Не судилося, як хотілося

В життєдіяльності району особливу роль відіграє бюджетна програма розвитку. Виконання бюджету або його невиконання мають велике значення для подальшого розвитку всієї інфраструктури району. Профіцит бюджету (залишок неосвоєних коштів) або його дефіцит (недостача коштів) негативно впливають на державне фінансування та виділення субвенцій, але як кажуть спеціалісти бюджетної сфери діяльності, краще дефіцит коштів, ніж їх профіцит. Саме для вирішення цих питань 3 грудня 2019 року о 9-й годині ранку в кабінеті голови районної ради Юрія Шило відбулося чергове засідання бюджетної комісії районної ради.

До складу цієї комісії входять шість депутатів. На засіданні комісії були присутні голова комісії Людмила Краткова, члени комісії Олексій Тимків та Микола Альохін. З поважних причин були відсутні члени комісії Андрій Селемет, Наталя Жукова, Олександр Антоненко. У її роботі прийняли участь Олексій Драчук – начальник районного відділу фінансів, Анатолій Пилипчук — керуючий справами районної ради, Інна Водоп’янова – начальник відділу освіти державної районної адміністрації. Кворуму, як витікає з цього, не було, тож засідання можна рахувати, як таке, що не відбулося і носило скоріше за все підготовчий характер. З інформацією про стан виконання бюджету в районі коротко виступив голова районної ради Юрій Шило, який зокрема зазначив, що залишок коштів в розмірі 560 тис. грн., які були виділені для проведення ремонту пункту медико-санітарної допомоги (ПМСД), що входить до Новоданилівської сільської ради, потрібно розподілити на інші об’єкти. Зокрема, на фінансування вже побудованої шкільної котельні в с. Новоданилівка, тому що вже є акти виконаних робіт, які він власноручно бачив, але немає коштів на їх проплату. До цього він додав (що також підтвердив начальник відділу фінансів Олексій Драчук), що в разі невикористання цих коштів, вони на початку 2020 року будуть передані з районного бюджету до державного, або іншими словами просто пропадуть. Член бюджетної комісії Олексій Тимків вніс пропозицію щодо дещо іншого розподілу цих коштів. Із врахування гарантійного листа за підписом голови районної державної адміністрації щодо співфінансування будівництва футбольного міні-поля в селі Велика Тернівка, він запропонував залишок коштів розподілити пропорційно: 280 тис. грн. — на котельню та таку ж суму — на фінансування футбольного міні-поля. На що голова районної ради відповів, що це необхідно затвердити тільки рішенням сесії районної ради. Він мотивував це тим, що право на внесення змін до бюджету має лише голова районної державної адміністрації. Керуючий справами районної ради Анатолій Пилипчук запропонував скликати 6-го грудня позачергову сесію районної ради, на що всі присутні дали згоду. Тож в цей день «не судилося, як хотілося».
Не судилося відбутися і сесії, тому що в ці дні у Кабміні було прийняте рішення, згідно якого залишки неосвоєних на кінець року коштів залишатимуться на місцях. Тож доля 560 тис. грн. буде вирішуватися вже у наступному фінансовому році.

Сергій Білецький

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: