Право на доступ до публічної інформації мають всі жителі нашої громади

Це гарантовано чинним законом «Про доступ до публічної інформації». А що діється насправді у нашій громаді?
А насправді посадовці районної ради, райдержадміністрації, селищної ради Якимівської ОТГ і більшість депутатів як районної так і селищної рад вже третій рік пос-піль роблять вигляд, що нашої газети «Грані життя» не існує, бо всю свою увагу, моральну та матеріальну підтримку спрямовують виключно на газету «Слово трудівника». Звичайно, дане видання нараховує не один десяток років, але це зовсім не означає, що воно автоматично має право на підтримку можновладців всіх рівнів. Тим більше, що тепер «Слово трудівника», як і «Грані життя», це приватні газети. Відтак, обидва видання мають рівні права на отримання і висвітлення діяльності нашої селищної ради, бо читачі обох газет це жителі нашої громади, які мають рівні права на доступ до публічної інформації, що стосується життя нашої об’єднаної територіальної громади, в тому числі і регуляторної діяльності селищної ради. Про це сказав на спільному засіданні трьох постійних комісій при підготовці до сесії, яка відбулася цими днями, депутат селищної ради Олександр Вікторович Чкан, який запропонував поділити визначену суму між двома газетами. Однак, ця конструктивна пропозиція не знайшла підтримки серед більшості депутатів, які на сесії знову погодилися виділити газеті «Слово трудівника» кошти на висвітлення діяльності селищної ради. На цей раз сума була 30 тисяч гривень.


Аби черговий раз нагадати депутатам селищної ради, що в нашій громаді вже третій рік є таки дві газети, а не одна, кореспонденти нашого видання перед початком пленарного засідання сесії розклали у залі останній номер газети «Грані життя». Як ви бачите на знімках, депутати з цікавістю розглядають нашу газету. Варто сказати, що більшість з них читають «Грані життя» регулярно, купуючи її у розповсюджувачів, проте офіційно роблять вигляд, що її начебто не існує.
Може вже пора покласти край такому упередженому ставленню до нашого видання?
Тим більше, що саме наша газета регулярно висвітлює діяльність депутатів громади, регулярно друкуючи з ними актуальні інтерв’ю. Чого, до речі, не робить «Слово трудівника». Бо цій газеті байдуже, як наші депутати виконують свої обіцянки перед виборцями. Тут головне – отримати гроші за друк регуляторних актів селищної ради, а все інше, як кажуть, «по барабану»!
Після виступу нашого редактора на пленарному засіданні з цього приводу заступник начальника відділу економічного розвитку та інвестицій, житлово-комунального господарства, транспорту, комунального майна, благоустрою, містобудування та архітектури Максим Шпиганович запевнив, що для обрання засобу масової інформації, який буде на платній основі висвітлювати діяльність селищної ради у наступному році, буде оголошено конкурс.
А тепер здогадайтеся, яка газета стане переможцем у цьому конкурсі? При нинішньому ставленні можновладців і депутатів всіх рівнів це спрогнозувати не важко, адже вони і досі старанно виконують негласну вказівку нинішнього голови райдержадміністрації, який досиджує у цьому владному кріслі останні дні.
А чому б, питається, не поділити суму, виділену на друк регуляторних актів селищної ради, між двома виданнями? Це було б справедливо стосовно читачів нашої газети «Грані життя», які б, нарешті, мали такий же доступ до публічної інформації, як і читачі іншої газети. А нині депутатський корпус селищної ради просто ігнорує право наших читачів на доступ до публічної інформації. Такому ставленню до нашого періодичного видання пора, нарешті, покласти край!

Редакційна колегія

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: