікторович відповів: «Позитивно. Тут повинен бути постійний громадський контроль тому, що ми, депутати, в сесійній залі не бачимо, як на практиці використовуються ці кошти».
  До відома наших читачів — ще в січні 2018 року актив Якимівської ОТГ написав звернення до голів Якимівської селищної, районної рад та райдержадміністрації про створення постійних громадських комісій до уже створених депутатських при селищній раді ОТГ (лист за №31 від 01.2018 року.). Пройшло вже майже два роки, але відповіді актив громади так і не одержав. Виникає запитання – чому? Відповідь очевидна – не вигідно.
  І друге – на жаль, автор цієї статті на даний час був не в спромозі поговорити з виборцями по територіальному округу №20. Але Олександра Вікторовича я знаю багато років і вірю – те, що він розповів у даному інтерв’ю — це реалії його депутатської діяльності. Але наскільки воно відповідає дійсності, про це судити вам, шановні наші читачі.

Серій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: