Якщо більшість фермерів проти, то для кого цей закон?

16 грудня на трасі Сімферополь-Харків, біля Новобогданівки, утворився величезний затор з автомобілів. Причиною цьому стала акція, яку з 10-ї ранку розпочали аграрії з Мелітопольського, Приазовського та Якимівського районів. Впродовж 2-х годин більше сотні учасників акції намагалися привернути увагу влади, аби та почула їх голос. Аграрії не згодні з планами Зе-команди прийняти закон, який відкриває ринок землі, і який народні обранці прийняли у першому читанні. Голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді анонсував день 17 грудня, як день можливого прийняття закону у другому читанні. Але в цей день на порядку денному цього питання ніхто так і не побачив. Тим не менше, мабуть саме ця заява нардепа підняла аграріїв на протестні акції. Засоби масової інформації нашої області, захід аграріїв на головній магістралі регіону назвали розминкою напередодні всеукраїнської акції. Протестувальники вздовж траси встановили сільгосптехніку та з гаслами «Не дамо вкрасти нашу землю», «Не чіпайте аграріїв, виводьте економіку з тіні», на дві години перекрили дорогу, крокуючи по пішохідному переходу.
Наступного дня Асоціація фермерів і землевласників України (АФЗУ) ініціювала проведення під стінами Верховної ради всеукраїнської акції за недопущення розпродажу українських земель. Що з цього вийшло ми бачили з випусків новин, які транслювали всі центральні телеканали. Але, судячи з того, що вони нам демонстрували, можна зробити тільки один висновок – аграрії з’їхалися зі всіх куточків країни аби побитися з силовиками. Я в це не вірю. Зі слів Віктора Ганова, голови АФЗУ у Якимівському районі, мітингарі мали звернутися до народних обранців та Президента саме із закликом продовжити мораторій на продаж землі. Звідки ж тоді зовсім інший перебіг подій? Хто і навіщо заплановану мирну акцію перетворив у «передреволюційну» ситуацію, навіщо знову бійки, руйнування майна, бруківка та сльозогінний газ? Невже аграрії цього хотіли? В це я теж не вірю, але хто ж це зробив? Про це з першого разу можна дізнатися, подивившись новини, де у протистоянні з силовиками ми бачимо якихось молодиків, навіть шкільного віку, явно не схожих на аграріїв. Та й на сайті АФЗУ з’явилася інформація, що (цитую)… «Представники «Національного корпусу» намагалися встановити намет у парку напроти Верховної Ради. Працівники поліції, а правильніше сказати «а ля ОМОН 2013» не дали їм це зробити, заблокувавши колону на вході до парку. Нацкорпусівці у відповідь розтягнули намет посеред вулиці Грушевського. Не обійшлося звичайно без взаємного «шарпання», та на цьому мабуть все б і закінчилося. Та ні! Якась «розумна» голова зі стану правоохоронців дала команду «фас». І екіпірована по останньому писку, за кошти платників податків, орда з сотню озвірілих вояків кинулася на палатки, на встановлюючих їх мітингувальників і «погнала» їх, як стаю худоби, через всю Площу Конституції, церез всіх мирних мітингувальників, шмагаючи та збиваючи з ніг всіх, хто траплявся на шляху. А хто намагався відскочити, заховатися, той сприймався як втікач, як в чомусь винний, і тому діставалося ще більше…»
Як бачимо, у всьому винна «орда озвірілих вояків». Як вам такий розклад? А чи мав би місце такий сценарій, як би у ньому не було ні «Національного корпусу», ні «Національних дружин»?
Дивує і позиція кількох телеканалів щодо цих подій. Зокрема, канал «ZIK» весь день промовляв: «Відбулися сутички аграріїв і поліції», «Бійка між поліцією і аграріями», «Поліція застосувала сльозогінний газ проти аграріїв». Я, наприклад, не угледів нічого подібного у побачених відео-матеріалах. А ось сутички з поліцією молодиків у формі «Національного корпусу» та «Національних дружин» бачив, але ж це — не аграрії. Чому ж останніх так підставили? Здається враження, що у когось знову зачесалися руки зробити ще одну революцію.
Ця акція мала бути попереджувальною. Зі слів Андрія Криценка, очільника національної поліції Києва, у заявці на проведення акції було встановлення сцени, генераторів та шатрів на Площі Конституції, що у Маріїнському парку. Але всупереч цьому, група людей намагалася встановити армійські намети посеред вулиці Грушевського. Вмовляння з боку поліції цього не робити – не подіяли. І коли мітингувальники за допомогою перфораторів розпочали руйнувати проїжджу частину вулиці аби встановити намети, поліція прийняла рішення їх відтиснути та вилучити намети. У відповідь, в бік поліцейських полетіло каміння, в хід пішли палиці та інші предмети. Питається, чому ці предмети з’явилися в руках мітингувальників? Чи не тому, що ці провокації та сутички були заплановані заздалегідь. Тому, попереджувальна акція переросла в багатоденну і мала продовження у наступні дні. Коментуючи ці події, Геннадій Новіков, голова ГО «Аграрний союз України» сказав:

  • Навіщо чіпати галузь, яка на відміну від багатьох інших ефективно працює. У нас багато галузей в занепаді, тож є до чого прикласти розум і руки. Але – ні, владі не дає спокою саме та галузь, яка є конкурентоздатною не лише у середині держави, а й успішно завоює міжнародні ринки.
    Такі висловлювання, а також гасла, з якими аграрії прийшли до стін Верховної Ради, аж ніяк не повинні були спричинити кровопролиття з великою кількістю постраждалих. Організаторам мирних акцій треба вже навчитися відокремлюватися від всіляких «корпусів», «дружин» і «свобод», та й партійним босам треба замислитися – а чи потрібен їх партіям такий піар?
    А що у самій Верховній Раді? Профільний комітет почав розглядати правки до законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, але при цьому з 4,7 тисяч правок кудись поділися 2,2 тисячі. Зі слів голови комітету, до законопроекту депутати внесли багато схожих правок, їх об’єднали, і тому загальна кількість правок суттєво зменшилася. Але хто надав комітету таке право – відповіді ніхто не почув. Ніхто також не знає наскільки затягнеться вивчення цих правок, і коли документ повернеться до сесійної зали. За словами Народного депутата України Валерія Гнатенка, до кінця року цього не станеться.
    Про перебіг подій з цього питання та думку аграріїв району читайте в наших наступних випусках.

Володимир Милосердов

Читайте также:

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: