Найвища нагорода для мене — вдячність мешканців району

Сьогодні мій співрозмовник — Валентин Іванович Наприклад, депутат Якимівської селищної ради по округу №4, в який входять вулиці Широка №1-55, Кооператорів, Молодіжна, Хліборобів, Космічна №1-52, Центральна, №83,85,87-89. Валентин Іванович народився у 1978 році. Після школи вступив до Бершадського медичного училища, а по його закінченню – до Запорізького державного медичного університету. Після закінчення інтернатури, з 2005 року працював лікарем-офтальмологом в Якимівській центральній районній лікарні (ЦРЛ), а з 2008 року він заступник головного лікаря. Після реорганізації ЦРЛ у жовтні цього року у комерційне неприбуткове підприємство (КНП), його призначено медичним директором цього закладу. Разом з дружиною Наталею виховують двох дочок. До речі, Наталя — теж медик і працює сімейним лікарем у КНП «Якимівській центр первинної медико-санітарної допомоги».
Вперше депутатом був обраний у 2015 році до Якимівської районної ради, працював у складі Постійної комісії з питань освіти, культури, фізичної культури, соціальної політики і праці та охорони здоров’я. У 2017 році був обраний депутатом Якимівської селищної ради, очолює Постійну комісію з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціальної політики.
Протягом 2 років депутатської діяльності подав на розгляд селищної ради 36 проектів рішень.

 • Валентин Іванович, як ви оцінюєте роботу депутатського корпусу і чи задоволені своєю роботою?
 • Як єдиний представник медичної галузі району в депутатському корпусі селищної ради, хочу подякувати всім, без виключення, депутатам селищної ради за підтримку всіх поданих мною проектів рішень, завдяки чому були своєчасно прийняті:
 • цільова Програма «Цукровий та нецукровий діабет» в Якимівському районі на 2018-2019 роки», що дало змогу своєчасно забезпечити мешканців району життєво необхідними препаратами інсуліну. До речі, Кирилівською селищною радою було також вчасно прийнято рішення та виділені кошти для забезпечення інсулінами саме мешканців Кирилівської ОТГ, чого не скажеш про Новоданилівську сільську раду, яка, разом з районною радою, другий рік поспіль ігнорує звернення щодо виділення коштів на забезпечення препаратами інсулінів мешканців Новоданилівської сільської ради. Мабуть очільників і цієї сільської, і районної рад, не цікавить здоров’я громадян підпорядкованих територій;
 • цільова Програма «Пільгове зубопротезування» на 2018-2019 роки», що дало змогу отримати своєчасну кваліфіковану стоматологічну допомогу з пільгового протезування учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, сім׳ям загиблих (померлих) ветеранів війни, ветеранам праці, інвалідам загального захворювання;
 • «Програма соціального захисту медичних працівників Якимівської ЦРЛ на 2018 – 2020 роки», завдяки чому, вперше за останні 25 років, селищною радою було придбане службове житло для медичного працівника та надане у службове користування лікарю-анестезіологу Якимівської ЦРЛ;
 • «Програма розвитку ендопротезування великих суглобів на 2018-2019 роки», завдяки чому 18 мешканців регіону змогли повернутись до повноцінного життя без обмежень в пересуванні (з них 11 осіб отримали штучні суглоби, закуплені за кошти Запорізької обласної ради);
 • селищна цільова програма «Медична допомога мешканцям Якимівського району в медичних закладах м. Мелітополь на 2018-2020 роки», завдяки чому вагітні жінки з перинатальним ризиком змогли отримати кваліфіковану допомогу у пологовому будинку Мелітополя;
 • «Програма запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2019-2020 роки», завдяки чому з’явилась можливість придбати апарат для надання екстреної допомоги хворим на інфаркт міокарду, що дасть змогу врятувати життя мешканцям Якимівської ОТГ.
  Також був придбаний службовий автомобіль, що дало змогу транспортувати пацієнтів в комфортних умовах до закладів охорони здоров’я м. Запоріжжя, в т.ч. і в лежачому положенні.
  Відкрито перше в Україні сільське відділення паліативної допомоги. Наразі лікування тут отримують 4 мешканці Якимівського району, ще троє мешканців незабаром будуть прийняті за рішенням Наглядової ради. Користуючись нагодою, запрошую кореспондентів вашої газети відвідати зазначене відділення та поспілкуватись з пацієнтами, щоб оцінити — наскільки правильним було прийняття рішення щодо створення саме такого відділення.
  Наразі проходить реформування системи охорони здоров’я, а саме вторинної та третинної її ланок, що потребує підготовки великої кількості документів. В поєднанні з депутатською діяльністю, це забирає досить багато часу, у зв’язку з чим я не можу приділяти достатньо часу своїм близьким, що і є негативним в депутатській діяльності. Крім того, я розчарувався в деяких мешканцях Якимівського району, яких я знав особисто до отримання ними мандату депутата Якимівської селищної ради.
 • Як часто Ви проводите зустрічі з виборцями?
 • Хоча в мене є години, виділені для зустрічей з виборцями, я не обмежую мешканців району щодо звернень з приводу проблем, які їх турбують. Так, я не помилився, я стараюсь допомагати мешканцям всього району, а не лише свого виборчого округу. Журнал реєстрації звернень не веду, оскільки звітувати про свою діяльність я зобов’язаний, в першу чергу, перед своєю совістю, а свою депутатську діяльність стараюсь проводити так, щоб не було соромно дивитись в вічі людям на вулицях Якимівки та району.
 • Що можете сказати про медичну реформу?
 • Ви знаєте, ще на початку листопада я був дуже засмучений перспективою медичної галузі на рівні районних лікарень, однак після відвідування в м. Дніпро 7 листопада семінару за участю міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької та директора Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олега Петренко, а також після обговорення результатів візиту генерального директора Валерія Строканя до районної лікарні смт. Санжари Полтавської області (пілотний регіон по реформі вторинної ланки), побачив реальні можливості покращення надання медичної допомоги мешканцям регіону. Наразі в КНП «Якимівська ЦРЛ» проводяться заходи щодо збільшення об’єму надання медичної допомоги, а саме проходять спеціалізацію лікар-оториноларинголог та лікар-ендоскопіст, заплановане навчання лікаря з медичної реабілітації, дитячого лікаря-офтальмолога, лікаря-дерматолога та лікаря-профпатолога, селищна рада надала згоду на придбання відеогастроскопа для ранньої діагностики захворювань стравоходу і шлунку та апарату для моніторингу ЕКГ, що дасть змогу відслідковувати найменші зміни в діяльності серця пацієнта протягом доби.
  Засмучують лише необдумані публікації щодо медичної реформи в засобах масової інформації (не лише в друкованих, а і в соціальних мережах), що може призвести до зменшення кількості звернень в КНП «Якимівська ЦРЛ» і, як наслідок, до зменшення фінансування з НСЗУ. Хочу наголосити, що в наступному році приймальне відділення КНП «Якимівська ЦРЛ» буде працювати, як і раніше, в цілодобовому режимі.
 • Чи плануєте продовжити діяльність у наступному складі селищної ради?
 • Добре запитання. Наразі я ще не визначився. В першу чергу, перш ніж приймати рішення, обов’язково пораджусь зі своїми виборцями. Хочу подякувати депутатам обласної ради, і особисто Людмилі Любім, за оцінку моєї діяльності і нагородження Грамотою обласної ради. Однак для мене найвищою нагородою є вдячність мешканців району, посмішки на їх обличчях після позитивного вирішення проблем.
 • Що б Ви хотіли змінити у роботі депутатського корпусу?
 • Це не входить до моїх повноважень. Я сподіваюсь, що населення громади оцінить діяльність кожного з депутатів і результатом цієї оцінки стануть наступні вибори до органів місцевого самоврядування.
 • Як ви ставитесь до рішення більшості по відношенню до Громихіної В.Н.?
 • Наразі я не хочу коментувати рішення «більшості» на другому пленарному засіданні двадцятої сесії «Про дострокове припинення повноважень Якимівського селищного голови Громихіної В.М.» Своє ставлення я показав в сесійній залі шляхом не приймання участі в таємному голосуванні. Ви знаєте, я дуже засмучуюсь, коли через деякий час розумію, що, можливо, приймав неправильне рішення. Але не в цьому випадку. Нехай це залишається на совісті тих осіб, які приймали це рішення.
  Наостанок, хочу привітати всіх мешканців району зі святами: Днем Святого Миколая, Новим роком та Різдвом Христовим. Хочу побажати світлого щастя, здійснення заповітних бажань, міцного здоров’я і домашнього затишку.

Наталя
Солодка-Могилевська

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: